дубаи

(Фото) Милица Павловиќ во друштво на фудбалерот Франк Рибери во Дубаи

Српската пејачка Милица Павловиќ отпатува за Дубаи каде ќе настапи во фан зоната на концерт организиран по повод Светското првенство во фудбал. Таа во Дубаи …

(Фото) Милица Павловиќ во друштво на фудбалерот Франк Рибери во Дубаи Прочитај повеќе »

Урбан технолошки комплекс голем колку 20 фудбалски стадиони ќе се гради во Дубаи

Ново архитетско чудо во Дубаи каде под истиот покрив се наоѓаат канцеларии, објекти за деловна обука, истражување и семинари, како и конференциски сали. Ова здание …

Урбан технолошки комплекс голем колку 20 фудбалски стадиони ќе се гради во Дубаи Прочитај повеќе »

(Видео) Дубаи ќе добие своја Месечина вредна пет милијарди долари

Шеиците од Обединетите Арапски Емирати ќе градат летувалиште во облик на месечина кое ќе чини 5 милијарди долари. Објектот го дизајнираше архитектонската компанија  Moon World Resorts …

(Видео) Дубаи ќе добие своја Месечина вредна пет милијарди долари Прочитај повеќе »

(Видео) Додека маж се снимаше на плажа, задникот на Карлеуша му упадна во кадар

Додека маж се снимаше на плажа во Дубаи, задникот на Карлеуша му упадна во кадар. Пејачката го сподели видеото и на социјалните мрежи. Карлеуша во …

(Видео) Додека маж се снимаше на плажа, задникот на Карлеуша му упадна во кадар Прочитај повеќе »

(Видео) Песочна бура го погоди Дубаи

Песочна бура го погоди Дубаи во неделата. Итните служби предупредија на потенцијална опасност, а предупредија и од Националната управа за вонредни ситуации и катастрофи. „Сите …

(Видео) Песочна бура го погоди Дубаи Прочитај повеќе »

Шеикот на Дубаи наредил да ѝ се хакира мобилниот телефон на поранешната сопруга за да може да ја следи и прислушува

Шеикот на Дубаи, Мухамед бин Рашид ал-Мактум, наредил да им се хакираат телефоните на поранешната сопруга Хаја бинт ал-Хусеин и на нејзините адвокати додека водат …

Шеикот на Дубаи наредил да ѝ се хакира мобилниот телефон на поранешната сопруга за да може да ја следи и прислушува Прочитај повеќе »

Ние само им помагавме на пожарникарите да го измијат патот, рекоа голите Украинки откако ја блокираа магистралата кај Котор

Голите Украинки кои минатата недела се полеваа со пожарникарско црево на патот кај Котор, се дел од таканаречениот Одред на голи заедници. Тие додека се …

Ние само им помагавме на пожарникарите да го измијат патот, рекоа голите Украинки откако ја блокираа магистралата кај Котор Прочитај повеќе »

По обвинувањата дека е држена како заложник, принцезата Латифа видена на одмор во Шпанија

Ќерката на владетелот на Дубаи, принцезата Латифа, по обвинувањата дека татко ѝ ја држи како заложник во неговата палата, сега е видена на одмор во …

По обвинувањата дека е држена како заложник, принцезата Латифа видена на одмор во Шпанија Прочитај повеќе »

(Видео) Ослободена е принцезата Латифа која владетелот од Дубаи ја држеше како заложник, била снимена во трговски центар со пријателки

Ќерката на владетелот на Дубаи, Мухамед Ал Мактум, принцезата Латифа, која тврдеше дека била држена како заложник во палатата на нејзиниот татко, била фотографирана додека седи …

(Видео) Ослободена е принцезата Латифа која владетелот од Дубаи ја држеше како заложник, била снимена во трговски центар со пријателки Прочитај повеќе »

(Фото) Карлеуша одмора од „Гранд“, пејачката со ќерките во Дубаи јаваше камили низ пустина

