јелена розга

(Видео) Јелена Розга се расплака на сцената за време на концертот во Скопје

Јелена Розга во рамки на турнејата „Минут срца мог“ одржа концерт во Арената Борис Трајковски во Скопје. Додека публиката едногласно ја пееше песната „Опрости мала“, …

(Видео) Јелена Розга се расплака на сцената за време на концертот во Скопје Прочитај повеќе »

(Видео) Јелена Розга имаше проблем на сцена, па наместо пејачката пееше публиката

За време на настапот во Водице минатиот петок, пејачката Јелена Розга имала технички проблеми. Кога излегла пред публиката и почнала да пее, ништо не се …

(Видео) Јелена Розга имаше проблем на сцена, па наместо пејачката пееше публиката Прочитај повеќе »

Северина и Јелена Розга настапуваат со исти штикли од популарниот дизајнер Џанвито Роси

Северина е една од познатите дами која навистина има фантастични потпетици во својата колекција. Истото важи и за Јелена Розга, а двете хрватски музички ѕвезди …

Северина и Јелена Розга настапуваат со исти штикли од популарниот дизајнер Џанвито Роси Прочитај повеќе »

Јелена Розга во секси розов фустан отпеа балада на фестивал во Хрватска

Хрватската пејачка Јелена Розга настапи на финалната вечер на „Хит на летото“, на музичкиот ревијален фестивал „Мелодије Јадран“, облечена во долг розев фустан со гол …

Јелена Розга во секси розов фустан отпеа балада на фестивал во Хрватска Прочитај повеќе »

Сестрата на Јелена Розга првпат се појави во јавноста: Јулија живее мирен семеен живот

Јулија Розга Чук (46), сестра на пејачката Јелена Розга (45), ретко се појавува во јавноста и повеќе сака да живее мирен семеен живот. Оваа недела …

Сестрата на Јелена Розга првпат се појави во јавноста: Јулија живее мирен семеен живот Прочитај повеќе »

(Галерија) Јелена Розга ја собра цела српска естрада на спектакуларен концерт во Белград

На ниво на најголемите светски музички ѕвезди, хрватската пејачка Јелена Розга синоќа оддржа спектакуларен концерт во преполната Штарк Арена, во Белград. На сцената имало бенд …

(Галерија) Јелена Розга ја собра цела српска естрада на спектакуларен концерт во Белград Прочитај повеќе »

Сакам да станам мајка и да имам свое дете, открива Јелена Розга

Хрватската пејачка Јелена Розга изјави дека сака да се оствари како мајка. Таа во интервју за „Слободна Далмација“ зборувала за своите животни планови, при што …

Сакам да станам мајка и да имам свое дете, открива Јелена Розга Прочитај повеќе »

Не знам да готвам и не се снаоѓам во кујна, но никогаш ништо не сум запалила, открива Јелена Розга

Јелена Розга во интервју зборува за нејзиното секојдневие и открива како се спраува со нарушеното здравје. Таа раскажува дека последниот месец станува многу рано, што …

Не знам да готвам и не се снаоѓам во кујна, но никогаш ништо не сум запалила, открива Јелена Розга Прочитај повеќе »

(Видео) Јелена Розга со лајв концерт ја забавуваше публиката од дома

Хрватската пејачка Јелена Розга, како и голем број од нејзините колеги, направи концерт во живот ѝ ја забавуваше публиката од дома. Пандемијата со коронавирусот предизвика …

(Видео) Јелена Розга со лајв концерт ја забавуваше публиката од дома Прочитај повеќе »

(Фото) Гола Јелена Розга на порно-сајт

Голи фотографии од хрватската поп-пејачка Јелена Розга деновиве се појавија на порно-сајтот XHAMSTER. Сликите се споделуваат на социјалните мрежи со коментар дека сликата на којашто …

(Фото) Гола Јелена Розга на порно-сајт Прочитај повеќе »

Јелена Розга 41. роденден го прослави без момчето и публиката

Хрватската пејачка Јелена Розга вчера својот 41. роденден го прослави во кругот на своето семејство и пријатели. До 2015 година Розга имаше обичај својот најсреќен …

Јелена Розга 41. роденден го прослави без момчето и публиката Прочитај повеќе »

Розга како принцеза на Филмскиот фестивал во Сараево

Пејачката Јелена Розга го привлече вниманието на себе за време на третиот ден на 24. Филмски фестивал во Сараево. Пејачката дојде на црвениот тепих во …

Розга како принцеза на Филмскиот фестивал во Сараево Прочитај повеќе »

(Видео) Јелена Розга со чаша вино му запеа на Петар Грашо

Пејачката Јелена Розга, понесена од летната атмосфера, со песна и чаша вино одлучи да се опушти во друштво на пријатели, меѓу кои беше и Петар …

(Видео) Јелена Розга со чаша вино му запеа на Петар Грашо Прочитај повеќе »

(Фото) Јелена Розга ги покажа родителите

Хрватската пејачка Јелена Розга е постојано активна на социјалните мрежи. Таа објавува видеа и фотографии од своите настапи, од патувања, фотосесии и од секојдневните активности. …

(Фото) Јелена Розга ги покажа родителите Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Првиот настап на Јелена Розга бил на натпревар за аматери

Хрватската пејачка Јелена Розга е една од најпознатите пејачки во регионот. На 19 години ја почна својата кариера како пејачка на групата „Магазин“, откако  претходно …

(ВИДЕО) Првиот настап на Јелена Розга бил на натпревар за аматери Прочитај повеќе »

Scroll to Top