смртта

Снимени последните моменти пред смртта на Американката која водела двоен живот

Жителите на американската држава Алабама и понатаму се во неверување поради смртта на Кетлин Дон Вест (42), мајка и ссопруга, за која е откриено дека …

Снимени последните моменти пред смртта на Американката која водела двоен живот Прочитај повеќе »

(Видео) За смртта на братучед му Ивановиќ дознал додека гостувал во утринската емисија

Новинарот, водител и писател Вања Булиќ утринава доживеа шок во една телевизиска емисија во која гостуваше кога беше објавена веста дека во Косовска Митровица било …

(Видео) За смртта на братучед му Ивановиќ дознал додека гостувал во утринската емисија Прочитај повеќе »

Четиригодишнина од смртта на холивудската ѕвезда Пол Вокер

Пол Вокер и неговиот пријател Роџер Родас загинаа во сообраќајна несреќа во Калифорнија на 30 ноември 2013 година.Ѕвездата од серијалот „Брзи и бесни“ и Родас …

Четиригодишнина од смртта на холивудската ѕвезда Пол Вокер Прочитај повеќе »

Лила проговори за смртта на татко ѝ

Македонската водителка Лила Филиповска јавно проговори за еден од најтешките моменти во нејзиниот живот, смртта на нејзиниот татко Милан. Таа за порталот „Женски магазин“ истакна дека …

Лила проговори за смртта на татко ѝ Прочитај повеќе »

Напишал писмо пред да потоне Титаник – Пред смртта ги открил деталите за најбогатиот човек

Писмото пронајдено кај мажот кој загинал за време на потопувањето на Титаник се очекува на аукција во сабота да достигне цена од 89.000 евра. Во …

Напишал писмо пред да потоне Титаник – Пред смртта ги открил деталите за најбогатиот човек Прочитај повеќе »

Човекот кој имал 256 години, пред смртта одлучил да проговори за големата тајна

Ова не е шега, тој навистина постоел. Запознајте го Ли Чинг Јуен, човекот кој живеел неверојатни 256 години, нешто што го потврди и самиот Њујорк …

Човекот кој имал 256 години, пред смртта одлучил да проговори за големата тајна Прочитај повеќе »

Ѕвездата од „Жикина династија“, Марија, никогаш не ја преболе смртта на мајка си

Ријалда Кадиќ, или позната како Марија од „Жикина династија“, при гостување во една емисија објасни зошто веќе никогаш нема да се врати од Лондон. Таа …

Ѕвездата од „Жикина династија“, Марија, никогаш не ја преболе смртта на мајка си Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Од зградата на смртта: Сакала да се убие, но погледнете го овој човек – Ќе занемете

Животот лесно може да го доведе човекоа на ивица на очајот, а потоа многумина мислат да си ги скаратат маките со одземање на својот живот. …

(ВИДЕО) Од зградата на смртта: Сакала да се убие, но погледнете го овој човек – Ќе занемете Прочитај повеќе »

Човекот кој имал 256 години, пред смртта одлучил да го прекине молчењето

Запознајте го Ли Чинг Јуен, човекот кој живеел неверојатни 256 години, што го потврди и самиот Њујорк Тајмс. Доказите за долговечноста на овој човек се …

Човекот кој имал 256 години, пред смртта одлучил да го прекине молчењето Прочитај повеќе »

„Ќе ти е*** ма*ер! – Ти си крива за веста за смртта на татко ми“ – Марија Шерифовиќ упати јавна порака до Александра

Немам никаква врска ни никаков Јутјуб канал, видео запис, а најмалку се занимавам со лажни вести за твојот татко“, напиша Марија Шерифовиќ. Пејачката реши да …

„Ќе ти е*** ма*ер! – Ти си крива за веста за смртта на татко ми“ – Марија Шерифовиќ упати јавна порака до Александра Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) По смртта на Аркан, ова е единствениот маж со кој спиела Цеца

Познатиот креатор Саша Видиќ од неодамна гостуваше во емисијата „Rada sam“ каде откри дека десет пати спиел во ист кревет со Цеца. А, една недела …

(ВИДЕО) По смртта на Аркан, ова е единствениот маж со кој спиела Цеца Прочитај повеќе »

Последните зборови на српскиот пејач пред смртта – Ќе ви го скршат срцето

Пејачот Предраг Гојковиќ Цуне почина на 85. годишна возраст и го зави регионот во тага. Тој беше познат пејач на народни песни, севдалинки и немаше …

Последните зборови на српскиот пејач пред смртта – Ќе ви го скршат срцето Прочитај повеќе »

Српската пејачка во тага – Смртта на пријателот и го скрши срцето

Српската пејачка Снежана Ѓуришиќ со емотивна порака се прости од пејачот и легенда на српската музика, Предраг Гојковиќ Цуне. – Си отиде преубав глас, уметник, …

Српската пејачка во тага – Смртта на пријателот и го скрши срцето Прочитај повеќе »

Веста за „смртта” на Босанац од Гранд ги потресе сите

Веста дека Драган Стојковиќ Босанац починал вчера со брзина на светлината се рашири на Интернет. Веста е секако лажна и пласирана преку лажен профил на …

Веста за „смртта” на Босанац од Гранд ги потресе сите Прочитај повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Жена ја сними смртта на својот сопруг!

За неговата смрт обвинети се управувачот на глисерот, и еден од вработените кои помагаше на парасејлингот. Истакнатиот австралиски бизнисмен, Роџер Џон Хаси, настрада за време …

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Жена ја сними смртта на својот сопруг! Прочитај повеќе »