Доналд

Агенти на САД и Кина се степаа околу „куферот на апокалипсата“

Американските и кинеските официјални лица буквално се степале за време на посетата на Доналд Трамп во Кина околу „куферот на апокалипса“ во кој се наоѓале …

Агенти на САД и Кина се степаа околу „куферот на апокалипсата“ Прочитај повеќе »

Џиновски Доналд Трамп го испалува Ким Џонг-ун од ракета

Иако тема на овогодишниот традиционален карневал во Ница е „Кралот на вселената“, на кого е посветена и централната фигура, во прв план сепак избија светските …

Џиновски Доналд Трамп го испалува Ким Џонг-ун од ракета Прочитај повеќе »

Плејбој зајчица призна дека имала секс со Трамп додека Меланија била трудна

Карен Макдугал (46), поранешната Плејбој зајчица, која тврди дека во текот на 2006 година, била 10 месеци во врска со Доналд Трамп, откри нови детали …

Плејбој зајчица призна дека имала секс со Трамп додека Меланија била трудна Прочитај повеќе »

Момче тврди дека патува низ времето и дека се вратил од 2030 година

Мистериозно момче по име Ноа минало низ детектор на лаги тврдејќи дека се вратил од иднината, поточно од 2030 година. „Патникот низ време“ на полиграфското …

Момче тврди дека патува низ времето и дека се вратил од 2030 година Прочитај повеќе »

На улиците дефилираа Путин и Ким Џонг-ун како ајкули, а Трамп седнат на ВЦ-школка

Во Португалија почна годишниот карневал, познат по политичката сатира, а на улиците низ градот Торес Ведрас можеа да се видат и фигури на ајкули со …

На улиците дефилираа Путин и Ким Џонг-ун како ајкули, а Трамп седнат на ВЦ-школка Прочитај повеќе »

Уште еден службеник од Белата куќа поднесе оставка, поради обвинение за злоставување

Уште еден службеник на Белата куќа ја напишти администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп по обвинувањата за злоставување. Портпаролката на Белата куќа Раџ Шах, потврди …

Уште еден службеник од Белата куќа поднесе оставка, поради обвинение за злоставување Прочитај повеќе »

Трамп излажал за тоа колку платил за вереничкиот прстен за Меланија

Американскиот претседател Доналд Трамп лажел кога кажал дека добил попуст од милион долари на вереничкиот прстен кој во 2005 година го купил за сопругата Меланија. …

Трамп излажал за тоа колку платил за вереничкиот прстен за Меланија Прочитај повеќе »

Кристи Бринкли: Трамп се обидуваше да ми се додворува додека беше во брак со Ивана

Манекенката Кристи Бринкли тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп се обидувал да ѝ се додворува додека бил во брак со Ивана. Бринкли опиша една ситуација …

Кристи Бринкли: Трамп се обидуваше да ми се додворува додека беше во брак со Ивана Прочитај повеќе »

Дензел Вашингтон го обелодени пеколниот план на Клинтонови

Изборната победа на Доналд Трамп ги спаси САД од воспоставување орвеловска полициска држава во рацете на демократите кои ќе ја искористеа авторитарната тактика на „постојано …

Дензел Вашингтон го обелодени пеколниот план на Клинтонови Прочитај повеќе »

Џими Кимел бараше од порноактерка да опише каков му е пенисот на Доналд Трамп

Порноактерката Стефани Клифорд, позната под името Сторми Даниелс, синоќа гостуваше во популарната емисија на Џими Кимел. Нејзиното гостување следеше само неколку часа откако Трамп го …

Џими Кимел бараше од порноактерка да опише каков му е пенисот на Доналд Трамп Прочитај повеќе »

Хилари Клинтон читаше делови од контроверзната книга за Доналд Трамп, „Оган и бес“

Поранешната кандидатка на демократите за претседател на изборите во САД во 2016 година, Хилари Клинтон, се појави на доделувањето на наградите „Греми“ во Њујорк во …

Хилари Клинтон читаше делови од контроверзната книга за Доналд Трамп, „Оган и бес“ Прочитај повеќе »

Екс-љубовницата на Доналд Трамп прошета низ црвениот тепих во Лас Вегас

Синоќа во Лас Вегас беше одржана церемонијата на доделувањето на АVN наградите (оскари за порно актерите), на кој присуствуваше и Стефани Клифорд, позната како Сторми …

Екс-љубовницата на Доналд Трамп прошета низ црвениот тепих во Лас Вегас Прочитај повеќе »

Доналд Трамп се посрамоти пред нацијата сакајќи да покаже колку е работлив

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, посакал да му покаже на светот дека работи и покрај делумната блокада на владата. Поради тоа, тој повикал …

Доналд Трамп се посрамоти пред нацијата сакајќи да покаже колку е работлив Прочитај повеќе »

Доналд Трамп: Лажните вести поврзани со руското мешање се мртви

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека тврдењата за вмешаноста на Русија во неговата кампања од страна на „лажните медиуми“  се мртви, додека неговиот поранешен …

Доналд Трамп: Лажните вести поврзани со руското мешање се мртви Прочитај повеќе »

(Видео) Трамп ја остави Меланија да накисне на дождот

Првиот човек на САД својата сопруга Меланија Трамп и синот Барон во текот на невремето ги остави на меѓународниот аеродром „Палм Бич“ на Флорида кога …

(Видео) Трамп ја остави Меланија да накисне на дождот Прочитај повеќе »

(видео) Трамп и Меланија го прославуваат Божиќ

Американскиот претседател Доналд Трамп празниците ги поминува во својата вила Мар-а-Лаго на Флорида. Како што наведува „АП“ агенцијата, за време на семејниот собир на американскиот …

(видео) Трамп и Меланија го прославуваат Божиќ Прочитај повеќе »

Тајниот говор на телата на Доналд Трамп и ќерка му Иванка

Претседателот на САД, Доналд Трамп, исклучително е поврзан со својата ќерка Иванка, која во моментот е ангажирана како советничка во Белата куќа. За нивниот однос …

Тајниот говор на телата на Доналд Трамп и ќерка му Иванка Прочитај повеќе »

Робот ја менува првата дама на говорите на Доналд Трамп

Меѓу корисниците на социјалните мрежи деновиве се појави мислење дека првата дама на САД, Меланија Трамп, има двојничка која ја заменува на официјалните настани. Тие …

Робот ја менува првата дама на говорите на Доналд Трамп Прочитај повеќе »

Доналд Трамп: Спиев со најубавите жени, а сакам да ја пипкам Меланија во јавност

Во интервјуто што го даде, меѓу другото, претседателот на САД, Доналд Трамп, одговори и на прашањето дали од сопругата бара да се тестира на полово …

Доналд Трамп: Спиев со најубавите жени, а сакам да ја пипкам Меланија во јавност Прочитај повеќе »