видео

(Видео) Супер талентирано куче црта уметнички слики

Општо познато е дека кучињата можат да научат многу трикови. Од основни команди како седи, легни, подај ми шепа, до комплицирани работи како наоѓање дрога …

(Видео) Супер талентирано куче црта уметнички слики Прочитај повеќе »

Мараја Кери како вешетерка, видеото има 4,5 милиони прегледи

Видеото на американската пејачка Мараја Кери за Ноќта на вештерките стана популарно на социјалната мрежа ТикТок и за само неколку часа собра околу 4,5 милиони …

Мараја Кери како вешетерка, видеото има 4,5 милиони прегледи Прочитај повеќе »

(Видео) Ива Матиќ, жената пилот на која ни небото не ѝ е граница: Со позитивна мисла тргнувам на лет

Ива Матиќ е првата жена пилот во Армијата која седна во воен хеликоптер и авион, а денес управува патнички авион во авиокомпанијата Виз Ер. На …

(Видео) Ива Матиќ, жената пилот на која ни небото не ѝ е граница: Со позитивна мисла тргнувам на лет Прочитај повеќе »

(Видео) Дина Јашари: Јас сум единствената Македонка која двапати беше во шоуто на Зоран Кесиќ

Дина Јашари (23) е млада и талентирана кантавторка која со нејзините авторски песни го освои Балканот. Ја доби наградата „Милан Младеновиќ“ која ја доделува истоимената …

(Видео) Дина Јашари: Јас сум единствената Македонка која двапати беше во шоуто на Зоран Кесиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Момче ја побара за сопруга својата девојка среде кошаркарски натпревар, а таа му даде корпа

За време на тајм-аутот во средината на првата четвртина од натпреварот од Суперкупот на ВТБ во Москва помеѓу Партизан и Зенит непознат млад човек имаше …

(Видео) Момче ја побара за сопруга својата девојка среде кошаркарски натпревар, а таа му даде корпа Прочитај повеќе »

(Видео) Се онесвести војник кој го чуваше ковчегот на кралицата

На социјалните мрежи се појави видео на кое војник кој го чува ковчегот на кралицата колабира и паѓа на земја. Војникот се онесвестил во раните утрински …

(Видео) Се онесвести војник кој го чуваше ковчегот на кралицата Прочитај повеќе »

(Видео) Маж дошол пред Бакингемската палата оти видел луѓе се собираат, не знаел дека кралицата починала

Интересен момент среде репортажа на Би-би-си, кога новинарката интервјуирала случаен минувач кој бил на пат кон Бакингемската палата во 2 часот наутро по смртта на …

(Видео) Маж дошол пред Бакингемската палата оти видел луѓе се собираат, не знаел дека кралицата починала Прочитај повеќе »

(Видео) Ризик постои во секоја акција, но тоа не ме поколеба да бидам пожарникарка: Интервју со Менка Стојаноска 

Менка Стојаноска е една од двете пожарникарки во Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје. Веќе четири години е на оваа позиција и е задоволна …

(Видео) Ризик постои во секоја акција, но тоа не ме поколеба да бидам пожарникарка: Интервју со Менка Стојаноска  Прочитај повеќе »

(Видео) Младоженец среде свадба објави видео од невестата како има секс со мажот на сестра си

За време на свадбена прослава во Кина, додека младите се движеа кон олтарот, младоженецот пред сите гости откри дека неговата сопруга го изневерува со сопругот …

(Видео) Младоженец среде свадба објави видео од невестата како има секс со мажот на сестра си Прочитај повеќе »

Видео на кое Дру Баримур ужива на дождот за неколку часа собра 3 милиони лајкови

Холивудската актерка Дру Баримур објави видео на социјалните мрежи како ужива во дождот и за неколку часа собра 3 милиони лајкови. На видеото актерката прави …

Видео на кое Дру Баримур ужива на дождот за неколку часа собра 3 милиони лајкови Прочитај повеќе »

