мексико

Мексико воведе закон со кој се забранува пушење на јавни места

Во Мексико стапи на сила еден од најстрогите закони против пушење, со кој се предвидува забрана за пушење на сите јавни места. Законот е одобрен …

Мексико воведе закон со кој се забранува пушење на јавни места Прочитај повеќе »

(Фото) Возбудени мајки со петиција го вратија во училиште избрканиот секси директор

Неколку мајки во Мексико покренаа петиција ѝ го вратија на работа директорот кој бил отпуштен од затоа што објавувал провокативни фотографии на „Инстаграм“ и „Тик-ток“. Откако …

(Фото) Возбудени мајки со петиција го вратија во училиште избрканиот секси директор Прочитај повеќе »

(Видео) Баба од Мексико доби надгробен споменик во форма на пенис

Семејството на Катарина Ордуња Перез од Мексико, која почина во јануари минатата година на 99 години, ѝ ја исполни последната желба и на нејзиниот гроб …

(Видео) Баба од Мексико доби надгробен споменик во форма на пенис Прочитај повеќе »

(Видео) Се степаа сопруга и швалерка на паркинг

Две жени се степаа на паркинг во Мексико. Тепачката избила заради неверство, пренесоа тамошните медиуми. Едната од нив ја нападнала другата, откако дознала дека сопругот …

(Видео) Се степаа сопруга и швалерка на паркинг Прочитај повеќе »

Сопругот ја изневаруваше со сестра ѝ, а таа љубеше жени: Фрида Кало никогаш не се вклопи во патријархалното мексиканско општество

Легендарната мексиканска уметничка Фрида Кало, важи за една од најважните сликари на реализмот, кубизмот и надреализмот кои ја одбележаа првата половина на 20 век. За нејзиниот …

Сопругот ја изневаруваше со сестра ѝ, а таа љубеше жени: Фрида Кало никогаш не се вклопи во патријархалното мексиканско општество Прочитај повеќе »

Тинејџер измисли градник што рано го открива ракот на градите

Хулиан Риос Канту, средношколец од Мексико, дизајнирал градник кој помага во рана детекција на ракот на градите. Тој ја зел својата мајка како инспирација бидејќи …

Тинејџер измисли градник што рано го открива ракот на градите Прочитај повеќе »

(Фото) Кога сум на одмор, изгледам 10 години помладо, Бритни пак објави гола фотографија од Мексико

Бритни Спирс пак објави гола фотографија, овој пат од одмор во Мексико. Таа рече дека фотографијата ја направила пред да забремени и дека на неа …

(Фото) Кога сум на одмор, изгледам 10 години помладо, Бритни пак објави гола фотографија од Мексико Прочитај повеќе »

И Американците почнаа да полнат гориво преку граница, поевтино им е во Мексико

Како што цената на бензините ширум САД продолжува да расте, Американците бараат се поевтини начини за да ги наполнат своите резервоари. Некои од нив дури …

И Американците почнаа да полнат гориво преку граница, поевтино им е во Мексико Прочитај повеќе »

(Видео) Јато птици паѓаа од небото во Мексико, ветеринарите не знаат што би можело да биде

Над стотина птици паднале од небото во мексико, а ветеринарите не знаат што би можела да биде причината и засега го истражуваат случајот. Настанот се …

(Видео) Јато птици паѓаа од небото во Мексико, ветеринарите не знаат што би можело да биде Прочитај повеќе »

(Видео) Заљубени полицајци сакаа да имаат секс на јавно место, но само го уништија тоалетот

Двајца полицајци во Мексико кои додека беа на работа сакаа да имаат секс на јавно место. Но, наместо тоа тие го уништија тоалетот. Кога седнаа …

(Видео) Заљубени полицајци сакаа да имаат секс на јавно место, но само го уништија тоалетот Прочитај повеќе »

(Видео) Мексиканка организирала томбола во која автомобилот, кој бил главната награда, го добил мајка ѝ таа тврди дека сè било регуларно

