семејство

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ќе летуваат на приватен остров и бараат никој да не ги вознемирува

Кралското семејство е подготвено наскоро да замине на одмор. Кејт Мидлтон и принцот Вилијам наводно решиле да заминат на егзотичниот, приватен остров Мустик, кој е …

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ќе летуваат на приватен остров и бараат никој да не ги вознемирува Прочитај повеќе »

(Видео) Американско семејство четири години не користи тоалетна хартија, за три години заштедиле 1.100 евра

Семејството на Амбер Ален, кое живее самоодржлив живот со одледување сопствен зеленчук, овошје, чување животни, поради долг од 65.000 евра, одлучило да почне да штеди. Со …

(Видео) Американско семејство четири години не користи тоалетна хартија, за три години заштедиле 1.100 евра Прочитај повеќе »

Објавиени првите семејни фотографии од венчавката на Меган и Хари

Кралското семејство ги објави првите официјални семејни фотографии од принцот Хари и Маган Маркл по нивната свадба што се одржа на 19 мај. На една …

Објавиени првите семејни фотографии од венчавката на Меган и Хари Прочитај повеќе »

Семејството на Шумахер испрати порака до фановите

Веќе 4 години Михаел Шумахер е во тешка здравствена состојба, а неговото семејство не открива детали за тоа дали има некаков напредок и какво е …

Семејството на Шумахер испрати порака до фановите Прочитај повеќе »

Луѓето што имаат сестра се најсреќни

Во едно скорешно истражување на британските факултети учествувале 571 млади луѓе, на возраст од  15 до 25 години. Испитаниците биле прашувани за нивното семејство, браќа …

Луѓето што имаат сестра се најсреќни Прочитај повеќе »

Братот на Кевин Спејси: „Тој е полош од нашиот татко монструм“

Ренди Фаулер, постариот брат на Кевин Спејси, деновиве промовира книга во која ги опишува тешките и трауматични настани од детството и открива дека со години …

Братот на Кевин Спејси: „Тој е полош од нашиот татко монструм“ Прочитај повеќе »

Направила фотографија од кралското семејство која сега ја продава за 10.000 евра

Карен Анвил, мајка на седумнаесетгодишната Рејчел од Велика Британија, ја искористила можноста и ги фотографирала двете млади кралски двојки за време на божиќната миса. На …

Направила фотографија од кралското семејство која сега ја продава за 10.000 евра Прочитај повеќе »

Цело семејство во транзиција – Даниел е мама, мама е тато, а улогите ги заменија и ќерката и синот

Цело четиричлено семејство од Аризона се декларирало како трансродови, таткото, мајката и нивните ќерка и син. Даниел Херот (41), биолошки родител на двете трансродови деца, …

Цело семејство во транзиција – Даниел е мама, мама е тато, а улогите ги заменија и ќерката и синот Прочитај повеќе »

(Видео) Крава спаси муслиманка, чие семејство сакало да ја убие поради честа

Кравата покажа дека има повеќе човечност отколку двете страшни личности што може да се забележат подолу во видеото. Кравата ги нападнала додека го спроведувале убиството …

(Видео) Крава спаси муслиманка, чие семејство сакало да ја убие поради честа Прочитај повеќе »

Блек Чајна го тужи целото семејство Кардашијан

Американската танчерка и модел Блек Чајна го тужи целото семејство Кардашијан тврдејќи дека поради нив било укинато нејзиното реално шоу што го снимала со поранешниот …

Блек Чајна го тужи целото семејство Кардашијан Прочитај повеќе »

Дора Билиќ, која доаѓа од угледно семејство од Загреб, е единствената хрватска џихадистка

Под контрола на таканаречената Исламска дражава биле седум лица со хрватско државјанство, од кои шест имаат двојно државјанство, но никогаш трајно не живееле во Хрватска, …

Дора Билиќ, која доаѓа од угледно семејство од Загреб, е единствената хрватска џихадистка Прочитај повеќе »

Мистерија на кралското семејство – Зошто Кејт Мидлтон не смее да дава автограми?

Кејт Мидлтон предизвикува внимание каде и да се појави. Луѓето кои ќе ѝ се доближат не смеат да се обидат да добијат ниту мал знак …

Мистерија на кралското семејство – Зошто Кејт Мидлтон не смее да дава автограми? Прочитај повеќе »

Цело семејство исчезнало: Ги оставиле пасошите и телефоните, а полицијата открила шокантни детали

Семејството Тромп повторно работи на семејната плантажа во близина на Мелбурн – една година откако преживеале патување исполнето со параноја, за која се уште не …

Цело семејство исчезнало: Ги оставиле пасошите и телефоните, а полицијата открила шокантни детали Прочитај повеќе »

НАЈСТАРОТО СЕМЕЈСТВО ГО ОТКРИ ЕЛИКСИРОТ НА ЖИВОТОТ – Јадат се од тоа што го одгледуваат и не користат пестициди

Вкупно имаат 1075 години и 68 дена: Семејството Донели од Северна Ирска се смета за најстарото во светот, па така се запишани и во Гинесовата …

НАЈСТАРОТО СЕМЕЈСТВО ГО ОТКРИ ЕЛИКСИРОТ НА ЖИВОТОТ – Јадат се од тоа што го одгледуваат и не користат пестициди Прочитај повеќе »

(ФОТО) Најкреативни базени кои ќе го воодушеват вашето семејство и пријателите

Некогаш морате да ги земете работите во свои раце, а тоа се случило и во овие случаеви, кога луѓето се досетиле да се разладат во …

(ФОТО) Најкреативни базени кои ќе го воодушеват вашето семејство и пријателите Прочитај повеќе »

Scroll to Top