Бијонсе направи профил на Тик-ток, за три дена собра 3,8 милиони следбеници

Пејачката Бијонсе се придружи на популарната социјална платформа Тик-ток и го објави нејзиното прво видео. Во видеото, нејзините обожаватели, вклучувајќи ја и Карди Би, може …

Бијонсе направи профил на Тик-ток, за три дена собра 3,8 милиони следбеници Прочитај повеќе »

(Видео) Синот на Новак Ѓоковиќ стана хит кога му постави смешно прашање на татка си

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во моментот престојува во Лондон, каде што има изнајмено куќа за своето семејство и за тимот за време на Вимблдон. Ѓоковиќ …

(Видео) Синот на Новак Ѓоковиќ стана хит кога му постави смешно прашање на татка си Прочитај повеќе »

(Видео) Бритни објави видео со интимни моменти од свадбата со Сем Асгари и напиша „Бајките се вистински“

Поп-ѕвездата Бритни Спирс објави емотивно видео од нејзината венчавка со Сем Асгари – еден ден откако парот се венча во нејзиниот дом во Лос Анџелес. …

(Видео) Бритни објави видео со интимни моменти од свадбата со Сем Асгари и напиша „Бајките се вистински“ Прочитај повеќе »

(Видео) Вработен во „Дизниленд“ не дозволи дечко да си ја побара девојката за жена

Маж решил да ја запроси девојката во Дизниленд, но моментот го уништил еден од вработените во забавниот парк. На видеото што се споделува на социјалните …

(Видео) Вработен во „Дизниленд“ не дозволи дечко да си ја побара девојката за жена Прочитај повеќе »

(Видео) Северина се журкаше на концерт на Ролинг Стоунс во Мадрид

Хрватската пејачка Северина се пофали дека била на концерт на легендарните Ролинг Стоунс во Мадрид. Таа објави видео во кое сподели моменти од пристигнувањето во …

(Видео) Северина се журкаше на концерт на Ролинг Стоунс во Мадрид Прочитај повеќе »

 (Видео) Со „пежо“ од 1969 Горан Ивановски измамува насмевки низ Скопје

Скопјaнeцот Горан Ивановски е сопственик на автомобилот „пежо 404“, олдтајмер од 1969. Тој е втор сопственик на автомобилот, кој го купил од Ресен. Пежото на …

 (Видео) Со „пежо“ од 1969 Горан Ивановски измамува насмевки низ Скопје Прочитај повеќе »

(Видео) Горан Папаз сними песна со Влатко Стефановски: Чeст ми е што работев со човекот кој никого не оставa рамнодушен со својата музика

Саксафонистот Горан Папаз објави нова песна во соработка со гитаристот Влатко Стефановски. Песната е насловена „Овој момент“. Видеоспотот е работен со режисерот и сценарист Гоце …

(Видео) Горан Папаз сними песна со Влатко Стефановски: Чeст ми е што работев со човекот кој никого не оставa рамнодушен со својата музика Прочитај повеќе »

(Видео) Псај има нова песна „That That“ со над 50 милиони прегледи

Јужнокорејскиот пејач Парк Џи Сенг, познат како Псај го објави новиот 9. албум со дванаесет песни. “That, that“ е новата песна на Псај за која на …

(Видео) Псај има нова песна „That That“ со над 50 милиони прегледи Прочитај повеќе »

(Видео) Суперхикс најавија настап на Вино Скоп: 2 часа журка по цели 3 години пауза во Скопје

Со видео атмосфера од  песната „Крута“  Суперхикс го најавија настапот на Вино Скоп, кој ќе се случи на 6 мај, во петок на плоштадот Македонија. …

(Видео) Суперхикс најавија настап на Вино Скоп: 2 часа журка по цели 3 години пауза во Скопје Прочитај повеќе »

Scroll to Top