Јована Јоксимовиќ

Жељко и Јована се позитивни на коронавирус

Пејачот Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга познатата водителка Јована се позитивни на коронавирус. Блиски нивни пријатели велат дека двајцата се во изолација која наскоро ќе …

Жељко и Јована се позитивни на коронавирус Прочитај повеќе »

(Фото) Жељко и Јована потрошија 250.000 евра за новите автомобили „бмв“

Водителката Јована Јоксимовиќ и нејзиниот сопруг, пејачот Жељко Јоксимовиќ возат нови автомобили, од брендот „бмв“, за кои потрошиле 250.000 евра, пишуваат медиумите. Екипата на „Папарцо …

(Фото) Жељко и Јована потрошија 250.000 евра за новите автомобили „бмв“ Прочитај повеќе »

(Фото) На Јована Јоксимовиќ годините не ѝ можат ништо

Популарната водителка Јована Јоксимовиќ објави фотографија со колегата Срџан Предојевиќ и за истата доби голем број пофални коментари од своите фанови. „Нема дистанца, но не …

(Фото) На Јована Јоксимовиќ годините не ѝ можат ништо Прочитај повеќе »

Жељко Јоксимовиќ: Ризикував со два кредита да отворам телевизија и го снимам филмот за Тома Здравковиќ

Пејачот Жељко Јоксимовиќ за српските медиуми вели дека морал да земе кредити за да може да отвори телевизија и да почне да го снимат филмот …

Жељко Јоксимовиќ: Ризикував со два кредита да отворам телевизија и го снимам филмот за Тома Здравковиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Јована ја расплака Лепа Брена во емисија во живо

Српската водителка Јована Јоксимовиќ ја расплака пејачката Лепа Брена откако во емисија и ја пушти снимката од луѓето кои на своите балкони ја пејат нејзината …

(Видео) Јована ја расплака Лепа Брена во емисија во живо Прочитај повеќе »

Жељко и Јована прославија осум години брак

Јована и Жељко вчера прославија осум години брак. Јована на својот „Инстаграм“ објави фотографија од нинвата венчавка. „Осум години од венчавката. Како да беше вчера. …

Жељко и Јована прославија осум години брак Прочитај повеќе »

(Фото) Јована Јоксимовиќ е имуна на модните критичари

Сопругата на српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ, водителката Јована Јоксимовиќ вели дека не ја интересираат забелешките на модните критичари и дека ќе продолжи да го носи …

(Фото) Јована Јоксимовиќ е имуна на модните критичари Прочитај повеќе »

Јована Јоксимовиќ не ја интересираат Северина и Игор

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јована одбила да ги коментира во јавност наводите дека таа е виновникот за наводнот развод меѓу Игор и Северина Којиќ за …

Јована Јоксимовиќ не ја интересираат Северина и Игор Прочитај повеќе »

(Фото) Јована Јоксимовиќ ја промени бојата на косата

Јована Јоксимовиќ го промени својот имиџ, а со новата фризура се пофали на социјалните мрежи. Водителката ја скрати долгата коса и повеќе ја нема препознатливата …

(Фото) Јована Јоксимовиќ ја промени бојата на косата Прочитај повеќе »

Иван Ивановиќ, Јована и Жељко Јоксимовиќ се журкаа во Белград

Српскиот шоумен Иван Ивановиќ  ги негираше шпекулациите дека е во нарушени односи со неговата колешка Јована Јоксимовиќ. Водитеите заедно се забавуваа на журка во Белград на …

Иван Ивановиќ, Јована и Жељко Јоксимовиќ се журкаа во Белград Прочитај повеќе »

Жељко Јоксимовиќ: Се чувствува страв од пожарите во Грција

Познатата водителка Јована Јоксимовиќ и нејзиниот сопруг Жељко, кои во моментот се на летување во Атина, сведочеа за големите пожари што ја зафатија Грција. „Ние …

Жељко Јоксимовиќ: Се чувствува страв од пожарите во Грција Прочитај повеќе »

(Фото) Јована во дрес на Србија во утринската програма

Јована Јоксимовиќ првпат во својата утринската програма се појави во дрес на репрезентацијата на Србија. Нејзините фанови им честитаа на неа и на нејзиниот колега …

(Фото) Јована во дрес на Србија во утринската програма Прочитај повеќе »

(Фото) Новиот дом на Жељко и Јована Јоксимовиќ

Жељко и Јована Јоксимовиќ се селат во вила вредна 2,5 милиони евра Познатиот српски музичар, Жељко Јоксимовиќ и Јована неговата сопруга, одлучија да го заменат …

(Фото) Новиот дом на Жељко и Јована Јоксимовиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Јована и Жељко Јоксимовиќ го слават четвртиот роденден на синот Коста

Јована и Жељко Јоксимовиќ денеска го слават четвртиот роденден на нивниот син Коста. Јована и Жељко стигнаа со славеникот и близначките Ана и Срна, а …

(Фото) Јована и Жељко Јоксимовиќ го слават четвртиот роденден на синот Коста Прочитај повеќе »

(Видео) Јована Јоксимовиќ бањаше куче на телевизија

Сопругата на српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ, водителката Јована, во утринската програма на „Прва“ во живо во својата емисија заедно со нејзиниот колега Срџан Предојевиќ избањаа …

(Видео) Јована Јоксимовиќ бањаше куче на телевизија Прочитај повеќе »

(ВИДЕО)Шерифовиќ со пцости кај Јована Јоксимовиќ

Српската пејачка Марија Шерифовиќ беше гостинка во утринската програма кај Јована Јоксимовиќ. „Тешко беше да се разбудам, не се сеќавам кога последен пат бев гостин …

(ВИДЕО)Шерифовиќ со пцости кај Јована Јоксимовиќ Прочитај повеќе »

Scroll to Top