глава

(Видео) Папата Франциско погоден во главата со шапка

Папата Франциско во текот на посетата на Чиле, додека ја поздравувал масата народ по улиците, бил погоден со шапка. Додека се возел во својот „папамобил“ …

(Видео) Папата Франциско погоден во главата со шапка Прочитај повеќе »

Агенти на ЦИА признаваат дека го снимиле лажното видео на џихадистите со отсекување на главата

Само неколку дена откако Infowars.com го анализира видеото во кое на американскиот војник Џејмс Фоли му беше пресечена главата, веднаш беше отстрането, а врвни британски …

Агенти на ЦИА признаваат дека го снимиле лажното видео на џихадистите со отсекување на главата Прочитај повеќе »

Доктори од Тајван ќе пресадат глава врз жив човек

Научникот Серџо Канаверо од Тајван деновиве ќе ја изврши првата трансплантација на глава врз жив човек. Тој тврдел дека претходно успешно извел ваков тип операција …

Доктори од Тајван ќе пресадат глава врз жив човек Прочитај повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО/ВИДЕО) Мачка со човечка глава го вознемири цел свет

Интернетот беше преплавен со фотографијата на необичната мачки со човечки лик, а откако на социјалните мрежи беше објавено и видеото, веднаш реагираше и полицијата. Стаува …

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО/ВИДЕО) Мачка со човечка глава го вознемири цел свет Прочитај повеќе »

Пресврт во истрагата за убиениот адвокат во Србија: По грешка му пукале четири пати во главата

26-годишниот адвокат Немања Стојановиќ од Јагодина вчера пред влезот од зградата каде што живее беше убиен на суров начин со четири куршуми во главата. Полициската …

Пресврт во истрагата за убиениот адвокат во Србија: По грешка му пукале четири пати во главата Прочитај повеќе »

Утрово пукотници во центарот на Белград – доктор пукал во позната актерка, па се застрелал во главата

Докторот и младата актерка биле во врска и живееле заедно. Во пукотниците што се случиле утрово во Србија околу 4 часот 59-годишниот Срѓан Цветановиќ загинал, …

Утрово пукотници во центарот на Белград – доктор пукал во позната актерка, па се застрелал во главата Прочитај повеќе »

Влакната на глава може да бидат предупредување за срцев удар

Срцев удар може да доживеат и помлади личности од 30 години, посебно оние кои имаат проблем со килограмите. Причина за тоа е внесување на големо …

Влакната на глава може да бидат предупредување за срцев удар Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Брутално го нападна полицаецот па смирено си замина – Целата главата му беше крвава

На снимката се гледа како полицаецот претрпе повреди по рацете. Неодамна една снимка на еден брутален напад ги шокираше корисниците на социјалните мрежи. Имено, на …

(ВИДЕО) Брутално го нападна полицаецот па смирено си замина – Целата главата му беше крвава Прочитај повеќе »

(ВИДЕО+18) СКАНДАЛОЗНА СНИМКА – Додека Иван пее, русокосата му седи на глава

Шокантна снима на Иван Гавриловиќ и непознатата девојка осамна на една Фејсбук страница.На групата „Dnevna doza lošeg“, се појави скандалозна снимка со Иван Гавриловиќ и непозната …

(ВИДЕО+18) СКАНДАЛОЗНА СНИМКА – Додека Иван пее, русокосата му седи на глава Прочитај повеќе »

(ФОТО) КАКОВ ШОК! – Актерката се ишиша до глава!

Младата Ања со обожавателите сподели фотка од својата нова фризура, објаснувајќи зошто тоа го направила. Убавицата се ошишала се до главата, а со тоа покажала …

(ФОТО) КАКОВ ШОК! – Актерката се ишиша до глава! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Благица Павловска во Охрид со деколте од кое „боли глава”

Фолк-кралицата Благица Павловска не се плаши од земјотресите и ужива во Охрид. Оттаму објави неколку фотографии на кои покажа каде го нашла својот летен мир, а …

(ФОТО) Благица Павловска во Охрид со деколте од кое „боли глава” Прочитај повеќе »

ФОТО: Македонскиот победник на Гранд „изгуби глава” по ОВАА НАТПРЕВАРУВАЧКА

Ристе Ристевски, македонската гордост која со гласовите на публиката победи на “Ѕвездите на Гранд”, откри дека му се допаѓа неговата колешка Јована Васиќ, која исто …

ФОТО: Македонскиот победник на Гранд „изгуби глава” по ОВАА НАТПРЕВАРУВАЧКА Прочитај повеќе »

Scroll to Top