Масачусетс

(Видео) Бајден повторно виден на јавно место без маска

Иако американскиот претседател Џо Бајден постојано ги повикува граѓаните да носат маски во затворени простории, самиот тој не се придржува до правилата што сака да …

(Видео) Бајден повторно виден на јавно место без маска Прочитај повеќе »

Жена го победила ХИВ-вирусот, вели дека се излекувала без лекови

Истражувачи го идентификувале вториот пациент со ХИВ-вирус што успеал да го исчисти од својот организам, без никакви антивирусни лекови. Според извештајот објавен во понеделникот во …

Жена го победила ХИВ-вирусот, вели дека се излекувала без лекови Прочитај повеќе »

(Видео) Огромна огнена топка снимена на небото над САД

Жителите на Америка, кои живеат на североистокот на земјата, во неделата вечерта забележале огромна огнена топка на небото. Некои од нив ја снимија со камерите …

(Видео) Огромна огнена топка снимена на небото над САД Прочитај повеќе »

Експертите го открија главниот фактор од кој зависи дали некој ќе добие корона

Експертите го открија главниот фактор од кој зависи дали ќе заболиме од Корона-19. Дозата на некој лек одредува колку нештото е смртоносно или не, но …

Експертите го открија главниот фактор од кој зависи дали некој ќе добие корона Прочитај повеќе »

(Видео) Смртоносна болест се појави во САД, многу поопасна од грипот

Смртоносна болест се појави во САД, многу поопасна од грипот, пренесува Кирир.рс. Засега за новата болест која се пренесува преку комарци, не постои лек. Скот …

(Видео) Смртоносна болест се појави во САД, многу поопасна од грипот Прочитај повеќе »

Полицијата уапси познат дилер, откако воспитувачка во градинка нашла дрога кај син му

Американецот Бени Гарсија, познат дилер на дрога, бил уапсен во неговиот дом во Масачусетс, откако една од воспитувачките во градинката нашла пакетче дрога кај неговиот …

Полицијата уапси познат дилер, откако воспитувачка во градинка нашла дрога кај син му Прочитај повеќе »

Нашата планета крие милијарди тони дијаманти

Под површината на Земјата се наоѓа огромно богатство од неколку милијарди тони дијаманти, соопштиле научниците од престижниот Институт за технологија (MIT) во американската сојузна држава …

Нашата планета крие милијарди тони дијаманти Прочитај повеќе »

Го тужела симфонискиот оркестар поради ниската плата

Главната флејтистка на Бостонскиот симфониски оркестар го тужела својот работодавец поради дискриминирачкото постапување, затоа што и исплаќал пониска плата отколку на машките колеги. Елизабет Роу, …

Го тужела симфонискиот оркестар поради ниската плата Прочитај повеќе »

Куче намирисало карцином уште пред да биде откриен

Кучињата се способни да откриваат болести, а тоа го докажа и случајот со полициската службеничка Меган Тиерни од град во Масачусетс, која наводно била спасена …

Куче намирисало карцином уште пред да биде откриен Прочитај повеќе »

Циклон остави без струја речиси пола милион жители

Околу 44.000 домаќинства и претпријатија од Вирџинија до Масачусетс се без струја откако силна бура на крајот од минатата недела го погоди Источниот Брег на …

Циклон остави без струја речиси пола милион жители Прочитај повеќе »

Почина ќерката на комичарот Бил Козби

Енса Козби, ќерката на легендарниот комичар Бил Козби, починала на 44 годишна возраст. Како што соопштил портпаролот на семејството, Енса починала во Масачусетс, поради тешката …

Почина ќерката на комичарот Бил Козби Прочитај повеќе »

Scroll to Top