телевизија

По смртта на Робин Вилијамс, многу повеќе самоубиства во САД

Во САД неодамна е направена студија со која се вели дека по самоубиството на актерот Робин Вилијамс, нивниот број во земјата е многу зголемен. Во …

По смртта на Робин Вилијамс, многу повеќе самоубиства во САД Прочитај повеќе »

(Видео) Македонското знаме се палеше во живо на телевизија

Навивачи од навивачката група „соколи“ од косовскиот град Гњилане го запалија македонското знаме пеејќи песни со навредлива содржина за Македонија и извикувајќи пароли „Голема Албанија“. …

(Видео) Македонското знаме се палеше во живо на телевизија Прочитај повеќе »

Колегите ја изненадија Анастасија Богданоска

Колегите на водителката Анастасија Богданоска ѝ приредија пријатно изненадување додека ја водеше својата емисија. На една од студиските камери ѝ оставија кадифено перниче во форма …

Колегите ја изненадија Анастасија Богданоска Прочитај повеќе »

Водителот на Канал 5 ги насмеа гледачите до солзи

Водителот на утринската емисија „Здраво Македонијо“ на Канал 5, Роберт Јанков на својот Фејсбук профил често објавува шеги на своја сметка, па овој пат одлучи …

Водителот на Канал 5 ги насмеа гледачите до солзи Прочитај повеќе »

Ристе Ристески ќе ги пречека новите таленти на аудицијата за „Ѕвездите на Гранд“

Единствениот Македонец кој успеа да победи во најгледаното регионално шоу „Ѕвездите на Гранд“ и стана ексклузивец на големата српска продукција, Ристе Ристески ги повикува сите …

Ристе Ристески ќе ги пречека новите таленти на аудицијата за „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Елена Велевска за бугарска телевизија изјави дека Јовано Јованке е бугарска песна

Македонската фолкерка Елена Велевска стана ексклузивец на една од тамошните продукциски куќи и по тој повод гостуваше на бугарскиот канал Планета ТВ каде ја најави …

(ВИДЕО) Елена Велевска за бугарска телевизија изјави дека Јовано Јованке е бугарска песна Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) СКАНДАЛ: Ваков гаф на државната телевизија, досега немате видено

Изјавата на Ивица Дачиќ кој ја даде за РТС привлече големо внимание кај јавноста, но не поради тоа што го рече. И така Ивица Дачиќ …

(ВИДЕО) СКАНДАЛ: Ваков гаф на државната телевизија, досега немате видено Прочитај повеќе »

Scroll to Top