португалија

Роналдо се враќа во Европа и повторно ќе игра во Лигата на шампионите

Еден од најдобрите фудбалери во светот Кристијано Роналдо е многу блиску до потпис со клубот од Премиер лигата, Њукасл. Ова го тврди Руди Гарсија, тренерот …

Роналдо се враќа во Европа и повторно ќе игра во Лигата на шампионите Прочитај повеќе »

(Видео) Жени го бранеа Роналдо од бразилски навивач кој фрли шише со вода кон фудбалерот

Кристијано Роналдо се најде во центар на внимание додека седеше на клупа на натпреварот против Мароко на Светско. Прво еден навивач се обиде да влезе …

(Видео) Жени го бранеа Роналдо од бразилски навивач кој фрли шише со вода кон фудбалерот Прочитај повеќе »

Избрани најлошите 11 фудбалери во првата фаза на Светско во Катар, во тимот се најде и Кристијано Роналдо

Откако заврши групната фаза на Светското во Катар беа избрани и најлошите 11 фудбалери. Во него се најде и некгоаш еден од најдобрите светски фудбалери …

Избрани најлошите 11 фудбалери во првата фаза на Светско во Катар, во тимот се најде и Кристијано Роналдо Прочитај повеќе »

(Видео) Роналдо извади мастика од шорцот на мечот со Гана

Камерите го снимија капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо како извади мастика од шорцот на мечот со Гана. Многумина се згрозија од ваквиот потег, но други …

(Видео) Роналдо извади мастика од шорцот на мечот со Гана Прочитај повеќе »

(Видео) Со рап-песна навивачите ќе ги бодрат српските фудбалери на Светското

„Шампион на светот“ е името на спортската химна со која Србите ќе патуваат на Светско во Катар. Групата „Прти Би Ги“ со Микри Маус и …

(Видео) Со рап-песна навивачите ќе ги бодрат српските фудбалери на Светското Прочитај повеќе »

Суперкомпјутер пресмета кој ќе биде новиот светски шампион во фудбал

Суперкомпјутер пресмета кој ќе биде новиот светски шампион во фудбал. Мундијалот ќе се игра во Катар, а до неговиот почеток останаа уште три недели. Веќе …

Суперкомпјутер пресмета кој ќе биде новиот светски шампион во фудбал Прочитај повеќе »

По поразот од Шпанија, Роналдо пак ја фрли капитенската летна како со Србија

По поразот од Шпанија, Кристијано Роналдо пак ја фрли капитенската лента како на мечот со Србија минатата година. Фрустиран од тоа што Португалија остана без …

По поразот од Шпанија, Роналдо пак ја фрли капитенската летна како со Србија Прочитај повеќе »

Лисабон е прогласен за најсреќниот град во светот

Благодарение на Индексот на најсреќните градови во светот – листа која рангира 40 градови за да одреди кое е најсреќното место на светот, патниците можат …

Лисабон е прогласен за најсреќниот град во светот Прочитај повеќе »

(Фото) Торта во боите и дресот на Португалија и забава со најблиските доби синот на Роналдо и Георгина за роденден

Синот на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо, Роналдо Јуниор го прослави 12 роденден. Португалецот со сопругата Георгина му организираа забава на која дојдоа семејството и најблиските …

(Фото) Торта во боите и дресот на Португалија и забава со најблиските доби синот на Роналдо и Георгина за роденден Прочитај повеќе »

Страшно е да загубите од една Македонија, рече Фиго по елиминацијата на Италија од Светско

Португалскиот фудбалер и легендарен играч на Барселона и Реал Мадрид, Луис Фиго, додека зборуваше за мундијалските баражи, се осврна и на поразот на Италија од …

Страшно е да загубите од една Македонија, рече Фиго по елиминацијата на Италија од Светско Прочитај повеќе »

Македонските фудбалери се искачија за седум места на ФИФА-листата

Македонската фудбалска репрезентација се искачи за 7 места на ФИФА-листата. Промената се случи по двете победи на Македонија овој месец на квалификациите за Светското, па …

Македонските фудбалери се искачија за седум места на ФИФА-листата Прочитај повеќе »

Најкривите патеки водат до најпосакуваните исходи, рече Роналдо по поразот од Србија

Капитенот на португалската фудбалска репрезентација, Кристијано Роналдо, синоќа по поразот од Србија не сакаше да ѝ се обрати на нацијата, но затоа тој испрати порака …

Најкривите патеки водат до најпосакуваните исходи, рече Роналдо по поразот од Србија Прочитај повеќе »

(Видео) Дивјачко однесување на Роналдо, му удри шлаканица на О’Шеј

Синоќешниот меч меѓу Португалија и Република Ирска ќе остане запаметен по дивајчкото однесување на Кристијано Роналдо, кој во 15. минута му удри шлаканица на противничкиот …

(Видео) Дивјачко однесување на Роналдо, му удри шлаканица на О’Шеј Прочитај повеќе »

Синот на Михаел Балак загина во сообраќајка

Синот на легендарниот германски фудбалер Михаел Балак, Емилио (18) загина во сообраќајка во Португалија. Како што пренесуваат медиумите, инцидентот се случил рано утринава по 2 …

Синот на Михаел Балак загина во сообраќајка Прочитај повеќе »

(Видео) По поразот од Белгија, Роналдо ја шутираше капитенската лента

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, по поразот од Белгија на Европското првенство, ја фрли капитенската лента и почна да ја шутира. Репрезентацијата на Португалија …

(Видео) По поразот од Белгија, Роналдо ја шутираше капитенската лента Прочитај повеќе »

За Французинот Дембеле заврши Европското првенство

Франција ќе го продолжи Еврпското првенство без Усман Дембеле откако фудбалерот заработи повреда. Француски „РМС“ пренесе дека играчот на Барселона ќе се врати дома. Дембеле …

За Французинот Дембеле заврши Европското првенство Прочитај повеќе »

(Видео) Креветот на Роналдо му го донесоа во спалната соба со кран, фудбалерот ја покажа новата вила во Лисабон

Новата куќа во Лисабон на најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, е во завршна фаза. Таа го чинеше фудбалерот на Јувентус седум милиони евра. Според …

(Видео) Креветот на Роналдо му го донесоа во спалната соба со кран, фудбалерот ја покажа новата вила во Лисабон Прочитај повеќе »

Капитенската лента која Роналдо ја фрли е продадена за 64.000 евра, парите ќе одат за лекување на шестмесечно бебе

Капитенската лента која Кристијано Роналдо ја фрли на крајот од натпреварот со Србија, беше продадена на аукција за 64.000 евра. Парите ќе бидат донирани во …

Капитенската лента која Роналдо ја фрли е продадена за 64.000 евра, парите ќе одат за лекување на шестмесечно бебе Прочитај повеќе »