Лас Вегас

Фановите на Адел се разочарани од ВИП пакетот за Формула 1 во Вегас, за пет милиони долари ќе добијат само две влезници за нејзиниот концерт

Од компанијата Caesars Entertainment го објавија договор за ВИП пакетот за Големата награда на Формула 1 која ќе се одржи во Лас Вегас следната година. …

Фановите на Адел се разочарани од ВИП пакетот за Формула 1 во Вегас, за пет милиони долари ќе добијат само две влезници за нејзиниот концерт Прочитај повеќе »

(Видео) Девојка претепа врсничка во средно училиште во Лас Вегас

Средношколка од Лас Вегас претепа врсничка во школо во Лас Вегас, пренесоа американските медиуми. Од силните удари во глава, една од девојките доживеала сериозни повреди. …

(Видео) Девојка претепа врсничка во средно училиште во Лас Вегас Прочитај повеќе »

Поранешниот пилот на ЦИА тврдел дека 5 до 10 вонземски цивилизации ја посетиле Земјата и дека биле непријателски расположени

Поранешен пилот на ЦИА, Џон Олсен Леар тврдел дека пет до десет вонземски цивилизации ја посетиле Земјата и дека биле непријателски расположени. Леар целиот свој живот го …

Поранешниот пилот на ЦИА тврдел дека 5 до 10 вонземски цивилизации ја посетиле Земјата и дека биле непријателски расположени Прочитај повеќе »

Ликот на Елвис Присли ќе престане да се користи на венчавките во Лас Вегас

Капелите во Лас Вегас повеќе нема да го користат ликот на Елвис Присли за венчавките. Компанијата која управува со имотот на Присли, Аутентик брендс груп, испраќа …

Ликот на Елвис Присли ќе престане да се користи на венчавките во Лас Вегас Прочитај повеќе »

(Видео) По инцидентот во авион, Мајк Тајсон за малку ќе удреше девојка

По инцидентот во авион, кога го истепа еден од патниците, легендарниот американски боксер Мајк Тајсон сега за малку ќе удреше и девојка. На интернет се …

(Видео) По инцидентот во авион, Мајк Тајсон за малку ќе удреше девојка Прочитај повеќе »

(Фото) Ријана почна со продажба на нова долна секси облека

Пејачката и модна икона Ријана ја лансира својата најнова колекција на секси долна облека за Savage X Fenty. Таа почна со продажбата во Лас Вегас, …

(Фото) Ријана почна со продажба на нова долна секси облека Прочитај повеќе »

(Видео) Русите ќе градат свој Лас Вегас

Русите планираат да си изградат еден свој тип на Лас Вегас. Тие ја прошируваат својата инфраструктура кај одморалиштето Краснаја Пољана, место кое е под административна …

(Видео) Русите ќе градат свој Лас Вегас Прочитај повеќе »

Американец освоил милион долари на лотарија која ја организирал гувернерот на Невада, за да ги поттикне луѓето да се вакцинираат

Американец кој живее во околината на Лас Вегас, освоил милион долари, во рамки на џекпотот програмата за вакцинација против коронавирусот, пренесува „Асошиетед прес“. Гувернерот на …

Американец освоил милион долари на лотарија која ја организирал гувернерот на Невада, за да ги поттикне луѓето да се вакцинираат Прочитај повеќе »

За првпат Тајмс сквер ќе биде затворен за Нова година

Властите во Њујорк објавија дека Тајмс Сквер ќе биде затворен за Нова година поради опасноста од ширење на коронавирусот. Забавите и настапите во живо ќе бидат виртуелни …

За првпат Тајмс сквер ќе биде затворен за Нова година Прочитај повеќе »

(Видео) Казината во Лас Вегас се наполнија веднаш по отворањето, никој не почитува мерки и препораки

Американците веднаш ги наполнија казината во Лас Вегас по нивното отворање и никој не почитува мерките и препораките, прнесуваат светските медиуми. Поедини казина и хотели …

(Видео) Казината во Лас Вегас се наполнија веднаш по отворањето, никој не почитува мерки и препораки Прочитај повеќе »

Лејди Гага ќе заработи по 1 милион долари за секој концерт во Лас Вегас

Светската ѕвезда Лејди Гага потпиша договор со кој во следните 2 години ќе одржи 74 концерти во Лас Вегас. За секој од концертите таа ќе …

Лејди Гага ќе заработи по 1 милион долари за секој концерт во Лас Вегас Прочитај повеќе »

(Фото) Луксузната вила на Мекгрегор вреди 1,5 милиони евра

Борачот Конор Мекгрегор кој деновиве е актуелен по тепачката која ја направи во Лас Вегас на мечот со Хабиб Нурмагомедов, летово купил луксузна вила во …

(Фото) Луксузната вила на Мекгрегор вреди 1,5 милиони евра Прочитај повеќе »

(Видео) На Роналдо му се заканува доживотна робија

Играчот на Јувентус, Кристијано Роналдо, би можел да се соочи со казна од доживотен затвор поради наводното силување на Кетрин Мајорга во 2009 година. Португалецот …

(Видео) На Роналдо му се заканува доживотна робија Прочитај повеќе »

(Фото) Алекс облече розово за Џенифер Лопез

По повод последниот концерт на Џенифер Лопез, нејзиното момче, поранешниот бејзбол-играч Алекс Родригез, организира голема забава на која се појави во розова кошула и панталони. …

(Фото) Алекс облече розово за Џенифер Лопез Прочитај повеќе »

Патрик Стјуард се враќа во улогата на капетан Жан Лук Пикард

Актерот Патрик Стјуард на годинешната конвенција „Ѕвездени патеки“ одржана во Лас Вегас објави дека повторно ќе го игра капетан Жан Лук Пикард. Патрик Стјуард се враќа …

Патрик Стјуард се враќа во улогата на капетан Жан Лук Пикард Прочитај повеќе »

Џеј Ло ја промовираше новата песна „Динеро“

Светската музичка ѕвезда Џенифер Лопез во Лас Вегас го промовираше својот нов синг „Динеро“. Џеј Ло на забавата се појави во комбинација со проѕирни панаталони …

Џеј Ло ја промовираше новата песна „Динеро“ Прочитај повеќе »

Елтон Џон доби удар по глава на концертот во Лас Вегас

Елтон Џон се најде во непријатна ситуација за време на својот концерт во Лас Вегас кога беше погоден од ѓердан. Додека Џон свиреше на клавирот, …

Елтон Џон доби удар по глава на концертот во Лас Вегас Прочитај повеќе »

(Видео) Снајперистка во танга пука од каде што ќе стаса

Мари Вириш од Лас Вегас работи како модел и е поборничка на вториот амандман на американскиот Устав. За оние што не знаат, Уставот им осигурува …

(Видео) Снајперистка во танга пука од каде што ќе стаса Прочитај повеќе »

Scroll to Top