милиони

Агент на ЦИА открива како успеале да ја растурат Југославија

Роберт Баер, поранешен висок претставник на ЦИА и автор на голем број пишани дела во кои јавно обелоденил некои од тајните информации од Централната известувачка …

Агент на ЦИА открива како успеале да ја растурат Југославија Прочитај повеќе »

Кинези откриле јајца од диносаурус стари 130 милиони години

Работници во градилиште во кинескиот град Гуанжи откриле сочувано гнездо на 30 фосилизирани јајца од диносаурус стари 13 милиони години. Овој град е познат и …

Кинези откриле јајца од диносаурус стари 130 милиони години Прочитај повеќе »

Во Кина се плаќаат 64.000 евра за невеста

Поради поголемиот број на мажи, од жени во Кина, невестите достигнуваат астрономска цена, а општеството и економијата мораат да се прилагодат на новонастанатата ситуација, пишува …

Во Кина се плаќаат 64.000 евра за невеста Прочитај повеќе »

Судот пресуди, банките мора да ја вратат провизијата за кредит

Апелациониот суд во Белград ја донесе првата правосилна пресуда по која банките немаат право да ги наплатуваат трошоците од кредитите, односно провизијата за одобрените кредити. …

Судот пресуди, банките мора да ја вратат провизијата за кредит Прочитај повеќе »

Разоткриен план на Евреите кои сакале да убијат 6 милиони Германци преку труење на водата

Во пронајдените звучни записи се откриени детали од планот на израелските одмаздници, кои сакале да убијат шест милиони Германци со труење на водата во водоводот …

Разоткриен план на Евреите кои сакале да убијат 6 милиони Германци преку труење на водата Прочитај повеќе »

(Видео) Путин вози лимузина од 7 милиони рубљи

Претседателот на Русија, Владимир Путин, вози луксузна лимузина, направена од проектот „Кортеж“, која веќе в година ќе може да се најде на пазарот по цена …

(Видео) Путин вози лимузина од 7 милиони рубљи Прочитај повеќе »

Петтиот дијамант по големина во светот вреди 40 милиони долари

Дијамантот за кој се верува дека е петти по големина во светот и дека би можел да вреди 40 милиони долари е пронајден во Лесот, …

Петтиот дијамант по големина во светот вреди 40 милиони долари Прочитај повеќе »

Играчки од минатиот век кои денеска вредат милиони

Моделите на „Поли покет“ беа популарни играчки во 80-тите и 90-тите години од минатиот век, а денеска истите вредат цело богатство. Истите можат да достигнат …

Играчки од минатиот век кои денеска вредат милиони Прочитај повеќе »

Сорос купил платформа за криптовалути под името „blockhain“ вредна 100 милиони долари

Џорџ Сорос купил 100 милиони долари вредна технологија на „blockhain“, потег на кој се гледа како на глобалистичка контрола на пазарот на криптовалути. Платформата за …

Сорос купил платформа за криптовалути под името „blockhain“ вредна 100 милиони долари Прочитај повеќе »

Џимиринките му носат милиони, ги пакува како чипс, а ги служи со пиво

Еден облог од 500 фунти (околу 560 евра) направил од Британецот Ник Колман (35) милионер, а, верувале или не, станувало збор за џимиринки. Пријател на …

Џимиринките му носат милиони, ги пакува како чипс, а ги служи со пиво Прочитај повеќе »

Преку вакцинирање, заразени 30 милиони луѓе со рак и сида!

Зошто медиумите би ја сокриле оваа снимка ако работат за благосостојба на човештвото? Научникот од фармацевтската компанија „Мерек“, доктор Маурис Хилеман, неколку години пред својата …

Преку вакцинирање, заразени 30 милиони луѓе со рак и сида! Прочитај повеќе »

Заработуваат милиони со продажба на трупови и делови од нив

Приватна фирма во Соединетите Американски Држави заработува и по милион долари годишно од продажба на човечки тела кои се донирани во научни цели.До ваквото шокантното …

Заработуваат милиони со продажба на трупови и делови од нив Прочитај повеќе »

Успеа да го сними ударот од гром и да преживее удар од 40 милиони волти

Матијас Штајнхубер е човекот кој преживеал удар на гром додека се искачувал на една од планините во Крест Трељ во Калифорнија. Своето искуство го споделил …

Успеа да го сними ударот од гром и да преживее удар од 40 милиони волти Прочитај повеќе »

„Фејсбук“ ќе биде казнет со 1,2 милион евра – ги шпионирал своите корисници во Шпанија

Се очекува дека „Фејсбук“ ќе се жали на ваквата одлука.Шпанскиот регулатор за заштита на личните податоци ја казни денеска американската компанија „Фејсбук“ со 1,2 милион …

„Фејсбук“ ќе биде казнет со 1,2 милион евра – ги шпионирал своите корисници во Шпанија Прочитај повеќе »

РЕТКА СНИМКА – Како изгледа крстарењето со најскапата јахта на светот вредна 360 мил. евра

Нина Бадриќ се пофали со неколку слики од крстарењето со Андреја и Александра Мелјниченко.Рускиот милијардер Андреј Мелјниченко и неговата сопруга Александра Мелјниченко се сопственици на …

РЕТКА СНИМКА – Како изгледа крстарењето со најскапата јахта на светот вредна 360 мил. евра Прочитај повеќе »

Шенки Версаче купил вила за развратни журови вредна 4 милиони евра

Познат по единствениот стил, Шенки Версаче од Арачиново го освои Балканот, а почна и да го населува. Богатството тој го троши на луксузни автомобили, гардероба, …

Шенки Версаче купил вила за развратни журови вредна 4 милиони евра Прочитај повеќе »

Градот во кој живеат 7 милиони Срби прогласен за најдобар во светот

Меѓу првите десет градови се Виена, Ванкувер и Калгари во Канада, Аделејд и Перт во Австралија, Окланд на Нов Зеланд, Хелсинки и Хамбург. Извештајот рангираше …

Градот во кој живеат 7 милиони Срби прогласен за најдобар во светот Прочитај повеќе »

Нашата Галаксија е преполна со црни дупки – Ги има над 100 милиони

Расправата за бројни црни дупки во Млечниот пат, почна уште пред година дена, а набрзо откако „LIGO“ (Laser Interferometer Gravitational-Wave Observatory) детектираше пукнатини во просторно-временскиот …

Нашата Галаксија е преполна со црни дупки – Ги има над 100 милиони Прочитај повеќе »

Scroll to Top