петре шилегов

Петре Шилегов и Јасмина прославија 26 години брак: Се вљубивме во средно

Поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов и неговата сопруга Јасмина денес прославија 26 години во брак. Двајцата се заедно од средношколските денови. Тие учеле во исто …

Петре Шилегов и Јасмина прославија 26 години брак: Се вљубивме во средно Прочитај повеќе »

(Фото) Петре Шилегов се присети кога бил млад, со долга коса и ќе го бркале од школо

Поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов објави фотографија од младоста. Од времето кога учел во средното економско  „Борис Кидрич“. „Пред само пар година за нас“, …

(Фото) Петре Шилегов се присети кога бил млад, со долга коса и ќе го бркале од школо Прочитај повеќе »

Перо Камиказа независен кандидат за градоначалник, ќе го поддржи Левица

Познатиот басист на групата „Меморија“, Петар Георгиевски – Камиказа, вели дека сака да се кандидира за градоначалник на град Скопје. Тој во трката за градската фотелја …

Перо Камиказа независен кандидат за градоначалник, ќе го поддржи Левица Прочитај повеќе »

(Фото) Петре Шилегов се пофали со ќерката матурантка

Ќерката на скопскиот градоначалник Петре Шилегов, Симона, стана матурантка. Тој ѝ честита и напиша дека се гордее со неа. „Среќна матура“, ѝ напиша Шилегов. Шилегов неодамна за …

(Фото) Петре Шилегов се пофали со ќерката матурантка Прочитај повеќе »

Шилегов: Нема да го преземам Вардар со милионски долгови

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, изјави дека нема намера да го преземе фудбаслкиот клуб  „Вардар“ додека не бидат подмирени долговите. Поранешниот сопственик на Вардар …

Шилегов: Нема да го преземам Вардар со милионски долгови Прочитај повеќе »

Тони Зен му подари на Шилегов два албума, градоначалникот ја предизвика Шекеринска за поддршка на македонските пејачи

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, денеска се пофали дека добил подарок два албума од Тони Зен. Песните го потсетиле на времето кога бил млад …

Тони Зен му подари на Шилегов два албума, градоначалникот ја предизвика Шекеринска за поддршка на македонските пејачи Прочитај повеќе »

Шилегов незадолжително пред полноќ

Градоначалникот Петре Шилегов вечра пред полноќ изненади со селфи на „Инстаграм“. Вели било незадолжително. Интересен беше првиот коменар од еден граѓанин кој му вели „Бог …

Шилегов незадолжително пред полноќ Прочитај повеќе »

(Фото) Градскиот трговски центар ќе добие зелен покрив

ГТЦ во Скопје ќе добие зелен покрив што ќе се простира на повеќе од 1.800 метри квадратни. Проектот за кој се обезбедени 32 милиони денари. …

(Фото) Градскиот трговски центар ќе добие зелен покрив Прочитај повеќе »

Шилегов со поддршка од секси бабамразици делеше награди

Со две секси бабамразици како поддршка на градоначанлникот на Скопје, Петре Шилегов, беа доделени наградите за најдобрите во “Турнирот во мал фудбал на медиуми“. Тука …

Шилегов со поддршка од секси бабамразици делеше награди Прочитај повеќе »

(Фото) Макрадули папса, Шилегов брка рекорд

Заменик-министерот за живтона средина, Јани Макрадули вчера заспа среде јавната расправа за справување со енормното загадување. Додека тој спиеше, градоначалникот на град Скопје, Петре Шлегов,  играше …

(Фото) Макрадули папса, Шилегов брка рекорд Прочитај повеќе »

Ако Скопје е најзелен град, Шилегов е спортист на годината

Откако Град Скопје поднесе кандидатура за најзелен град во Европа за 2021 година, и покрај тоа што изминатите години е еден од најазагадените градови во …

Ако Скопје е најзелен град, Шилегов е спортист на годината Прочитај повеќе »

Шишиња со урина и пелени со измет евакуираа зграда во Аеродром

Евакуацијата на зградата во Аеродром била поради нехигиена. Дел од присутните лица пред зградата од каде што беа евакуирани изјавија за „Макфакс“ дека причината  за …

Шишиња со урина и пелени со измет евакуираа зграда во Аеродром Прочитај повеќе »

Најсмешните твитови за Шилегов и комарците

Комарците со кои скопјани мачат мака неколку месеци не ги остави рамнодушни ни твитерџиите. Тие низ хумор и со доза на иронија на градоначалникот Петре Шилегов …

Најсмешните твитови за Шилегов и комарците Прочитај повеќе »

Искршени автомобилите на Шилегов и неговата сопруга

Непознат сторител ги оштетил автомобилите на скопскиот градоначалник Петре Шилегов и на неговата сопруга, кои биле паркирани пред зграда на улицата Хелсинки. Според информацијата на …

Искршени автомобилите на Шилегов и неговата сопруга Прочитај повеќе »

Шилегов го сефтоса новиот Мерцедес

Градоначалникот на Петре Шилегов и Михаило Зографски, директор за продажба на комерцијални возила на Мак Аутостар денеска потпишаа договор за пробно  користење на автобус Мерцедес …

Шилегов го сефтоса новиот Мерцедес Прочитај повеќе »

Scroll to Top