шминка

Совети за правилно отстранување шминка

Светскиот стилист Сафран Хјуз предупредува дека шминката, доколку не се отстрани веднаш, може да предизвика затнати пори, иритација на кожата, подуени очи и предвремено стареење. …

Совети за правилно отстранување шминка Прочитај повеќе »

(Видео) Тиктокерка тестира винтиџ производи за убавина и споделува впечатоци

Тиктокерка којашто е колекционер на винтиџ производи за убавина со видеа на социјалната мрежа Тик-ток споделува впечатоци од производи коишто дамите ги користеле низ историјата. …

(Видео) Тиктокерка тестира винтиџ производи за убавина и споделува впечатоци Прочитај повеќе »

(Фото) Ким Кардашијан покажа како изгледа без шминка

Ким Кардашијан неодамна во своето реално шоу се појави без шминка, со надуено лице, ситни брчки околу очите и кожа со шарен пигмент. Таа во …

(Фото) Ким Кардашијан покажа како изгледа без шминка Прочитај повеќе »

(Фото) Шехерезад едноставна со малку шминка

Бергузар Корел, актерката што се прослави со улогата на Шехерезад во серија „1001 ноќ“, денес тешко би ја препознале, пишуваат турските медиуми. Папарацо-фотографите ја сликале …

(Фото) Шехерезад едноставна со малку шминка Прочитај повеќе »

(Фото) Татјана ненашминкана тргна за Америка

Фолк-пејачката Татјана Лазаревска со своите следбеници на „Инстаграм“ сподели фотографија на која нема шминка. „Здраво. Фотографија од природа“ напиша таа на фотографијата што ја сподели …

(Фото) Татјана ненашминкана тргна за Америка Прочитај повеќе »

(Фото) Андријана Јаневска пред 20 години

Неодамна на интернет се појави фотографија стара 20 години, сликана на почетокот на кариерата на поп-пејачката и професорка по виолина, Андријана Јаневска. Таа позира покрај …

(Фото) Андријана Јаневска пред 20 години Прочитај повеќе »

Трикови за шминка за девојки со светол тен

Светлиот, аристократски тен е најтежок за одржување во текот на целата година. Затоа е неопходна правилна нега и добра шминка. Визажистите препорачуваат пудрата да се …

Трикови за шминка за девојки со светол тен Прочитај повеќе »

(Фото) Северина убава и без шминка

Хрватската ѕвезда Северина на своите социјални мрежи објави фотографија на која нема шминка. Нејзиниот природен изглед ги воодушеви фановите кои ѝ поделија бројни позитивни коментари. …

(Фото) Северина убава и без шминка Прочитај повеќе »

Исчистете ја шминката со бебешки шампон и маслиново масло

Сами можете да си направите средство за отстранување шминка. Сè што ви треба е бебешки шампон и маслиново масло. Во мало чисто шишенце или во мала тегла ставете …

Исчистете ја шминката со бебешки шампон и маслиново масло Прочитај повеќе »

Без шминка, филтери, фолирања – Карлеуша го покажа своето вистинско лице

Пејачката Јелена Карлеуша објави снимка без шминка, и како и обично, предизвика голема прашина меѓу своите фанови. „Без шминка, без филтери, без с*ања“, напиша Карлеуша …

Без шминка, филтери, фолирања – Карлеуша го покажа своето вистинско лице Прочитај повеќе »

Цаци од „Сител“ без грам шминка

Познатата новинарска двојка од „Сител“, Цаци и Сарма, споделија фотографија на социјалните мрежи на која позираат насмеани и вљубени. Прилично позитивни коментари на сметка на …

Цаци од „Сител“ без грам шминка Прочитај повеќе »

Машките се залепија за екраните – Шакира целата испотена

Музичката ѕвезда на Твитер постави снимка од тренингот.Шакира е една од најпосакуваните жени на светот. Каде и да се појави, секогаш максимално е средена и …

Машките се залепија за екраните – Шакира целата испотена Прочитај повеќе »

Убава и без шминка: Жељко објави слика од бремената Јована во домашно издание

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована ги очекуваат нивните близнаци. Пејачот не објавува често фотографии од својата сопруга, но денес споделил една, која ги воодушеви …

Убава и без шминка: Жељко објави слика од бремената Јована во домашно издание Прочитај повеќе »

Scroll to Top