суд

Кевин Спејси спиел со 19-годишен актер и неговата мајка

Холивудскиот актер Кевин Спејси флертувал и спиел со 19-годишниот Џон Бароуман, вака било кажано на судењето на актерот. Адвокатите на Спејси тврдат дека ништо несоодветно …

Кевин Спејси спиел со 19-годишен актер и неговата мајка Прочитај повеќе »

Комшијата го тужи Горан Бреговиќ оти му присвоил дел од дворот

Музичарот и текстописец Горан Бреговиќ бил повикан на сослушување во Основното државно обвинителство во Котор поради сомнение дека наводно запоседнал четири квадратни метри туѓо земјиште. Бреговиќ …

Комшијата го тужи Горан Бреговиќ оти му присвоил дел од дворот Прочитај повеќе »

Турските медиуми се на негова страна, рече Емина Јаховиќ пред судењето со бившиот сопруг

Пејачката Емина Јаховиќ ја очекува ново судење со бившиот сопруг Мустафа Сандал поради неисплатена алиментација за синовите Јаман и Јавуз.  „Тоа продолжува и ќе продолжи. Во …

Турските медиуми се на негова страна, рече Емина Јаховиќ пред судењето со бившиот сопруг Прочитај повеќе »

По обвинението од внукот за инцест, Рики Мартин на суд ќе ја кажел вистината

Рики Мартин денеска ќе сведочи пред судот во Порторико за да одговори на обвинувањата од неговиот внук пред неколку дена, а кои доколку се докаже …

По обвинението од внукот за инцест, Рики Мартин на суд ќе ја кажел вистината Прочитај повеќе »

Маж го обвини Рики Мартин за семејно насилство и тврди дека бил во врска со пејачот

Рики Мартин доби забрана за приближување од непознат маж од Порторико според кој тој и пејачот имале афера. Наводно мажот стравувал за својата безбедност бидејќи …

Маж го обвини Рики Мартин за семејно насилство и тврди дека бил во врска со пејачот Прочитај повеќе »

Рики Мартин на суд, го тужи менаџерката

Ребека Дракер, поранешната менаџерка на Рики Мартин, тврди дека пејачот ѝ должи околу милион долари поради што поднела тужба. Во правните документи таа навела дека …

Рики Мартин на суд, го тужи менаџерката Прочитај повеќе »

Ед Ширан победи на суд, најголемиот хит му донесе отштета од милион евра

Познатиот британски пејач Ед Ширан доби над еден милион евра отштета по добивањето на судскиот спор за авторски права за хитот Shape of You. Британскиот …

Ед Ширан победи на суд, најголемиот хит му донесе отштета од милион евра Прочитај повеќе »

Кевин Спејси дојде на првото рочиште во Лондон по обвинението за сексуален напад врз тројца мажи

Американскиот актер Кевин Спејси доброволно се појави во судот во Велика Британија по четири обвиненија за сексуален напад врз тројца мажи. Актерот се соочува и …

Кевин Спејси дојде на првото рочиште во Лондон по обвинението за сексуален напад врз тројца мажи Прочитај повеќе »

(Фото) Јанкуловска бремна дојде на судење

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, дојде во судот на рочиштето за „Таргет-Тврдина“. Не е тајна дека ексминистерката е бремена, но постојано внимаваше да …

(Фото) Јанкуловска бремна дојде на судење Прочитај повеќе »

Уапсена Американка оти му испратила 65.000 пораки на маж по првиот состанок

Американката Џеклин Адес е во затвор откако му испратила 65.000 пораки на маж со кој излегла само на еден состаноок. Тие се запознале лани во …

Уапсена Американка оти му испратила 65.000 пораки на маж по првиот состанок Прочитај повеќе »

Непознат маж ѝ пришол на Пинк со покана за суд  

Пејачката Пинк моментно престојува во Њујорк, каде што две вечери ќе настапува во „Медисон сквер гарден“. Но, кога го напуштала хотелот, ѝ пришол непознат маж, …

Непознат маж ѝ пришол на Пинк со покана за суд   Прочитај повеќе »

 (ФОТО) Мартин Протоѓер пуштил стомаче

Порaнeшниот шеф на Кабинетот на експремиерот Груевски, Мартин Протоѓер, денескa се јави во кривичниот суд. Според коментарите на социјалните мрежи и оние кои го познаваат, Протоѓер прилично …

 (ФОТО) Мартин Протоѓер пуштил стомаче Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Груевски купи ѓеврече, си чекаше и кусур

По денешното рочиште за случајот „Тенк“ на СЈО експремиерот Никола Груевски излегувајќи од судот, си купи ѓеврече и јогурт од продавачот пред Судската палата. Кесата …

(ВИДЕО) Груевски купи ѓеврече, си чекаше и кусур Прочитај повеќе »

Scroll to Top