три

Бев фрапиран оти и децата со оштетен слух успеаја да ја слушнат музиката: Јован Ристовски, режисер на првата детска претстава на знаковен јазик

„Три“ е првата детска претстава на знаковен јазик во нашата земја во режија на Јован Ристовски. Претставата имаше премиера лани во Битолскиот народен театар, а …

Бев фрапиран оти и децата со оштетен слух успеаја да ја слушнат музиката: Јован Ристовски, режисер на првата детска претстава на знаковен јазик Прочитај повеќе »

Со воена диета намалете 4 килограми за 3 дена

Тридневната или воена диета, подразбира многу строг режим на исхрана. Важно е да се придржувате на пропишаното, инаку нема да ги добиете посакуваните резултати. Секој ден …

Со воена диета намалете 4 килограми за 3 дена Прочитај повеќе »

(ФОТО) Бранко Црвенковски на кафе со три дами

Поранешниот премиер и претседател на Македонија, Бранко Црвенковски, вчера беше на попладневно кафе во  кафулето „Изи“ во трговскиот центар „Зебра“. Поранешниот лидер на СДСМ беше …

(ФОТО) Бранко Црвенковски на кафе со три дами Прочитај повеќе »

Направен уред кој може да ја открие вашата ДНК за три минути

Научниците од универзитетот во Колумбија и нивните колеги од њујоршкиот центар за гени направиле софтвер, кој може да идентификува нечија ДНК за само неколку минути. …

Направен уред кој може да ја открие вашата ДНК за три минути Прочитај повеќе »

Момче си играло криеница, па три часа заглавило во сефот на дедо му

Деветгодишното момче во германскиот град Берлин, кое си играло криеница со помладиот брат, мислело дека сефот е одлично место за да се скрие, но тука …

Момче си играло криеница, па три часа заглавило во сефот на дедо му Прочитај повеќе »

Фолк-пејачката Стојне Николова промовира три спота

Фолк пејачката Стојне Николова вечера во скопскиот ресторан „Рагуза“ промовираче  три видео записи за песните „Тебе ти припаѓам“, „На друг не давај ме“, „Мелем за …

Фолк-пејачката Стојне Николова промовира три спота Прочитај повеќе »

Скопјанка му раскинала по три години: “Ќе ти ги објавам голите фотки на Фејсбук”

Четириесет и едногодишна скопјанка пријавила во полиција дека нејзиниот поранешен 32-годишен љубовник физички ја нападнал и се заканувал дека ќе објави фотографии со експлицитна содржина. …

Скопјанка му раскинала по три години: “Ќе ти ги објавам голите фотки на Фејсбук” Прочитај повеќе »

(Видео) Бела ајкула долга три метри, нападна млад британски лекар

Британскиот лекар Чарли Фрај (25) со тупаница удрил ајкула во носот и на тој начин успеал да се спаси од сигурна смрт. Лекарот кој сурфал …

(Видео) Бела ајкула долга три метри, нападна млад британски лекар Прочитај повеќе »

Објавена временска прогноза за следните три месеци – кaква зима нè очекува?

Државниот хидрометеоролошки завод во Хрватска објавил временска прогноза за следните три месеци. Метеоролозите очекуваат малку потопол период од вообичаениот. Во следните три месеци во целина …

Објавена временска прогноза за следните три месеци – кaква зима нè очекува? Прочитај повеќе »

На Земјата оделе џинови високи по три метри. Кој и зошто ги крие доказите?

Во голем број  извори, како што се Библијата и записите на Индијанците, се спомнува постоењето џинови, а некои луѓе ги посветиле и своите животи на …

На Земјата оделе џинови високи по три метри. Кој и зошто ги крие доказите? Прочитај повеќе »

За три години сестрата на Кардашјан ќе стане милијардер

Кајли Џенер набргу ќе стане најбогатиот член во семејството Кардашјан. Иако има само 20 години, таа одамна е веќе милионерка, а според процените на магазинот …

За три години сестрата на Кардашјан ќе стане милијардер Прочитај повеќе »

Снимил три ајкули на улиците на Мајами по ураганот

Една од снимките кои биле направени за време на случувањата во САД кои настапија по ураганот во овој дел од планетата предизвика огромно внимание на …

Снимил три ајкули на улиците на Мајами по ураганот Прочитај повеќе »

Астролозите конечно открија: Најмоќните жени се раѓаат во овие три хороскопски знаци

Откријте во кој хороскопски знак се раѓаат најмоќните, најборбените и најстраствените жени. Овен Овенот е еден од најмоќните знаци во зодијакот. Тој е полн со …

Астролозите конечно открија: Најмоќните жени се раѓаат во овие три хороскопски знаци Прочитај повеќе »

Татко на три деца сокрил камера во гелот за туширање, па снимал 13-годишно девоjче

Мајкл Меџик, 38-годишен маж е обвинет дека во гел за туширање ставил мобилен телефон со кој снимал 13-годишно девојче додека се туширало. Овој татко на …

Татко на три деца сокрил камера во гелот за туширање, па снимал 13-годишно девоjче Прочитај повеќе »

(ФОТО) Една слика речиси три милиони лајкови – На Ријана и излетаа градите

Ријана предизвика вистинска лудница со секси фотка која ја објави на Инстаграм. Пејачката Ријана во последно време исклучиво го привлекува вниманието со секси сликите, а …

(ФОТО) Една слика речиси три милиони лајкови – На Ријана и излетаа градите Прочитај повеќе »

(ФОТО) Македонскиот пејач во афера со колешка постара од него цели три децении!?

За разлика од домашните медиуми, таблоидите во регионот многу пожестоко и поразлично ги пренесуваат информациите за познатите личности. Иако публиката понекогаш знае да забележи дека …

(ФОТО) Македонскиот пејач во афера со колешка постара од него цели три децении!? Прочитај повеќе »

(ФОТО) Три славни личности извршија самоубиство – Сите имаа една заедничка работа

Низ интернетот кружат бројни теории на заговор за познати личности од Холивод кои решиле себе си да си го одземат животот. Меѓу нив се и …

(ФОТО) Три славни личности извршија самоубиство – Сите имаа една заедничка работа Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Го покажа задникот, па подвлече црта – Три минути со лудата секси Наташа Беквалац

Наташа Беквалац по едногодишна пауза се врати на сцената никогаш попровокативна, со спотот за песната „Црта“.Година дена по албумот „Оригинал“, кој ги собори сите рекорди …

(ВИДЕО) Го покажа задникот, па подвлече црта – Три минути со лудата секси Наташа Беквалац Прочитај повеќе »