убиство

Почина британската актерка Анџела Ленсбери

Популарната британска актерка Анџела Лебсери почина на 97-годишна возраст. Таа почина во нејзиниот дом во Лос Анџелес, а тажната вест ја потврди нејзиното семејство. „Нејзините …

Почина британската актерка Анџела Ленсбери Прочитај повеќе »

Холивудскиот продуцент Дејвид Пирс обвинет за убиство

Холивудскиот продуцент Дејвид Пирс е обвинет за убиство на мексиканската архитектка Хилде Марсел Кабралес Арзола и американската манекенка Кристи Џајлс во ноември минатата година. Во …

Холивудскиот продуцент Дејвид Пирс обвинет за убиство Прочитај повеќе »

Глумецот Џони Оу обвинет за обид за убиство

Кубанско-порториканскиот глумец Џони Оу, односно Хуан Ортиз, е во затвор по обвинувањето за обид за убиство. Тој бил уапсен кон крајот на мај, а неделава треба …

Глумецот Џони Оу обвинет за обид за убиство Прочитај повеќе »

Еден убиен, двајца повредени се пукаше вчера кај кафичите на „Рузвелтова“

Едно лице е убиено, а две други се повредени откако непознати лица од возило во движење пукале кон друг автомобил на улицата „Франклин Рузвелт“, пренесува …

Еден убиен, двајца повредени се пукаше вчера кај кафичите на „Рузвелтова“ Прочитај повеќе »

Син на милијардер осуден за убиство, адвокатите бараат смртна казна

Блејк Лејбел, син на канадски милијадер, е осуден за брутално убиство на својата девојка Иана Касиа, што го извршил во мај 2016 година. Судот го …

Син на милијардер осуден за убиство, адвокатите бараат смртна казна Прочитај повеќе »

Мајка ги задавила своите мали деца, па ги запалила

Елена Каримова, самохрана мајка од Новгород во Русија е обвинета дека ги убила и запалила своите две деца, па нивните тела ги оставила во напуштен …

Мајка ги задавила своите мали деца, па ги запалила Прочитај повеќе »

Бремена пејачка убиена на семејна прослава

Пакистанската пејачка Самира Синдху е убиена сред настап на семејна прослава зашто еден од гостите сакал таа да стои додека пее. Пејачката била во осмиот месец …

Бремена пејачка убиена на семејна прослава Прочитај повеќе »

(Фото) Адеа последен пат е видена жива во лифт со осомничениот Крис

Полицијата во Лос Анџелес го третира случајот на Адеа Шабани како убиство. Осомничен е актерот Крис Споц, кој, веруваат, е последен што ја видел Адеа …

(Фото) Адеа последен пат е видена жива во лифт со осомничениот Крис Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Полицијата едвај ги извадила остатоците од телото на Адеа

Полицијата соопшти дека телото на Адеа Шабани било во распаѓање. Тие го извадиле од плитко ископан гроб, на околу 80 километри од Сакраменто. Според нив, …

(ВИДЕО) Полицијата едвај ги извадила остатоците од телото на Адеа Прочитај повеќе »

Нема трага од исчезнатата македонска актерка во Холивуд

По точно еден месец, полицијата во Лос Анџелес нема сознанија дали исчезнатата девојка од Македонија, Адеа Шабани, е жива или не. Тие и понатаму трагаат …

Нема трага од исчезнатата македонска актерка во Холивуд Прочитај повеќе »

Анабела: Ми се закануваат дека ќе ме убијат како Јелена

Српската пејачка Анабела, мајката на Луна Џогани била гостин во емисијата на реалното шоу „Задруга“ каде изјавила дека е загрижена за својот живот и животот …

Анабела: Ми се закануваат дека ќе ме убијат како Јелена Прочитај повеќе »

Кори Фелдман: Никој нема да ме запре! Ќе го откријам секој педофил во Холивуд!

Имињата на неколку педофили кои работат во Холивуд наскоро ќе бидат откриени, изјави поранешниот актер и пејач Кори Фелдман во емисијата „Денешно шоу“ на Мет …

Кори Фелдман: Никој нема да ме запре! Ќе го откријам секој педофил во Холивуд! Прочитај повеќе »

Трамп ќе објави 3.000 необјавени документи поврзани со убиството на Кенеди

Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека ќе обелодени документи на ЦИА кои би можеле темелно да го оспорат фактот дека убиецот на Џон Кенеди, Ли …

Трамп ќе објави 3.000 необјавени документи поврзани со убиството на Кенеди Прочитај повеќе »

Ги чисти куќите на лицата кои умреле и заработува до 4200 евра месечно

Дваесет и четиригодишната Мија Колијама има необична професија. Работи за компанијата Тодо, која се занимава со чистење на домовите на луѓе кои починале. Нивната таканаречена …

Ги чисти куќите на лицата кои умреле и заработува до 4200 евра месечно Прочитај повеќе »

Еден од најголемите хитови на Тоше крие вистинска приказна за човек кој извршил убиство

Зад многуте снимени љубовни песни се крие и вистинска приказна, а ова е една од нив.Пејачот Тоше Проески загина во тешка сообраќајка на 16 октомври …

Еден од најголемите хитови на Тоше крие вистинска приказна за човек кој извршил убиство Прочитај повеќе »

Том Круз обвинет за убиство на двајца пилоти

За неколку дена во киносалите ќе се одржи премиерата на филмот „Направено во Америка“ со Том Круз во главната улога. Но, јавноста повеќе се интересира …

Том Круз обвинет за убиство на двајца пилоти Прочитај повеќе »

Семејството на Честер обвинува дека масовните медиуми го прикриваат неговото убиство од страна на елитата на музичката индустрија

Блиските пријатели и семејството на Честер Бенингтон, тврдат дека пејачот на популарната група Линкин Парк, не сторил самоубиство, туку е убиен во прикриена завера, во …

Семејството на Честер обвинува дека масовните медиуми го прикриваат неговото убиство од страна на елитата на музичката индустрија Прочитај повеќе »

Ужасно убиство ја потресе пејачката на „Гранд“ – Исчезна и денес нема да ја препознаете

Надежда Билјиќ сите ја паметат како натпреварувачка на „Ѕвезде Гранда“ која не успеа да се пласира меѓу финалистите, но и покрај тоа доби своја песна. …

Ужасно убиство ја потресе пејачката на „Гранд“ – Исчезна и денес нема да ја препознаете Прочитај повеќе »

Scroll to Top