Тоше

Марија Шерифовиќ требала да сними песна со Тоше

Српската пејачка Марија Шерифовиќ во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ откри дека сакала да сними песна заедно со Тоше Проески. Откако Јелена Карлеуша искоментирала дека талентот …

Марија Шерифовиќ требала да сними песна со Тоше Прочитај повеќе »

Македонец ќе пее песна од Тоше на фестивал во Литванија

Со песните „Тајно моја“ од Тоше и Man’s World, 17-годишниот Омар Џафероски ќе ја претставува Македонија на интернационалниот фестивал „Каунас талент“ во Каунас, Литванија. Тој …

Македонец ќе пее песна од Тоше на фестивал во Литванија Прочитај повеќе »

Во октомври концерт и албум со нови песни од Тоше

Албумот со необјавени песни од Тоше Проески, Secret place, ќе се промовира на 13 октомври, соопшти Фондацијата „Тоше Проески“. Албумот е изработен во студиото на англискиот …

Во октомври концерт и албум со нови песни од Тоше Прочитај повеќе »

(Галерија) Ракометарот Тоше Ончев стана модел

Поранешниот ракометар на „Вардар“, велешанецот Тоше Ончев, стана заштитно лице на бутикот Revolution од Скопје. Ракометарот сними фотосесија за најновата колекција на бутикот. Фотографиите се сликани во …

(Галерија) Ракометарот Тоше Ончев стана модел Прочитај повеќе »

(ФОТО) Карлеуша со Тоше ги растажи обожавателите

Српската пејачка Јелена Карлеуша, објави фотографија со Тоше Проески. Таа вели дека роденденот и датумот кога загина Тоше, не треба да се единствените денови  кога …

(ФОТО) Карлеуша со Тоше ги растажи обожавателите Прочитај повеќе »

Огнен Здравковски испеа песна од Тоше во „Ѕвездите на Гранд“

Младиот талентиран пејач Огнен Здравковски со својата маестрална изведба на големиот хит „Тајно моја“ од Тоше Проески предизвика овации во студиото на „Ѕвездите на Гранд“, …

Огнен Здравковски испеа песна од Тоше во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Фидан од Куманово трчаше за Тоше од Нова Градишка до Крушево

Кумановецот Фидан Арсовски беше меѓу единаесеттемина македонски маратонци што во чест на поп-ѕвездата Тоше Проески трчаше од Нова Градишка, Хрватска, до Крушево во должина од …

Фидан од Куманово трчаше за Тоше од Нова Градишка до Крушево Прочитај повеќе »

Еден од најголемите хитови на Тоше крие вистинска приказна за човек кој извршил убиство

Зад многуте снимени љубовни песни се крие и вистинска приказна, а ова е една од нив.Пејачот Тоше Проески загина во тешка сообраќајка на 16 октомври …

Еден од најголемите хитови на Тоше крие вистинска приказна за човек кој извршил убиство Прочитај повеќе »

Весна Бејби со емотивен цитат од нејзината книга се потсети на Тоше

Актерката Весна Бејби не го заборави ниту овој 5-ти октомври, 2017-та, десет години подоцна, по трагичната несреќа која му се случи на нашата најголемата музичка …

Весна Бејби со емотивен цитат од нејзината книга се потсети на Тоше Прочитај повеќе »

Големата љубов на Тоше Проески – Вака денеска изгледа Андријана Будимир

Андријана Будимир, долгогодишната девојка на Тоше Проески, по неговата смрт пред речиси десет години се повлече од јавноста, а за нивната врска, повеќе не сака …

Големата љубов на Тоше Проески – Вака денеска изгледа Андријана Будимир Прочитај повеќе »

Scroll to Top