Пејачката Јелена Карлеуша направи одмор од снимањето во „Ѕвездите на гранд“, и замина во Дубаи со нејзините две ќерки Атина и Ника. Таа објави фотографии …

(Фото) Карлеуша одмора од „Гранд“, пејачката со ќерките во Дубаи јаваше камили низ пустина Прочитај повеќе »

Принцезата Латифа вели дека и сестра ѝ била киднапирана уште пред 20 години во центарот на Лондон и дека била мачена со камшици

Принцезата Латифа ал-Мактум тврди дека татко ѝ учествувал и во киднапирањето на постарата сестра Шемс уште пред 20 години. Латифа го сврте вниманието на јавноста …

Принцезата Латифа вели дека и сестра ѝ била киднапирана уште пред 20 години во центарот на Лондон и дека била мачена со камшици Прочитај повеќе »

Кралското семејство во Дубаи вели дека принцезата Латифа е згрижена и опкружена со медицински персонал

Кралското семејство од Дубаи, соопшти дека принцезата Латифа е згрижена и дека е со најблиските. Ваквото соопштение стигна, еден ден откако „Би-би-си“ објави снимка во …

Кралското семејство во Дубаи вели дека принцезата Латифа е згрижена и опкружена со медицински персонал Прочитај повеќе »

(Фото) Манекен протеран од Саудиска Арабија бидејќи бил премногу убав

Манекенот Омар Боркан од Дубаи е протеран од Саудиска Арабија затоа што бил многу убав. Омар бил депортирани заедно со уште двајца други мажи, затоа …

(Фото) Манекен протеран од Саудиска Арабија бидејќи бил премногу убав Прочитај повеќе »

Марадона имал два сефа во Дубаи кои никој не може да ги отвори

Легендарниот аргентински фудблер Диего Армандо Марадона, кој годинава изненадувачки почина, имал два заклучени сефа во Дубаи. Никој не знае како да ги отвори, ниту, пак, …

Марадона имал два сефа во Дубаи кои никој не може да ги отвори Прочитај повеќе »

Поранешната жена на владетелот на Дубаи платила 1,6 милион долари за да ја забошоти аферата со телохранителот

Поранешната жена на владетелот на Дубаи, платила 1,6 милиони долари, за да ја заташка аферата со телохранителот, пренесуваат светските медиуми. Принцезата Хаја бон ал Хусеин, …

Поранешната жена на владетелот на Дубаи платила 1,6 милион долари за да ја забошоти аферата со телохранителот Прочитај повеќе »

Саудискиот принц испратил тим на елитни убијци во Канада за да убијат поранешен шпион

Сауискиот престолонаследник и принц Мухамед бил Салман испратил тим на елитни убијци во Канада за да убијат поранешен шпион, пренесуваат светските медиуми. Салман е обвинет дека …

Саудискиот принц испратил тим на елитни убијци во Канада за да убијат поранешен шпион Прочитај повеќе »

(Видео) Плејбој-зајачица избегна затвор, го прекршила карантинот снимајќи во пустина во Дубаи

Канадската манекенка Дора Родригез, во март се преселила во Дубаи за да снима во пустина, не знаејќи дека на тој начин го прекршила карантинот. Таа …

(Видео) Плејбој-зајачица избегна затвор, го прекршила карантинот снимајќи во пустина во Дубаи Прочитај повеќе »

Шеикот од Дубаи ја губи битката за старетелство врз своите деца

Врховниот суд во Велика Британија ја одби жалбата на шеикот на Дубаи, Мухамед бин Рашид ал Мактум и ги потврди пресудите за старателството над неговите …

Шеикот од Дубаи ја губи битката за старетелство врз своите деца Прочитај повеќе »

(Фото) Роналдо го носи најскапиот Ролекс во светот

Најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо го има најскапиот Ролекс во светот. Португалецот поседува Ролекс – Master Ice, кој е изработен од 18 каратно бело …

(Фото) Роналдо го носи најскапиот Ролекс во светот Прочитај повеќе »

Scroll to Top