само

(фото) Влечат коњи со возилата среде Скопје

Граѓаните на Скопје секојдневно имаат можност да посведочат на голем број сообраќајни прекршоци што се случуваат во главниот град. Влечат коњи со своите возила, паркираат …

(фото) Влечат коњи со возилата среде Скопје Прочитај повеќе »

Само дилетанти веруваат дека САД можат да ја изолираат Русија во ОН

Едно од главните достигнувања на американскиот претседател Доналд Трамп во првите 100 дена на власт е изолацијата на Русија во Обединетите нации, сметаат од Вашингтон. …

Само дилетанти веруваат дека САД можат да ја изолираат Русија во ОН Прочитај повеќе »

Испратил писмо до Дедо Мраз со само една желба, со семејството да добие свој дом

Деветгодишниот Луис Вилијамс од англискиот град Кент, привремено престојува со своите две сестри и мајка во прифатилиштето за бездомници. Семејството се селело 14 пати за …

Испратил писмо до Дедо Мраз со само една желба, со семејството да добие свој дом Прочитај повеќе »

Цеца и Карлеуша сами со судијата – се слушаа пцости и навреди

Откако Цеца Ражнатовиќ ја тужеше Јелена Карлеуша за навреда, денеска пејачките првпат се соочија во судот. И во Првиот основен суд се одржа медијацијата, односно …

Цеца и Карлеуша сами со судијата – се слушаа пцости и навреди Прочитај повеќе »

Само еден процент од луѓето може да откријат што не е во ред на фотографијава

Фотографија што стана хит на интернет од проста причина што многу малку луѓе може да забаележат што не е во ред на неа. Резултатот е …

Само еден процент од луѓето може да откријат што не е во ред на фотографијава Прочитај повеќе »

(ФОТО) Чудо од автомобил на струја за 4.500 евра!

Покрај релативно малата автономија на возење, моментно најголема мана на електричните автомобили е нивната висока цена. Меѓутоа, еден кинески произведувач, во соработка со „Џенерал моторс“, …

(ФОТО) Чудо од автомобил на струја за 4.500 евра! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Само комунизмот е спас за западната цивилизација – Ништо друго! – И НАСА „крена раце“ од капитализмот

Ако Западната цивилизација заедно со Америка и Европа сакаат да го избегнат падот, како што беше случај со Римското Царство, таа мора да избегне „преголемо …

(ВИДЕО) Само комунизмот е спас за западната цивилизација – Ништо друго! – И НАСА „крена раце“ од капитализмот Прочитај повеќе »

(ФОТО) Соња Вуксиновиќ ја промени бојата на косата, но сите ја коментираа само едно нешто

Ако се суди по фотките кои ги објавува, поранешната жена на Аца Лукас, по разводот од фолкерот, таа и изгледа добро и се чувствува добро. …

(ФОТО) Соња Вуксиновиќ ја промени бојата на косата, но сите ја коментираа само едно нешто Прочитај повеќе »

ВИДЕО: Научи да прави салто наназад, за помалку од 6 часа, само поради една работа

Луѓето му рекоа дека тоа нема да може да го изведе, а тој сакаше да докаже дека не се во право. Најдобро од се е …

ВИДЕО: Научи да прави салто наназад, за помалку од 6 часа, само поради една работа Прочитај повеќе »

ФОТО: НА НЕА ОСТАНА САМО ТАНГАТА – Сите полудеа по задникот на Каја

Катарина Остојиќ Каја не престанува да ја вжештува атмосферата на Инстаграм, бидејќи секја нејзина појава на некои егзотични дестинации, кога ќе се соблече во бикини, …

ФОТО: НА НЕА ОСТАНА САМО ТАНГАТА – Сите полудеа по задникот на Каја Прочитај повеќе »

Scroll to Top