филип

Замина во трагедија која не можеме ја разбереме: членовите од скопскиот бенд „Андан“ се простија од Филип кој падна од зграда

Членовите од скопски бенд „Андан“ се простија од нивниот колега и пријател Филип кој загина паѓајќи од балкон од зграда во Центарот на Скопје. Неговата …

Замина во трагедија која не можеме ја разбереме: членовите од скопскиот бенд „Андан“ се простија од Филип кој падна од зграда Прочитај повеќе »

Белгиски принц казнет со 10.400 евра за кршење на карантинот, му се брзало на журка во Шпанија

Белгискиот принц Јоаким, кој се зарази со коронавирус откако присуствувал на една забава во Шпанија, е казнет со 10.400 евра, поради кршење на мерките со …

Белгиски принц казнет со 10.400 евра за кршење на карантинот, му се брзало на журка во Шпанија Прочитај повеќе »

Александра и Филип од гостите добија 500.000 евра

Фолк-пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ добија околу пола милион евра од гостите на свадбата. Според српските медиуми, повеќето гости носеле пари, а некои пејачи …

Александра и Филип од гостите добија 500.000 евра Прочитај повеќе »

Пријовиќ го изневерувала Филип, свадбата неизвесна   

Александра Пријовиќ три месеци, како што пишува српскиот медиум „Стар“, додека била во врска со Филип Живоиновиќ тајно се гледала со оженет тенисер. Во медиумите …

Пријовиќ го изневерувала Филип, свадбата неизвесна    Прочитај повеќе »

Лепа Брена не штеди за свадбениот подарок на Филип и Александра

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ набргу ќе го изговорат судбоносното „да“, а Лепа Брена и Бобо планираат младите да ги израдуваат со скапоцен подарок. Како …

Лепа Брена не штеди за свадбениот подарок на Филип и Александра Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ се врати од Мајами во Белград, како вереница на Филип

Српската пејачка, Александра Пријовиќ била прилично уморна кога стигнала дома, но нејзината насмевка, стави до знаење колку е среќна што од американската турнеја и одмор, …

Александра Пријовиќ се врати од Мајами во Белград, како вереница на Филип Прочитај повеќе »

Филип Живоиновиќ ја побара за жена Александра Пријовиќ на Мајами

По повеќе од две години врска, Филип Живоиновиќ ја побара за жена Александра Пријовиќ! Филип испланирал сѐ внимателно, па причекал да стигнат во Америка, каде …

Филип Живоиновиќ ја побара за жена Александра Пријовиќ на Мајами Прочитај повеќе »

Каков возен парк поседуваат скопските градоначалници

Скопските градоначалници на работа и за потребите на службените патувања се возат во луксузни изнајмени автомобили, а некои одат и пеш, пренесува Вечер. Град Скопје: …

Каков возен парк поседуваат скопските градоначалници Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ: Би сакала да го верам Филип, веднаш

Популарната пејачка Александра Пријовиќ, медиумите одамна ја нарекуваат снајка на Лепа Брена, а таа долго повторуваше дека не е подготвена за брак и дека Филип …

Александра Пријовиќ: Би сакала да го верам Филип, веднаш Прочитај повеќе »

Нина и Филип објавија снимка од кревет – Го мазеше и на крај ја изнуди неговата насмевка

После седум месеци врска, водителката и тенисерот се заљубени еден во друг, исто како и првиот ден, и сега тоа им го покажаа на сите. …

Нина и Филип објавија снимка од кревет – Го мазеше и на крај ја изнуди неговата насмевка Прочитај повеќе »

(ФОТО) Момчето кое влета на теренот на „Филип Втори“ имаше порака на својот грб

На крајот од мечот, да се случи еден помал инцидент, или пропуст на редарите, кои некако се опуштија по завршување на мечот, па еден од …

(ФОТО) Момчето кое влета на теренот на „Филип Втори“ имаше порака на својот грб Прочитај повеќе »

Згодна плавуша ја крена температурата на „Филип Втори“ арената

Жешко е на трибините на „Филип Втори“ арената каде за неполни 15 минути ќе почне мега пресметката од европскиот Суперкуп. Трибините на нашата најголема фудбалска …

Згодна плавуша ја крена температурата на „Филип Втори“ арената Прочитај повеќе »

Роден на Крф, а се одрече од Православието за да се ожени со Елизабета II – Принцот Филип ја објави последната кралска должност

Војводата од Единбург, служеше како морнарички офицер, за време на Втората светска војна, и беше генерал-капетан на силите на командосите. Принцот Филип, 96 годишниот сопруг …

Роден на Крф, а се одрече од Православието за да се ожени со Елизабета II – Принцот Филип ја објави последната кралска должност Прочитај повеќе »

(ФОТО) Се држат далеку од очите на јавноста, ова се сопругите на Кирил и Филип Лазарови!

Браќата Филип и Кирил Лазаров периодов се во фокусот на медиумите и пошироката македонска јавност поради СП во ракомет. За нивните успеси и борбеност на …

(ФОТО) Се држат далеку од очите на јавноста, ова се сопругите на Кирил и Филип Лазарови! Прочитај повеќе »

Scroll to Top