филм

Џони Деп ќе глуми во филм за бомбардирањето на Србија

„Б92“ објави дека на почетокот на март ќе почне да се снима документарен филм за бомбардирањето на СРЈ во 1999 година. Снимањето ќе се одвива …

Џони Деп ќе глуми во филм за бомбардирањето на Србија Прочитај повеќе »

Објавен трејлер за шестиот дел на „Невозможна мисија“

Во текот на оваа година ќе биде промовиран шестиот дел од франшизата „Невозможна мисија“, со Том Круз, Хенри Кавил, Анџела Басет, Ребека Фергусон, Винг Рејмс, …

Објавен трејлер за шестиот дел на „Невозможна мисија“ Прочитај повеќе »

(видео) „Трејлер“ за филмот „Пријатели“ предизвика хаос на социјалните мрежи

Лажниот трејлер за филмот „Пријатели“ кој неодамна беше објавен на Јутјуб, повторно ја разбуди надежта кај публиката дека повторно ќе можат да ги гледаат на …

(видео) „Трејлер“ за филмот „Пријатели“ предизвика хаос на социјалните мрежи Прочитај повеќе »

Филмот „Ема“ прогласен за најдобар хорор филм во 2017 година

На Третиот меѓународен непрофитен фестивал на страшни филмови за најдобар хорор во траење од 15 секунди прогласен е филмот „Ема“ на режисерот Даниел Лимер. Во жирито …

Филмот „Ема“ прогласен за најдобар хорор филм во 2017 година Прочитај повеќе »

Хорор-филм на Би-би-си натера момче да се самоубие

Пред 25 години Би-би-си емитувал хорор-емисија поради која за само една вечер добил над десетина илјади тужби. Ghostwatch првпат се емитувла на Би-би-си на Ноќта …

Хорор-филм на Би-би-си натера момче да се самоубие Прочитај повеќе »

Руски истражувачи со помош на дрон снимија филм за најголемата пештера во светот

Група руски истражувачи ја проучуваа една од најспектакуларните и уште помалку посетени природни знаменитости во светот, пештерата Син Донг, која се наоѓа во џунгла во …

Руски истражувачи со помош на дрон снимија филм за најголемата пештера во светот Прочитај повеќе »

(Видео) Изборот за најубава манекенка се претвори во порнофилм

Натпреварувачките во изборот за австралискиот „Топ-модел“ во трката за најубава девојка мораа да  позираат целосно голи со своите машки колеги. Секоја од девојките имала 15 …

(Видео) Изборот за најубава манекенка се претвори во порнофилм Прочитај повеќе »

Влегле во куќата на наркобос во Лондон – внатре сцени како на филм

Екипа од истражувачи одлучила да се впушти во нова авантура, па посетила куќа на поранешен наркобос. Како и што било очекувано, оваа екскурзија не била …

Влегле во куќата на наркобос во Лондон – внатре сцени како на филм Прочитај повеќе »

По 11 септември, „Дизни“ исфрли сцена од цртаниот филм

Сцената во која лошиот вонземјанин ги брка главните јунаци изгледа сосема поинаку од таа што е направена во септември 2001 година.Терористичкиот напад на 11 септември …

По 11 септември, „Дизни“ исфрли сцена од цртаниот филм Прочитај повеќе »

(ФОТО) Купил фотоапарат од 1929 година со неизработен филм – Еве што имало во него

Фотографот Мартин Ва Оерс неодамна купи стар Zeiss Ikon 520/2 фотоапарат од „second hand“ продавница, но не очекуваше дека во него ќе најде неизработен филм …

(ФОТО) Купил фотоапарат од 1929 година со неизработен филм – Еве што имало во него Прочитај повеќе »

Краткометражниот игран филм „Амби” во официјална селекција на „Холишорт филм фестивал“

Краткометражниот игран филм „Амби” во режија и по сценарио  на Марија Апчевска влезе во официјална конкуренција на тринаесетиот „Холишорт филм фестивал“ (фестивал за квалификација за …

Краткометражниот игран филм „Амби” во официјална селекција на „Холишорт филм фестивал“ Прочитај повеќе »

Шербеџија доби понуда да стане член на Американската академија за филм

Прославениот актер Раде Шербеџија е повикан да биде член на Американската академија на филмски уметности и наука, во која членуваат филмски професионалци од целиот свет. …

Шербеџија доби понуда да стане член на Американската академија за филм Прочитај повеќе »

Scroll to Top