принцот хари

Принцот Чарлс ја запозна внуката Лилибет

Британскиот принц Чарлс конечно ја запозна едногодишната внука Лилибет, ќерката на принцот Хари и Меган Маркл. Идниот британски крал не ги криел емоциите и бил …

Принцот Чарлс ја запозна внуката Лилибет Прочитај повеќе »

(Видео) Секој ден се сеќавам на неа и ја гледам во моите деца, рече Хари по повод роденденот на мајка му Дајана

Принцот Хари се огласи по повод роденденот на мајка му, принцезата Дајана, која доколку денес беше жива, ќе имаше 61 година. Хари во петокот, на …

(Видео) Секој ден се сеќавам на неа и ја гледам во моите деца, рече Хари по повод роденденот на мајка му Дајана Прочитај повеќе »

Принцот Хари жали што веќе не е во војска, но е подготвен да ѝ помогне на Украина, тврди експерт од кралското семејство

Британските медиуми денес ја пренесоа изјавата на експерт од кралското семејство, новинар и автор Нил Шон, кој во својот најнов подкаст рече дека принцот Хари …

Принцот Хари жали што веќе не е во војска, но е подготвен да ѝ помогне на Украина, тврди експерт од кралското семејство Прочитај повеќе »

Последна шанса за Хари и Меган, ако откријат детали од средбата со кралицата засекогаш ќе им биде затворена вратата од палатата, тврди кралски биограф

Кралскиот биограф и новинар Данкан Ларкомбе тврди дека посетата на Хари и Меган на кралското семејство ќе биде вистински тест за тоа како во иднина …

Последна шанса за Хари и Меган, ако откријат детали од средбата со кралицата засекогаш ќе им биде затворена вратата од палатата, тврди кралски биограф Прочитај повеќе »

(Галерија) По две години Хари и Меган првпат заедно со членовите на кралското семејство

Меган Маркл и принцот Хари му се придружија на кралското семејство во прославата на платинскиот јубилеј на кралицата Елизабета. Војводата и војвотката од Сасекс присуствуваа …

(Галерија) По две години Хари и Меган првпат заедно со членовите на кралското семејство Прочитај повеќе »

(Фото) Принцот Хари се разголи на поло-натпревар и покажа дека е во лоша форма

Принцот Хари беше снимен за време на еден поло натпревар во Санта Барбара во Калифорнија. Фотографиите од разголениот принц ги објави „Дејли Мејл“, а фановите …

(Фото) Принцот Хари се разголи на поло-натпревар и покажа дека е во лоша форма Прочитај повеќе »

Чарлс се сретнал со Хари и Меган на само 10 минути, принцот уште им е лут за интервјуто кај Опра

Хари и Меган за време на нивната посета во Британија и кралицата, се сретнаа и со принцот Чарлс. Британските медиуми пренесуваат дека нивната средба траела …

Чарлс се сретнал со Хари и Меган на само 10 минути, принцот уште им е лут за интервјуто кај Опра Прочитај повеќе »

Кралската биографка го обвини Хари дека ја уценувал и омаловажувал кралицата

Биографката на кралското британско семејство, Ангела Левин во саботата пред новинарите рече дека принцот Хари ја уценувал и омаловажувал кралицата Елизабета Втора со тоа што …

Кралската биографка го обвини Хари дека ја уценувал и омаловажувал кралицата Прочитај повеќе »

Се породи Челзи, бившата на принцот Хари доби син

Бившата девојка на принцот Хари, Челзи Дејви, доби син, пишува Daily Mail. Таа се породила минатиот месец во една од болниците во Лондон. Синот го кристила …

Се породи Челзи, бившата на принцот Хари доби син Прочитај повеќе »

Принцот Хари го тужи „Асошиејтед њузпејперс“ за клевета

Принцот Хари го тужи за клевета еден од најголемите британски издавачи на веници „Асошиејтед њузпејперс“, поради текст во кој стои дека тој се обидел да …

Принцот Хари го тужи „Асошиејтед њузпејперс“ за клевета Прочитај повеќе »

На Чарлс му недостигаат внуците, принцот сака да се смири со Хари и Меган

На Ппринцот Чарлс му недостигаат внуците и тој сака да се смири со својот син Хари и со снаата  Меган Маркл. Тој ги повика следниот …

На Чарлс му недостигаат внуците, принцот сака да се смири со Хари и Меган Прочитај повеќе »

Меган е најинтелигентна во кралското семејство

Компанијата Oxford Royale, која се занимава со образование, ги анализираше академските квалификации на сите членови во кралското семејство па ја одбра Меган за најинтелигентна меѓу …

Меган е најинтелигентна во кралското семејство Прочитај повеќе »

Кралицата Елизабета ги исфрли Меган и Хари пред божиќното обраќање

Кралицата Елизабета ги исфрлила фотографиите од Хари и Меган од нејзината канцеларија во палатата. Тоа го забележаа сите кога им ги честиташе божиќните празници. Елизабета …

Кралицата Елизабета ги исфрли Меган и Хари пред божиќното обраќање Прочитај повеќе »

На Хари не му се допаѓа изразот Мегзит, рече дека потикнувал омраза кон Меган

Хари на панелот The Internet Lie Machine кој го организираше американското списание за технологија и култура Wired, зборуваше за говорот на омраза кон неговата сопруга …

На Хари не му се допаѓа изразот Мегзит, рече дека потикнувал омраза кон Меган Прочитај повеќе »

Принцот Хари тврди дека го предвидел нападот на Капитол и дека ден претходно го предупредил директорот на Твитер

Принцот Хари рече дека го предупредил директорот на Твитер, Џек Дорси за политичките немири во САД, ден пред да се случат смртоносните нереди и нападот …

Принцот Хари тврди дека го предвидел нападот на Капитол и дека ден претходно го предупредил директорот на Твитер Прочитај повеќе »

Меган и Хари одбија кралска титулата за синот од страв дека во училиште ќе го викаат глупчо

Поранешната кралска двојка Хари и Меган велат дека не сакале нивниот син да ја добие титулата од грофот Дамбартон, Earl of Dumbarton, затоа што неговото …

Меган и Хари одбија кралска титулата за синот од страв дека во училиште ќе го викаат глупчо Прочитај повеќе »

(Видео) Меган ќе го остави Хари како што му направи и на бившиот маж, вели нејзиниот полубрат

Полубратот на американската глумица Меган Маркл, Томас, тврди дека војвотката ќе го напушти Хари исто како што тоа го направила и со нејзиниот прв сопруг, …

(Видео) Меган ќе го остави Хари како што му направи и на бившиот маж, вели нејзиниот полубрат Прочитај повеќе »

Хари и Меган ќе заработат 100 милиони фунти од снимањето на нивната прва серија за „Нетфликс“

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл ќе заработат 100 милиони фунти за снимање на нивната прва серија за „Нетфликс“, која ќе се фокусира на спортистите …

Хари и Меган ќе заработат 100 милиони фунти од снимањето на нивната прва серија за „Нетфликс“ Прочитај повеќе »

„Гардијан“: Во Бакингемската палатата било забрането да се вработуваат обоени лица и мигранти

Британскиот весник „Гардијан“ дојде до документи што покажуваат дека во кралската палата постоела пракса уште од 1960 година да не се вработуваат обоени лица, мигранти …

„Гардијан“: Во Бакингемската палатата било забрането да се вработуваат обоени лица и мигранти Прочитај повеќе »