твитер

Илон Маск си го промени името на „Твитер“ и не може да си го врати старото

Сопственикот на „Твитер“, Илон Маск, си го промени корисничкото име на „Твитер“ и сега не може да го врати старото. „Го променив името во Господин …

Илон Маск си го промени името на „Твитер“ и не може да си го врати старото Прочитај повеќе »

Илјадници корисници од разни места во светот пријавија проблеми со „Твитер“

Илјадници корисници на „Твитер“ вчера пријавија проблеми со пристап на сајтот и други технички проблеми. Преку 10.000 корисници во САД, Велика Британија, Канада, Германија, Италија, …

Илјадници корисници од разни места во светот пријавија проблеми со „Твитер“ Прочитај повеќе »

Илон Маск му го избриша твитер-профилот на студентот што му го следеше авионот и тврди дека го следел и син му

Новиот сопственик на „Твитер“, Илон Маск, во средата ги избриша сите профили на кои можат да се следат локациите на сите приватни авиони во светот, …

Илон Маск му го избриша твитер-профилот на студентот што му го следеше авионот и тврди дека го следел и син му Прочитај повеќе »

Илон Маск му го суспендираше профилот на Твитер на Канје Вест

Профилот на Твитер на американскиот рапер Канје Вест повторно е суспендиран поради кршење на правилата на платформата за социјалните медиуми. „Дадов се од себе. И …

Илон Маск му го суспендираше профилот на Твитер на Канје Вест Прочитај повеќе »

„Твитер“ почна да прикажува препорачани твитови

Твитер почна да прикажува твитови од профили кои корисниците не ги следат во рамките на нивните временски рокови. Компанијата истакна дека сега им нуди препорачани …

„Твитер“ почна да прикажува препорачани твитови Прочитај повеќе »

(Видео) Откако го презеде Маск, и Џим Кери го напушти „Твитер“

Откако Илон Маск го превзеде „Твитер“, поради неговите контроверзни нови правила, многумина ги згаснаа нивните профили. Меѓу нив е и Џим Кери кој се прости …

(Видео) Откако го презеде Маск, и Џим Кери го напушти „Твитер“ Прочитај повеќе »

Вработените масовно си заминуваат од „Твитер“ по ултиматумот на Маск

Стотина вработени во „Твитер“ си заминале од компанијата по ултиматумот кој им го дал новиот сопственик Илон Маск. Од компанијата привремено ги затворила канцелариите на …

Вработените масовно си заминуваат од „Твитер“ по ултиматумот на Маск Прочитај повеќе »

Вработените на Маск спијат на подот за да ги исполнат роковите

Вработените во „Твитер“ не се задоволни од новиот сопственик на компанијата Илон Маск. Сега мора да спијат и во канцеларии за да ги испочитуваат роковите …

Вработените на Маск спијат на подот за да ги исполнат роковите Прочитај повеќе »

Вработените во „Твитер“ работат и по 24 часа на ден и спијат во канцеларии за Маск да не ги избрка

Откако Маск рече дека ќе избркал 3700 луѓе од „Твитер“, вработените за да докажат дека се вредни работат и по 24 часа на ден, а …

Вработените во „Твитер“ работат и по 24 часа на ден и спијат во канцеларии за Маск да не ги избрка Прочитај повеќе »

„Твитер“ повеќе нема да биде бесплатен, Маск планира да наплаќа

Новиот сопственик на „Твитер“, Илон Маск, најави дека планира верификуваните профили на платформата да ги наплаќа. Иако за ова се зборува веќе некое време, Маск …

„Твитер“ повеќе нема да биде бесплатен, Маск планира да наплаќа Прочитај повеќе »

„Птицата е ослободена“ првиот твит на Илон Маск откако стана сопственик на социјалната мрежа

Американскиот милијардер Илон Маск откако официјално стана сопственик на социјалната мрежа Твитер го објави и првиот твит „Птицата е ослободена“, напиша Маск. Тој исто така …

„Птицата е ослободена“ првиот твит на Илон Маск откако стана сопственик на социјалната мрежа Прочитај повеќе »

Ќерката на светскиот психолог Џордан Петерсон го замоли Маск да му го врати твитер-профилот кој му беше блокиран

Ќерката на светскиот психијатар и писател Џордан Пересон, Микхаила, го замоли Илон Маск да му го врати твитер-профилот на татко ѝ откако претходно му беше …

Ќерката на светскиот психолог Џордан Петерсон го замоли Маск да му го врати твитер-профилот кој му беше блокиран Прочитај повеќе »

(Видео) Илон Маск го купи „Твитер“ за 44 милијарди долари и веднаш ги избрка досегашните директори

Милијардерот Илон Маск уште првиот ден откако го купи „Твитер“ ги избрка досегашните директори. Маск го избрка и досегашниот шеф Параг Агравал кој заедно со …

(Видео) Илон Маск го купи „Твитер“ за 44 милијарди долари и веднаш ги избрка досегашните директори Прочитај повеќе »

Илон Маск донесе мијалник во седиштето на „Твитер“ пред истекот на крајниот рок за купување на компанијата

Милијардерот Илон Маск донесе порцелански мијалник во седиштето на „Твитер“ пред истекот на крајниот рок за купување на компанијата. Маск го посети седиштето на „Твитер“ …

Илон Маск донесе мијалник во седиштето на „Твитер“ пред истекот на крајниот рок за купување на компанијата Прочитај повеќе »

„Твитер“ воведува нов дизајн на икони на социјалната мрежа

Популарната социјална мрежа „Твитер“ почна да прави дизајнерски промени уште во август минатата година, а сега тој проект продолжува со целосно нови икони на Твитер. …

„Твитер“ воведува нов дизајн на икони на социјалната мрежа Прочитај повеќе »

„Твитер“ воведува „едит“ копче за промена на твитови

Можноста за промена на твитови, конечно достапна на Твитер, најавија од компанијата. „Доколку забележите променет твит, тоа е бидејќи го тестираме копчето за уредување (edit). …

„Твитер“ воведува „едит“ копче за промена на твитови Прочитај повеќе »

„Твитер“ ќе го тужи Илон Маск поради раскинување на договорот

Започна правна битка меѓу шефот на Твитер и милијардерот Илон Маск. Маск минатата недела објави дека се задржува да го купи Твитер за 44 милијарди …

„Твитер“ ќе го тужи Илон Маск поради раскинување на договорот Прочитај повеќе »

Илон Маск доби тужба од акционерите на Твитер за манипулација

Акционерите на Твитер поднесоа тужба против Илон Маск и самиот Твитер за манипулирање со надолната цена на акциите на компанијата за време на нејзината понуда …

Илон Маск доби тужба од акционерите на Твитер за манипулација Прочитај повеќе »

Scroll to Top