фудбал

Адријана Лима, Бјелогрлиќ и Јоксимовиќ на трибините во Катар навиваа за Србија

Репрезентацијата на Србија вчера го имаше првиот настап на Светското првенство во фудбал на Катар 2022 година, против Бразил. Фудбалерите добија поддршка од голем број …

Адријана Лима, Бјелогрлиќ и Јоксимовиќ на трибините во Катар навиваа за Србија Прочитај повеќе »

Катарците измислиле начин за ладење на навивачите и фудбалерите на стадионите за време на Светското првенство

Стадионот Ал Џануб, е едно од осумте места на кои ќе се одржат натпревари на Светското првенство во Катар во 2022 година. Покривот на стадионот …

Катарците измислиле начин за ладење на навивачите и фудбалерите на стадионите за време на Светското првенство Прочитај повеќе »

Забранет е секс за навивачите на Мундијалот во Катар

Навивачите што ќе дојдат на Светското првенство во Катар ќе мора да се воздржуваат од секс, освен со партнерот, под услов да се во брачна …

Забранет е секс за навивачите на Мундијалот во Катар Прочитај повеќе »

Финалето на Мундијалот во Катар ќе се игра на златен стадион

Златниот стадион „Лусаил“ во Катар е местото каде што ќе се игра финалето од Мундијалот. Грандиозниот објект е дело на британското архитектонско студио „Фостер+партнерс“. Овој …

Финалето на Мундијалот во Катар ќе се игра на златен стадион Прочитај повеќе »

Пиво на Светско во Катар ќе се пие во одредени периоди

Пиење пиво на светското првенство во Катар, но само во одреден период, вака највуваат организаторите. Фановите ќе може да консумираат алкохол на Мундијалот три часа пред …

Пиво на Светско во Катар ќе се пие во одредени периоди Прочитај повеќе »

Болно ми е сеќавањето на мечот против Динамо на „Максимир“ кога почна распаѓањето на СФРЈ, вели во интервју Дарко Панчев

Поранешниот македонски фудбалер Дарко Панчев во интервју за хрватски Индекс зборува за деталите од неговата кариера, моменталната состојба со фудбалот во Македонија, како и за …

Болно ми е сеќавањето на мечот против Динамо на „Максимир“ кога почна распаѓањето на СФРЈ, вели во интервју Дарко Панчев Прочитај повеќе »

(Видео) Луис Фиго ги поздрави македонските фанови на Реал Мадрид и најави триумф на Реал во финалето на ЛШ

Португалската фудбалската легенда Луис Фиго преку видео порака за македонската фан група на Реал Мадрид ги поздрави сите фанови на овој клуб. „Поздрав. Посакувам убави …

(Видео) Луис Фиго ги поздрави македонските фанови на Реал Мадрид и најави триумф на Реал во финалето на ЛШ Прочитај повеќе »

Шест фудбалери на Црвена ѕвезда се позитивни на корона

Фудбалскиот клуб Црвена ѕвезда на својата официјална страница објави дека шест фудбалери се позитивни на корона. Тие ќе го пропуштат првиот дел од подготовките за …

Шест фудбалери на Црвена ѕвезда се позитивни на корона Прочитај повеќе »

Од бегалец до фудбалер вреден 400 милиони евра – Миралем Пјаниќ потпиша за Барселона

Миралем Пјаниќ, репрезентативецот на Босна, следната сезона ќе игра за Барселона, пренесоа шпанските медиуми. Тој во каталонскиот клуб ќе го замени Бразилецот Артур. Триесетгодишниот Пјаниќ …

Од бегалец до фудбалер вреден 400 милиони евра – Миралем Пјаниќ потпиша за Барселона Прочитај повеќе »

(Видео) Фудбалерот Дарко Глишиќ стана модел

Фудбалерот Дарко Глишиќ сними реклама за моден бренд за машка облека. Тој и претходно работел како модел, снимал модни едиторијали, а за „Репортер“ откри дека …

(Видео) Фудбалерот Дарко Глишиќ стана модел Прочитај повеќе »

Фудбалот е љубов, Тарик го запозна Дарко Панчев

Хрватскиот актер Тарик Филиповиќ се запозна со македонската фудбалска легенда Дарко Панчев. Популарниот глумец и некогашниот фудбалер на „Вардар“ и „Црвена ѕвезда“ ги спои љубовта …

Фудбалот е љубов, Тарик го запозна Дарко Панчев Прочитај повеќе »

(Видео) „Чорлука зете“ ечеше на Рабац, хрватскиот фудбалер дојде на Истра

Хрватскиот фудбалер Ведран Чорлука вчеравечер дојде на Рабац, познато туристичко место на Истра, во близина на Пула. Со факели и музика, Чорлука со брод пристигна …

(Видео) „Чорлука зете“ ечеше на Рабац, хрватскиот фудбалер дојде на Истра Прочитај повеќе »

Коментатор почина од срцев удар по натпреварот Египет-Саудиска Арабија

Поранешниот египетски фудбалер и спортски коментатор Абдел Рахим Мохамед почина веднаш по завршувањето на натпреварот помеѓу Египет и Саудиска Арабија. Според медиумите, тој доживеал срцев удар …

Коментатор почина од срцев удар по натпреварот Египет-Саудиска Арабија Прочитај повеќе »

Најсекси фудбалери на Мундијалот во Русија

Жените од целиот свет ги избраа најсекси фудбалерите што настапуваат на Светското првенство во Русија. На листата, меѓу другите, се најдоа Кристијано Роналдо, Жерар Пике, …

Најсекси фудбалери на Мундијалот во Русија Прочитај повеќе »

Без секс и социјални медиуми за германските фудбалери на СП во Русија

Јоаким Лев, селекторот на фудбалската репрезентација на Германија, на своите играчи им забранил секс и социјални медиуми додека трае Светското првенство во Русија. Ова го објавија италијанските …

Без секс и социјални медиуми за германските фудбалери на СП во Русија Прочитај повеќе »

Прогонетиот турски фудбалер Хакан Шукур отвори пекара во Америка

Турскиот фудбалер Хакан Шукур, кој до пред три години имаше статус на легенда во својата татковина, сега е „предавник и терорист“ и стравува за својот …

Прогонетиот турски фудбалер Хакан Шукур отвори пекара во Америка Прочитај повеќе »

(Видео) Со мечка започна фудбалски натпревар

Во Русија мечка означи почеток на фудбалски натпревар наместо судиите. Мачката е симбол на фудбалскиот клуб „Машука“, кој игра во третата руска лига. Иако мислеа …

(Видео) Со мечка започна фудбалски натпревар Прочитај повеќе »

Девојки од Иран се маскирале во мажи за да гледаат фудбал на стадион

Пет девојки од Иран, фанови на фудбалски клуб „Персеполис“ ја прекршиле забраната според која жени не смеат да се појават на стадион. Тие си залепиле …

Девојки од Иран се маскирале во мажи за да гледаат фудбал на стадион Прочитај повеќе »