Познатата инфлуенсерка Лора Гарза од Мексико, организирала томбола во која главната награда автомобилот на крајот завршил кај нејзината мајка. Таа добила нов автомобил КИА СУВ. …

(Видео) Мексиканка организирала томбола во која автомобилот, кој бил главната награда, го добил мајка ѝ таа тврди дека сè било регуларно Прочитај повеќе »

Стотина мртви морски желки на брегот на Мексико

Најмалку 300 мртви морски желки биле видени на мексиканскиот брег на Пацификот, соопштија од Мексиканското министерство за животна средина. Истрагата што ја направиле одговорните покажала …

Стотина мртви морски желки на брегот на Мексико Прочитај повеќе »

(Видео) Пејачка се соблече и ги покажа градите среде емисија во живо

Познатата мексиканска пејачка и глумица Ниурка Маркос (53) се разголе за време на гостувањето во емисијата „Де Примера Мано“. Таа ги покажа градите додека емисијата …

(Видео) Пејачка се соблече и ги покажа градите среде емисија во живо Прочитај повеќе »

Деветгодишно девојче студира на два факултета, има повисока интелигенција од Ајнштајн и сака да стане астронаут во НАСА

На деветгодишната Адара Перес од Мексико ѝ бил измерен коефициент на интелигенција 162, кој е повисок и од тој на Алберт Ајнштајн и Стивен Хокинг. За споредба, …

Деветгодишно девојче студира на два факултета, има повисока интелигенција од Ајнштајн и сака да стане астронаут во НАСА Прочитај повеќе »

(Видео) Политичар во Мексико излезе од ковчег ѝ испрати порака за големиот број починати од коронаворусот поради негрижата на властите

Карлос Мајорга, кандидатот на локалните избори во Мексико, својата политичка кампања ја почна пред неколку дена. Тој излезе од ковчег за погреб и на тој …

(Видео) Политичар во Мексико излезе од ковчег ѝ испрати порака за големиот број починати од коронаворусот поради негрижата на властите Прочитај повеќе »

(Видео) Земјотрес за време на тениски меч во Мексико

Тенискиот меч меѓу Германците Александар Зверев и Домоник Кепфер, за момент беше прекинат поради силниот земјотрес кој го погоди регионот Акапулко во Мексико, каде се …

(Видео) Земјотрес за време на тениски меч во Мексико Прочитај повеќе »

(Фото) Мексико е путер дестинација: Драги Рашковски на Твитер

По заменик-претседателот на Владата, Љубчо Николовски и неговата безкурполозна битка со корупцијата и путерот, сега и неговиот колега Драги Рашковски стана главен на „Твитер“. Рашковски …

(Фото) Мексико е путер дестинација: Драги Рашковски на Твитер Прочитај повеќе »

(Видео) Шефот на Мексико го продава претседателскиот авион

Претседателот на Мексико, Андрес Мануел Лопез Обрадор, веќе трета година по ред сака да го продаде својот авион. Откако ја презеде  должноста на 1 декември …

(Видео) Шефот на Мексико го продава претседателскиот авион Прочитај повеќе »

(Видео) Градоначалничка се омажила пред 150 гости, па барала да не се прават масовни собири

Градоначалничката Патрисија Дуран на мексиканскиот град Наукалпан во ист ден направила свадба во присуство на 150 гости, а потоа на „Фејсбук“ предупредила да се избегнуваат …

(Видео) Градоначалничка се омажила пред 150 гости, па барала да не се прават масовни собири Прочитај повеќе »

Мексиканска глумица криела дека има дете со претседателот

Една од најпознатите глумици на мексиканските теленовели, 50 годишната Адела Нориега, повеќе од три децении криела дека добила син, со поранешниот мексикански претседател 72 годишниот …

Мексиканска глумица криела дека има дете со претседателот Прочитај повеќе »