не

Кинеските корисници тврдат дека системот за препознавање лица не може да ги идентификува

Компанијата „Ејпл“ доби најнови тужби од кинеските корисници поради нивната најнова технологија Face ID, која е инсталирана на нивниот нов паметен телефон iPhone Х. Многумина …

Кинеските корисници тврдат дека системот за препознавање лица не може да ги идентификува Прочитај повеќе »

Застрашувачка снимка од она што пилотите го гледаат, а патниците не

Пилот од авионската компанија „Катар Ервејс Сандип Варма“ на својот твитер-профил го објавил слетувањето на авионот на аеродромот Квинстон во Нов Зеланд. Ако се плашите …

Застрашувачка снимка од она што пилотите го гледаат, а патниците не Прочитај повеќе »

Да се биде или не за Шумахер? – По оваа операција лекарите креваат раце од шампионот

Иако неговото семејство молчи, шведскиот весник „Експресен“, сепак, успеа нешто да дознае. Се пишува дека лекарите ќе пробаат уште една, последна операција врз седумкратниот светски …

Да се биде или не за Шумахер? – По оваа операција лекарите креваат раце од шампионот Прочитај повеќе »

Еве зошто никако не смеете повторно да ги полните со вода пластичните шишиња

Луѓето воглавно ги користат истите пластични шишиња од вода или сок, повеќе пати, не знаејќи дека тоа може да биде отровно. Меѓутоа некои амбалажи се …

Еве зошто никако не смеете повторно да ги полните со вода пластичните шишиња Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Бритни Спирс: Принцот Вилијам не е човек!

Бритни Спирс изјави на блиските пријатели и својот персонал, дека Принцот Влијам за време на поголема возбуденост, се претвора од човечки во рептилски облик. Објаснувајќи …

(ВИДЕО) Бритни Спирс: Принцот Вилијам не е човек! Прочитај повеќе »

Не и требаше долго – Откако ја „стави во уста“ Небојша, Дара Бубамара се насмеа и му одговори на прозивките

Точно е дека полнам се и сешто, каде и да се појавам, и дека сум ѕвезда“, изјави Дара за српски Телеграф. Интервјуто на Небојша Глоговац, …

Не и требаше долго – Откако ја „стави во уста“ Небојша, Дара Бубамара се насмеа и му одговори на прозивките Прочитај повеќе »

„Не знам како успеа да се одржи“ – Џеј откри кој е најголемиот коцкар на естрадата!

Човекот за кого со децении се зборува дека на коцка го изгубил богатството, вели дека сепак постои еден човек кој го надминал. За неколку децении …

„Не знам како успеа да се одржи“ – Џеј откри кој е најголемиот коцкар на естрадата! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Пу пу не важи: Соња и Лукас пак заедно

Она што започна како приказна за наводно неверство, заврши како шпанска трагикомична сапунска серија. Аца Лукас и неговата сопруга Соња, во изминатиот месец приредија вистинско …

(ФОТО) Пу пу не важи: Соња и Лукас пак заедно Прочитај повеќе »

(ФОТО) „НЕ СУМ НА ДИЕТА ПОРАДИ ИЗГЛЕДОТ“ – Марија Шерифовиќ призна зошто ослабнала 10 килограми!

Марија Шерифовиќ за кратко време ја донесе линијата во ред и е презадоволна со својот нов изглед. Таа драстично ослабна и ја изненади јавноста со …

(ФОТО) „НЕ СУМ НА ДИЕТА ПОРАДИ ИЗГЛЕДОТ“ – Марија Шерифовиќ призна зошто ослабнала 10 килограми! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Што не чини кај оваа слика – Ќе се воодушевите кога ќе го откриете деталот

Имено групната фотка од обични матурантки, на интернет стана хит, а се поради еден детал, кои многумина воопшто не го ни приметија. Џиновската матарка која …

(ФОТО) Што не чини кај оваа слика – Ќе се воодушевите кога ќе го откриете деталот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Пет тајни кои НАСА просто не сака да ги знаете!

Низ својата историја, американската вселенска агенција НАСА, многу работи има сокриено од јавноста. Теоретичарите на завери често шпекулираат за бројните тајни на НАСА во 60 …

(ВИДЕО) Пет тајни кои НАСА просто не сака да ги знаете! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Железничка компанија која сите ја мразат, го вработи Еди – Повеќе не ја мразат

Нешто слично како и нашите Македонски железници, компанијата „Southern Rail“ не е баш најпопуларна меѓу патниците и многумина се жалат поради доцнењето на возовите, укинувањето …

(ФОТО) Железничка компанија која сите ја мразат, го вработи Еди – Повеќе не ја мразат Прочитај повеќе »

Scroll to Top