свадбата

Меган Маркл не сака да ја види на свадбата поранешната девојка на принцот Хари

Вереницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл, прецизираше кои луѓе не сака да ги види на денот на венчавката со својот сакан. На списокот на …

Меган Маркл не сака да ја види на свадбата поранешната девојка на принцот Хари Прочитај повеќе »

Тортата за свадбата на Цеца и Аркан била на пет ката и тешка 70 килограми

Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан, за нивната свадба која се одржа на 19 февруари 1995 година, порачале торта од пет ката, која била тешка …

Тортата за свадбата на Цеца и Аркан била на пет ката и тешка 70 килограми Прочитај повеќе »

Фотографија од првата свадба на Весна Змијанац со Мирољуб Аранѓеловиќ

Популарната српска пејачка Весна Змијанац во осумдесеттите беше во брак со хармоникашот Мирољуб Аранѓеловиќ – Кемиш, а фотографија од нивната венчавка дури сега излезе во …

Фотографија од првата свадба на Весна Змијанац со Мирољуб Аранѓеловиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Цеца и Анастасија на свадба на син на српски бизнисмен

Ѓорѓе Мичуновиќ, синот на бизнисменот Бране Мичуновиќ, се ожени со својата избраничка Зорана. Свадбата беше направена во познатиот хотел „Сплендид“, а меѓу гостите беа многу …

(Видео) Цеца и Анастасија на свадба на син на српски бизнисмен Прочитај повеќе »

(Видео) Сопругот ѝ исчезнал по свадбата, a по 68 години ја дознала вистината

Пеги Херис од Тексас се омажила за саканиот Били, со кој била во врска уште во далечната 1944 година, и заедно уживале во бракот. Но, …

(Видео) Сопругот ѝ исчезнал по свадбата, a по 68 години ја дознала вистината Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Сите зборуваат за свадбата на Дејан и Даниела

Данијела и Дејан од Србија во Јагодина, приредија свадба за паметење и буквално влетаа во брачните води. Тие на венчавка се појавиле на необичен начин, …

(ВИДЕО) Сите зборуваат за свадбата на Дејан и Даниела Прочитај повеќе »

Се степаа сватови во Хрватска – Причината српските пејачки на свадбата

Како што е утврдено на судот, конфликтот почнал откако 58 годишниот го полил со вода пријателот М.Б. затоа што ја повикал неговата сопруга на еден …

Се степаа сватови во Хрватска – Причината српските пејачки на свадбата Прочитај повеќе »

Младенците се разделиле, но сватовите ја продолжиле свадбата

Младенци од реонот на косовскиот град Призрен се разделиле пред самиот почеток на свадбената прослава во еден угостителски објект, но тоа сепак не ги спречило …

Младенците се разделиле, но сватовите ја продолжиле свадбата Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Невеста загина само неколку минути пред свадбата

Видео снимката на Бразилката Роземер Насименто Силва, која загина само неколку минути пред свадбата, го обиколи светот. Силва (32) од Сао Паоло сакала да го …

(ВИДЕО) Невеста загина само неколку минути пред свадбата Прочитај повеќе »

Scroll to Top