прстен

Мартин од „Некст тајм“ ја побара девојка си за жена: дијамантски прстен за ракометарката Андреа

Мартин од Некст Тајм ја побара за жена неговата девојка, ракометарката Андреа Белеска со која седум години се во врска. На денот на неговиот роденден …

Мартин од „Некст тајм“ ја побара девојка си за жена: дијамантски прстен за ракометарката Андреа Прочитај повеќе »

Џеј Ло направи маникир со иницијалите на Бен Афлек и во црни бикини ја отвори летната сезона

Џенифер Лопез направи маникир на нејзините нокти со дизајн во златна боја со буквите „Б“ и „Л“. Дизајнот на маникирот збогатен е со златно срце на …

Џеј Ло направи маникир со иницијалите на Бен Афлек и во црни бикини ја отвори летната сезона Прочитај повеќе »

(Фото) Свршеничкиот прстен на Кетрин Хепберн продаден за 150.000 долари

Свршеничкиот прстен со смарагд и дијаманти, што пилотот Хауард Хјуз ѝ го дал на холивудската sвезда Кетрин Хепберн во 1938 година, е продаден за 150.000 …

(Фото) Свршеничкиот прстен на Кетрин Хепберн продаден за 150.000 долари Прочитај повеќе »

Реклама за накит или трета свадба за Лила?

Познатата водителката Лила Филиповска на својот инстаграм-профил објави фотографија на која е со прстен на рака. „Дали да кажам да“, ги прашува таа своите фанови. …

Реклама за накит или трета свадба за Лила? Прочитај повеќе »

(Фото) Кралицата Елизабета носи прстен од 1603 година

Кралицата Елизабета честопати носи уникатен прстен кој датира од 1603 година. Прстенот ѝ припаѓал на кралицата Елизабета Прва. Изработен е од злато, бисерна подлога, рубини …

(Фото) Кралицата Елизабета носи прстен од 1603 година Прочитај повеќе »

Трамп излажал за тоа колку платил за вереничкиот прстен за Меланија

Американскиот претседател Доналд Трамп лажел кога кажал дека добил попуст од милион долари на вереничкиот прстен кој во 2005 година го купил за сопругата Меланија. …

Трамп излажал за тоа колку платил за вереничкиот прстен за Меланија Прочитај повеќе »

28 лица во Холивуд под истрага поради вмешаност во педофилски синџир

Полицијата во Лос Анџелес покрена истрага против 28 ѕвезди за кои велат дека се поврзани со масовен педофилски синџир во Холивуд. Според шефот на полицијата …

28 лица во Холивуд под истрага поради вмешаност во педофилски синџир Прочитај повеќе »

По 13 години, го пронашла венчалниот прстен на најневообичаено место

Мери Гремс (84) не можела да поверува дека плод од шеќерна репа растел низ и околу нејзиниот дијамантски прстен, за кој таа престанала да се …

По 13 години, го пронашла венчалниот прстен на најневообичаено место Прочитај повеќе »

Тамара се вери – Погледнете колкав прстен добила

Тамара Ѓуриќ вешто го крие љубовниот живот, а со еден детал ги збунила своите фанови. Имено, додека правела селфи во прв план дошол прстенот на …

Тамара се вери – Погледнете колкав прстен добила Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) По вереничкиот прстен Сара Мејс доби и песна – Ама дали и се допадна?

Македонската поп пејачка Сара Мејс се повеќе актуелна во јавноста и медиумите. Што заради музиката и честите промени на имиџот, што заради врската и објавата …

(ВИДЕО) По вереничкиот прстен Сара Мејс доби и песна – Ама дали и се допадна? Прочитај повеќе »

(ФОТО) Лила го покажа свршеничкиот прстен?!

Лила Стојановска ја користи секоја слободна пригода за да го стартува автомобилот и на мапата да одбере некоја дестинација за летна забава и релаксација. Водителката …

(ФОТО) Лила го покажа свршеничкиот прстен?! Прочитај повеќе »