драгана

Зимска љубов на Драгана и Брејк

Поранешната Мис Македонија, Драгана Клопчевска, и нејзиниот сопруг, Дарко Гелев – Брејк, одмораат од напорните работни обврски. Двајцата се големи љубители на скијањето, па сега …

Зимска љубов на Драгана и Брејк Прочитај повеќе »

Драгана Мирковиќ упадна на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“

Пејачката Драгана Мирковиќ  се појави ненајавено на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“. Фолк-ѕвездата, која во близина снимала тајни снимки за РТС, одлучи да ги изненади …

Драгана Мирковиќ упадна на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Драгана Мирковиќ за роденден доби Мерцедес вреден 400.000 евра

Пејачката Драгана Мирковиќ во Виена го прослави 50-от роденден, а најскапиот подарок го добила од својот сопруг Тони, кој не ги жалел парите и и …

Драгана Мирковиќ за роденден доби Мерцедес вреден 400.000 евра Прочитај повеќе »

Драгана Мирковиќ го фатила бидермаерот, а Саша Поповиќ ја водел програмата на свадбата на Брена и Боба

Од венчавката на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ минаа 27 години, но таа и понатаму ја интригира јавноста. Се минало беспрекорно, но за жал на …

Драгана Мирковиќ го фатила бидермаерот, а Саша Поповиќ ја водел програмата на свадбата на Брена и Боба Прочитај повеќе »

Драгана Мирковиќ откри дали ќе ја прифати понудата на Лепа Брена за „Ѕвездите на Гранд“

Пејачката Драгана Мирковиќ вели дека нејзиниот ангажман во „Пинкови ѕвезди“, бил многу стресен, но како што вели таа за медиумите, ако Лепа Брена би се …

Драгана Мирковиќ откри дали ќе ја прифати понудата на Лепа Брена за „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Драгана Мирковиќ откри што најмногу и сметаше во „Пинкови Ѕвездички“

Пејачката повеќе не можеме да ја гледаме на местото на жирито во натпреварувањето на телевизија „Пинк“. Драгана Мирковиќ како што стојат работите, повеќе нема да …

Драгана Мирковиќ откри што најмногу и сметаше во „Пинкови Ѕвездички“ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Драгана купила дворец – Ќе се онесвестите од раскошот

Популарната пејачка Драгана Мирковиќ е многу задоволна и среќна што замокот Ебенфурт стар преку 850 години ќе го уреди по своја желба. Замокот долго време …

(ВИДЕО) Драгана купила дворец – Ќе се онесвестите од раскошот Прочитај повеќе »

(ФОТО) Драгана и Лидија и во шестата деценија ги исфрлија градите

Згодната актерка и српска водителка немаат проблем со своето тело кое гордо го покажуваат. Лето е време кога сите жени се соблекуваат во костоми за …

(ФОТО) Драгана и Лидија и во шестата деценија ги исфрлија градите Прочитај повеќе »

Scroll to Top