Меланија

(Видео) На Трамп му стигнаа божикните подароци од непријателските лидери

Божикното утро во Белата куќа и подароците под елката што ги добил претседателот на САД, Доналд Трамп, се тема на хумористичното видео кое го освои …

(Видео) На Трамп му стигнаа божикните подароци од непријателските лидери Прочитај повеќе »

Плејбој зајчица призна дека имала секс со Трамп додека Меланија била трудна

Карен Макдугал (46), поранешната Плејбој зајчица, која тврди дека во текот на 2006 година, била 10 месеци во врска со Доналд Трамп, откри нови детали …

Плејбој зајчица призна дека имала секс со Трамп додека Меланија била трудна Прочитај повеќе »

Меланија на колачиња со болните деца за Св. Валентин

По повод Денот на вљубените, првата дама на САД декорираше колачиња и си разменуваше картички со креативните деца во здравствениот центар во Мериленд. 47-годишната сопруга …

Меланија на колачиња со болните деца за Св. Валентин Прочитај повеќе »

Трамп излажал за тоа колку платил за вереничкиот прстен за Меланија

Американскиот претседател Доналд Трамп лажел кога кажал дека добил попуст од милион долари на вереничкиот прстен кој во 2005 година го купил за сопругата Меланија. …

Трамп излажал за тоа колку платил за вереничкиот прстен за Меланија Прочитај повеќе »

Меланија ја следат 10 милиони луѓе на „Твитер“, а таа само пет

Познатите личности на „Твитер“ ги следат огромен број луѓе, но многумина од славните се исклучително скржави кога е во прашање возвраќањето. Едно од тие лица …

Меланија ја следат 10 милиони луѓе на „Твитер“, а таа само пет Прочитај повеќе »

Меланија во посета на детска болница во Синсинати

Првата дама на САД, Меланија Трамп, ја посети детската болница во Синсинати, пренесува „Дејли мејл“. Можноста за оваа активност ја искористи за време на патувањето …

Меланија во посета на детска болница во Синсинати Прочитај повеќе »

Меланија го игнорира Трамп по неговата наводна афера

Меланија Трамп за време од една година се соочува со три афери кои го следат нејзиниот сопруг Доналд Трамп. Во јавноста се однесува во согласност …

Меланија го игнорира Трамп по неговата наводна афера Прочитај повеќе »

Балканскиот менталитет и инает на Меланија Трамп повторно излегоа на виделина

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа одржа говор за состојбата на нацијата. Привлече големо внимание со своето излагање, кое се однесуваше на надворешната, но и внатрешната …

Балканскиот менталитет и инает на Меланија Трамп повторно излегоа на виделина Прочитај повеќе »

Меланија проговори за аферата на Трамп со порноактерката

Меланија Трамп одлучи да го прекине молкот и да стави точка на приказните за својот брак и наводното неверство на нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд …

Меланија проговори за аферата на Трамп со порноактерката Прочитај повеќе »

Американците повеќе ја сакаат Меланија од Трамп

Според истражувањето што го направи американската телевизиска куќа Си-ен-ен, првата дама на САД, Меланија Трамп, е попопуларна од својот американски сопруг, претседателот Доналд Трамп. 47% …

Американците повеќе ја сакаат Меланија од Трамп Прочитај повеќе »

(Видео) Трамп ја остави Меланија да накисне на дождот

Првиот човек на САД својата сопруга Меланија Трамп и синот Барон во текот на невремето ги остави на меѓународниот аеродром „Палм Бич“ на Флорида кога …

(Видео) Трамп ја остави Меланија да накисне на дождот Прочитај повеќе »

Мајкл Вулф за мистериозните солзи на Меланија Трамп во изборната ноќ

Претставници на претседателот и првата дама на САД, Доналд и Меланија Трамп, ги демантираа наводите изнесени во новата книга на авторот Мајкл Вулф, „Оган и …

Мајкл Вулф за мистериозните солзи на Меланија Трамп во изборната ноќ Прочитај повеќе »

Татко ѝ на Меланија Трамп тајно ја крстил во црква

Првата дама на САД, Меланија Трамп, пораснала во местото Севница во Словенија. Државата ја напуштила кога имала 18 години. Подоцна поради кариерата на модел, се …

Татко ѝ на Меланија Трамп тајно ја крстил во црква Прочитај повеќе »

(видео) Трамп и Меланија го прославуваат Божиќ

Американскиот претседател Доналд Трамп празниците ги поминува во својата вила Мар-а-Лаго на Флорида. Како што наведува „АП“ агенцијата, за време на семејниот собир на американскиот …

(видео) Трамп и Меланија го прославуваат Божиќ Прочитај повеќе »

Поранешната цимерка на Меланија објасни зошто првата дама сè уште го има тој ужасен акцент

Кога Меланија стана дел од интересот на јавноста поради нејзиниот сопруг Доналд Трамп многумина ѝ замеруваа поради нејзиниот акцент. Истакнуваат дека нејзиниот изговор на англискиот …

Поранешната цимерка на Меланија објасни зошто првата дама сè уште го има тој ужасен акцент Прочитај повеќе »

Меланија сака божиќните празници да ги мине на пуст остров

Првата дама на САД Меланија Трамп изјави дека кога би можела да бира каде да ги помине празниците со семејството, таа би ги поминала на …

Меланија сака божиќните празници да ги мине на пуст остров Прочитај повеќе »

(Видео) Трамп и Меланија ја осветлија новогодишната елка

Американскиот претседател Доналд Трамп го вклучи осветлувањето на новогодишната елка и ѝ посака на нацијата среќен Божиќ и Нова година и незаборавни празници. Трамп и …

(Видео) Трамп и Меланија ја осветлија новогодишната елка Прочитај повеќе »

Дечињата што упаднаа во Белата куќа ја исплашија Меланија Трамп

Ова е првата прослава на Ноќта на вештерките за Доналд и Меланија Трамп откако се заедно во Белата куќа.Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга …

Дечињата што упаднаа во Белата куќа ја исплашија Меланија Трамп Прочитај повеќе »

На никој не му е јасно зошто Меланија носи очила за сонце навечер

При враќањето од Лас Вегас, каде беше во посета на преживеаните од масовното пукање, првата дама Меланија Трамп излезе од хеликоптерот „Marine One“ и понатаму …

На никој не му е јасно зошто Меланија носи очила за сонце навечер Прочитај повеќе »

Меланија Трамп ги истакна градите на многу важен состанок

Првата дама на САД Меланија Трамп ги засени сите присутни на настанот по повод „Месецот на шпанското наследство“, на кој се појави со својот сопруг, …

Меланија Трамп ги истакна градите на многу важен состанок Прочитај повеќе »

Scroll to Top