како

Снеже Велков како професорка

Фитнес-инструкторката Снеже Велков на социјалната мрежа „Фејсбук“ објави фотографија на која ја истакна својата интелектуалност. Поранешната водителка во преден план ги истакна своите очила, па …

Снеже Велков како професорка Прочитај повеќе »

(Фото) Бујар Османи сака телефон како на Коѕијас

Вицепремиерот задолжен за европски интеграции на Македонија, Бујар Османи, објави на „Твитер“ дека сака нов модерен паметен телефон како на својот грчки колега Коѕијас. Османи вели …

(Фото) Бујар Османи сака телефон како на Коѕијас Прочитај повеќе »

Како да се заштитите од загадениот воздух

Aерозагадувањето се состои од микроскопски честички што се толку мали што може да навлезат во белите дробови и да предизвикаат сериозни здравствени проблеми. И PМ10 …

Како да се заштитите од загадениот воздух Прочитај повеќе »

Моника Белучи vs Софија Вергара кога беа помлади

Популарните светски филмски актерки од италијанско и колумбиско потекло Моника Белучи и Софија Вергара, важат за едни од најгодните жени на светската џет сет сцена. …

Моника Белучи vs Софија Вергара кога беа помлади Прочитај повеќе »

Решена е најголемата мистерија на светот – Како се изградени пирамидите во Гиза

Археолозите открија низа фасцинантни докази кои ја решаваат една од најголемите мистерии на светот. Како општеството од бронзена дона, кое не било технолошки развиено, успеало …

Решена е најголемата мистерија на светот – Како се изградени пирамидите во Гиза Прочитај повеќе »

Еве како климата да ви работи по цел ден, а да не чини ништо

Претераното трошење на електрична енергија не само што чини повеќе, туку исто така го зголемува загадувањето и испуштањето на фосилни горива, што придонесува за глобалните …

Еве како климата да ви работи по цел ден, а да не чини ништо Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како гореше најголемата рафинерија во Европа

Во рафинеријата Шел во Ротердам, најголемата во Европа, вчера изби голем пожар, поради што дел од постројките не беа во можност да профункционираат. „Пожарот ноќеска …

(ВИДЕО) Погледнете како гореше најголемата рафинерија во Европа Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Како е ова можно?! – Сите се чудат на тоа што го прави оваа змија

Се соблекува, однесува како кобра, долга е околу еден метар, но е целосно безопасна. Позната под научното име Хетерод, претставува род на ендемични змии на …

(ВИДЕО) Како е ова можно?! – Сите се чудат на тоа што го прави оваа змија Прочитај повеќе »

(ФОТО) Телетабисите добија деца?! – Цел свет се прашува, како се размножувале?

Познатите Телетабиси, омилените ликови од емисијата за деца, сега имаат и бебе – Tiddlytubbiese. Thinky-Winky, Dipsy, Laa-Laa и Po го делат својот дом со 8 …

(ФОТО) Телетабисите добија деца?! – Цел свет се прашува, како се размножувале? Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Еве како се прави помфритот во „Мекдоналдс”

Разоткриена е формулата на помфритот од Мекдоналдс. Користи ли Мекдоналдс прави компири? Зошто нивниот помфрит е толку вкусен? Дали е вистина дека пред пржење помфриот …

(ВИДЕО) Еве како се прави помфритот во „Мекдоналдс” Прочитај повеќе »

(ФОТО) Нема да поверувате како е подметнат пожарот во Хрватска кој беснееше со денови

На Фејсбук страницата на „Доброволното друштво на пожарникари на општина Градац“, е објавена фотографија која наводно покажува дека пожарот е подметнат. „Утрово во Градица имаше …

(ФОТО) Нема да поверувате како е подметнат пожарот во Хрватска кој беснееше со денови Прочитај повеќе »

(ФОТО) 21 години помладата девојка на Аца Лукас – Еве како изгледа без шминка!

Бранислава веќе неколку дена ужива со синот во Лозница, од каде го покажа своето вистинско лице. Додека Аца Лукас настапува по црногорското крајбрежје, неговата нова …

(ФОТО) 21 години помладата девојка на Аца Лукас – Еве како изгледа без шминка! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ни Трамп ни Путин не привлекоа толку внимание како него

Сите присутни ги освои со својата упадливост, додека со неговите сини локни, непрекинато зборуваше.Додека сите светски лидери на најмоќните земји на светот разговараа на самитот …

(ФОТО) Ни Трамп ни Путин не привлекоа толку внимание како него Прочитај повеќе »

Scroll to Top