Милан

Поранешната фудбалска ѕвезда на Реал Мадрид осуден за силување

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Робињо, e осуден на деветгодишна казна затвор за силување. Заради инцидентот кој се случил во 2013 година, Италија побарала од Бразил …

Поранешната фудбалска ѕвезда на Реал Мадрид осуден за силување Прочитај повеќе »

(Видео) Полицаецот не знаеше дека го претресува фудбалерот на Милан, па откога колегата му кажа реакцијата му беше хит

Полиција го застана на автопат фудбалерот на Милан, Бакајоко. Во рутинска контрола и претрес полицаецот не забележа за кого станува збор. Откога го претресе, мораше …

(Видео) Полицаецот не знаеше дека го претресува фудбалерот на Милан, па откога колегата му кажа реакцијата му беше хит Прочитај повеќе »

На Ибрахимовиќ мечот со Болоња би можел да му биде последен во кариерата

Натпреварот со Болоња кој Милан го играше во претходното коло во Серија А, би можел да му биде последен во кариерата на Златан Ибрахимовиќ. Медиумите …

На Ибрахимовиќ мечот со Болоња би можел да му биде последен во кариерата Прочитај повеќе »

(Видео) Елмас претрча цел терен и погоди за победа на Наполи и делба на првото место со Милан во Италија

Македонскиот фудбалер Ељиф Елмас го даде третиот гол сезонава во Серија А за Наполи, откако го претрча целиот терен на натпреварот со Аталанта. Тој го …

(Видео) Елмас претрча цел терен и погоди за победа на Наполи и делба на првото место со Милан во Италија Прочитај повеќе »

(Видео) Елмас го даде вториот најбрз гол за Наполи во мечевите со Милан

Македонскиот фудбалер Елиф Елмас го даде вториот најбрз гол за Наполи во мечевите со Милан. Единствен кој постигнал побрз гол бил Гокан Инлер во 2012 …

(Видео) Елмас го даде вториот најбрз гол за Наполи во мечевите со Милан Прочитај повеќе »

УЕФА ќе ги исклучи од Европа на две сезони Реал Мадрид, Барселона, Јувентус и Милан

УЕФА сака да ги суспендира на две години клубовите кои сè уште се членки на таканаречената Суперлига, јавува американскиот медиум „ЕСПН“. Идејата за Суперлигата, која …

УЕФА ќе ги исклучи од Европа на две сезони Реал Мадрид, Барселона, Јувентус и Милан Прочитај повеќе »

(Видео) Ибрахимовиќ на Сан Ремо се појави со песна на Нада Топчагиќ

Златан Ибрахимовиќ од синоќа го почна настапот како ко-водител на најпознатиот италијански музички фестивал Сан Ремо. Фудбалерот на Милан, периодов на социјалните мрежи беше главен …

(Видео) Ибрахимовиќ на Сан Ремо се појави со песна на Нада Топчагиќ Прочитај повеќе »

Михајловиќ и Ибрахимовиќ ќе пеат во дует на „Сан Ремо“

Српската фудбалска легенда Синиша Михајловиќ и шведската супер ѕвезда Златан Ибрахимовиќ в четврток ќе настапат заедно на популарниот италијански фестивал „Сан Ремо“. Тие ќе ја …

Михајловиќ и Ибрахимовиќ ќе пеат во дует на „Сан Ремо“ Прочитај повеќе »

(Видео) Спречена тепачка на „Џузепе Меаца“, меѓу Ибрахимовиќ и Лукаку

Синоќешниот меч меѓу Интер и Милан во 1/4 финалето во Купот на Италија заврши во сенка на инцидентот што настана меѓу напаѓачите Ромелу Лукаку и …

(Видео) Спречена тепачка на „Џузепе Меаца“, меѓу Ибрахимовиќ и Лукаку Прочитај повеќе »

(Видео) Милан го постигна најбрзиот гол во историјата!

Напаѓачот на Милан, Рафаел Леоа, го постигна најбрзиот гол во историјата во Серија А. Леоа даде гол уште во првата минута, поточно во шестата секунда …

(Видео) Милан го постигна најбрзиот гол во историјата! Прочитај повеќе »

Милан без Ибрахимовиќ до крајот на годината

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, нема да може да настапи за актуелниот лидер во Серија А на преостанатите два натпревари во 2020 година. Швеѓанецот заработи повреда …

Милан без Ибрахимовиќ до крајот на годината Прочитај повеќе »

(Фото) Емотивна средба меѓу Ибрахимовиќ и Михајловиќ

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ објави фотографија од средбата со својот долгогодишен ривал на фудбалските терени, но во исто време голем пријател. Добрите стари пријатели синоќа …

(Фото) Емотивна средба меѓу Ибрахимовиќ и Михајловиќ Прочитај повеќе »

Џиџи Буфон го сруши рекордот на Паоло Малдини

Голманот на „Јувентус“, Џанлуиџи Буфон, го сруши рекордот на Паоло Малдини, откако 648. пат се појави на теренот во Серија А, на натпреварот со „Торино“. …

Џиџи Буфон го сруши рекордот на Паоло Малдини Прочитај повеќе »

Ибрахимовиќ и газда и играч на тимот на Хамбари

Швескиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ си заминува од Милан, пишуваат медиумите во Италија. Негова следна дестинација ќе биде клубот во Шведска каде е и газда, Хамбари. …

Ибрахимовиќ и газда и играч на тимот на Хамбари Прочитај повеќе »

(Видео) За помалку од една минута Роналдо промаши пенал, а Ребиќ поцрвене

На синоќешниот натпревар во Торино, кој се одигра на празни трибини меѓу Јувентус и Милан, во рамките од полуфиналето во Купот на Италија, најинтересниот момент …

(Видео) За помалку од една минута Роналдо промаши пенал, а Ребиќ поцрвене Прочитај повеќе »

Scroll to Top