лепа брена

(Фото) Лепа Брена покажа како изгледа без шминка

Пејачката Лепа Брена објави фотографии на социјалните мрежи и покажа како изгледа без шминка, а фановите ја обвинија дека ставила премногу ботокс. Таа веќе некое …

(Фото) Лепа Брена покажа како изгледа без шминка Прочитај повеќе »

Заработуваат по десетина илјади евра, а земаа помош од државата од 250 ера

Естрадни ѕвезди, кои имаат регистрирани фирми, се пријавија за финансиска помош поради кризата предизвикана од Ковид-19, а кои за три месеци изнесуваат 90.000 динари за …

Заработуваат по десетина илјади евра, а земаа помош од државата од 250 ера Прочитај повеќе »

Брена лута на синот, за пет часа со девојката потрошиле 10.000 евра

Фолк-ѕвездата Лепа Брена му се налутила на синот Виктор, кој со девојката Сандра изгубиле 10.000 евра во казино во Монте Карло. Според српските медиуми, Брена …

Брена лута на синот, за пет часа со девојката потрошиле 10.000 евра Прочитај повеќе »

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ прославија годишнина од брак

Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ прославија две години брак, пренесуваат српските медиуми. Двојката се венчаше во 2018 година во Белград. Лепа Брена јавно преку социјалните …

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ прославија годишнина од брак Прочитај повеќе »

Лепа Брена низ солзи се прости од својот пријател од бендот „Слатки грех“

Лепа Брена се огласи на социјалните мрежи откако дозна за загубата на нејзиниот колега и голем пријател Бранислав Мијатовиќ Мија, тапанарот од групата „Слатки грех“. …

Лепа Брена низ солзи се прости од својот пријател од бендот „Слатки грех“ Прочитај повеќе »

Лепа Брена се пофали со новата девојка на Виктор

Српската пејачка Лепа Брена се пофали во јавноста дека нејзиниот син Виктор Живојиновиќ фатил девојка. Брена вели дека добро се согласуваат со новата девојка на …

Лепа Брена се пофали со новата девојка на Виктор Прочитај повеќе »

(Фото) Бритни Спирс ја ископирала Лепа Брена

Српската фолк пејачка Лепа Брена, објави фотографија од нејзиниот спот од 1989 година и навести дека нејзиниот стајлин и го украла американската поп пејачка Бритни …

(Фото) Бритни Спирс ја ископирала Лепа Брена Прочитај повеќе »

Неда Украден: Лепа Брена е лош пример за другите

Српската пејачка Неда Украден ја прекори нејзината колешка Лепа Брена велејќи дека ја видела во некои портали како излегува од својата куќа за време на …

Неда Украден: Лепа Брена е лош пример за другите Прочитај повеќе »

(Видео) Лепа Брена организираше првомајски концерт

Лепа Брена се приклучи на иницијативата „Белград победува“, за да им упати благодараност на медицинските лица кои се борат со коронавирусот и да ги развесели …

(Видео) Лепа Брена организираше првомајски концерт Прочитај повеќе »

Лепа Брена во карантин медитира и игра тенис со Боба

Српската пејачка Лепа Брена вели времето кое го минува дома додека е во карантин, го користи за медитација и играње тенис. Брена вели дека конечно …

Лепа Брена во карантин медитира и игра тенис со Боба Прочитај повеќе »

(Видео) Јована ја расплака Лепа Брена во емисија во живо

Српската водителка Јована Јоксимовиќ ја расплака пејачката Лепа Брена откако во емисија и ја пушти снимката од луѓето кои на своите балкони ја пејат нејзината …

(Видео) Јована ја расплака Лепа Брена во емисија во живо Прочитај повеќе »

(Видео) Виктор Живојиновиќ славеше роденден

Синот на српската пејачка Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ, синоќа го прослави 22 роденден. Тој роденденот го прослави дома, додека беше во изолација, заедно со Брена …

(Видео) Виктор Живојиновиќ славеше роденден Прочитај повеќе »

По 22 години Поповиќ го напушти „Гранд Специјал“ среде сезона

По 22 години работа во „Гранд“, Саша Поповиќ за првпат го напушти снимањето на шоуто среде сезона и замина на Малдивите. Поповиќ замина на годишен …

По 22 години Поповиќ го напушти „Гранд Специјал“ среде сезона Прочитај повеќе »

Лепа Брена со парите од „Гранд“ ќе почне со производство на свое вино

Пејачката Лепа Брена со заработката од продажбата на „Гранд продукција“, планира да почне со производство на свое вино. Таа вели дека заработила повеќе од 15 …

Лепа Брена со парите од „Гранд“ ќе почне со производство на свое вино Прочитај повеќе »

Scroll to Top