вил смит

(Видео) Еди Марфи доби награда за животно дело на „Златен глобус“, па го исмеа Вил Смит за шлаканицата на „Оскарите“

Глумецот Еди Марфи на доделувањето на „Златниот глобус“, се шегуваше на сметка на Вил Смит. Откако ја прими наградата за животно дело Cecil B. DeMille, …

(Видео) Еди Марфи доби награда за животно дело на „Златен глобус“, па го исмеа Вил Смит за шлаканицата на „Оскарите“ Прочитај повеќе »

Долго време гневот владееше во мене, рече Вил Смит во првото интервју по „Оскарите“

Оскаровецот Вил Смит во рамки на турнејата на која го промовира новиот филм „Еманципација“, го даде првото интервју по церемонијата на Оскарите, на кои му …

Долго време гневот владееше во мене, рече Вил Смит во првото интервју по „Оскарите“ Прочитај повеќе »

Кариерата ја почна како рапер, па ја одби главната улога во „Матрикс“, а сите го осудија за шлаканицата на Оскарите, Вил Смит го прослави 54. роденден

Легендарниот „Принц од Бел Ер“, актерот Вил Смит, викендов го прослави 54. роденден. Кариерата ја почна како рапер, па продолжи да глуми, а во меѓувреме …

Кариерата ја почна како рапер, па ја одби главната улога во „Матрикс“, а сите го осудија за шлаканицата на Оскарите, Вил Смит го прослави 54. роденден Прочитај повеќе »

Вил Смит требаше да те удри посилно, му рекоа фановите на Крис Рок откако кажа шега за мртва жена

Фановите го критикуваа американскиот комичар Крис Рок откако кажа неумесна шега за убиената сопруга на О Џеј Симпсон, Никол. Крис рече дека не сака повторно …

Вил Смит требаше да те удри посилно, му рекоа фановите на Крис Рок откако кажа шега за мртва жена Прочитај повеќе »

Британец тврди дека видел НЛО на небото, а кога пријавил кај властите го посетиле луѓе во црно како во филмот со Вил Смит и Томи Ли Џонс

Британец кој сакал да остане анонимен, рече дека видел НЛО на небото каде живеел, а откако случајот го пријавил на властите, дома го посетиле луѓе …

Британец тврди дека видел НЛО на небото, а кога пријавил кај властите го посетиле луѓе во црно како во филмот со Вил Смит и Томи Ли Џонс Прочитај повеќе »

(Видео) Вил Смит за првпат по шлаканицата на Крис Рок објави видео на Инстаграм и насмеа повеќе од 1,5 милион фанови

Вил Смит за првпат се огласи на „Инстаграм“ по скандалот на Оскарите и шлаканицата на Крис Рок. Холивудскиот актер објави видео и рече дека ќе …

(Видео) Вил Смит за првпат по шлаканицата на Крис Рок објави видео на Инстаграм и насмеа повеќе од 1,5 милион фанови Прочитај повеќе »

Сака само да глуми жртва, рече Крис Рок откако Вил Смит му се извини за шлаканицата на Оскарите

Откако Вил Смит објави видео во кое му се извини на Крис Рок за шлаканицата на Оскарите, актерот и комичар рече дека тоа го направил …

Сака само да глуми жртва, рече Крис Рок откако Вил Смит му се извини за шлаканицата на Оскарите Прочитај повеќе »

(Видео) Вил Смит му се извини на Крис Рок, а фановите го обвинија дека си го промовирал брендот

Вил Смит објави видео ѝ му се извини на глумецот и комичар Крис Рок за шлаканицата на годинашните Оскари, а многумина му забележаа на „Твитер“ …

(Видео) Вил Смит му се извини на Крис Рок, а фановите го обвинија дека си го промовирал брендот Прочитај повеќе »

Ќе се снима продолжение на „Јас сум Легенда 2“: Вил Смит ќе ја репризира улогата на научникот

Холивудксиот актер Вил Смит најавува враќање на филмското платно во филмското продолжение „I Am Legend 2“. Во филмот, кој е во продукција на неговата компанија …

Ќе се снима продолжение на „Јас сум Легенда 2“: Вил Смит ќе ја репризира улогата на научникот Прочитај повеќе »

Се надевам дека Вил и Рок ќе се смират, рече Џејда Пинкет Смит по шлаканицата на Оскарите

Џејда Пинкет Смит во новата епизода од своето ток-шоу конечно проговори за инцидентот што се случи на овогодинешното доделување на Оскарите, кога нејзиниот сопруг, актерот …

Се надевам дека Вил и Рок ќе се смират, рече Џејда Пинкет Смит по шлаканицата на Оскарите Прочитај повеќе »

Гледав како исчезнуваат сите мои пари и кариера, Вил Смит во шоу на „Нетфликс“ се потсети на тешкиот период од животот

Оскаровецот Вил Смит, во шоуто на „Нетфликс“, My Next Guest Needs No Introduction, кој беше снимено пред доделувањето на Оскарите, зборуваше за најтешкиот период во …

Гледав како исчезнуваат сите мои пари и кариера, Вил Смит во шоу на „Нетфликс“ се потсети на тешкиот период од животот Прочитај повеќе »

Крис Рок собра 100.000 лајка на првата фотографија што ја објави по шлаканицата од Вил Смит на Оскарите

Комичарот Крис Рок собра повеќе од 100.000 лајкови на првата фотографија која ја објави ја „Инстаграм“ по скандалот на 93 Оскари, на кои Вил Смит …

Крис Рок собра 100.000 лајка на првата фотографија што ја објави по шлаканицата од Вил Смит на Оскарите Прочитај повеќе »

(Фото) По скандалот на Оскарите Вил Смит замина за Индија

По скандалот со Оскарите, глумецот Вил Смит замина за Индија. Индискиот фотограф Вирал Бхајани го сликал на приватниот аеродром во градот Мумбаију. Откако ја објавил …

(Фото) По скандалот на Оскарите Вил Смит замина за Индија Прочитај повеќе »

Братот на Крис Рок го предизвика Вил Смит на боксерски двобој

Помладиот брат на глумецот Крис Рок, Кени Рок, го предизвика оскаровецот Вил Смит на боксерски двобој, пренесе TMZ. Кени потпиша договор со Дејмон Фелдман, основачот на …

Братот на Крис Рок го предизвика Вил Смит на боксерски двобој Прочитај повеќе »

Добро е, ми се врати слухот, Крис Рок првпат се пошегува за шлаканицата од Вил Смит

Крис Рок за првпат се пошегува дека му се вратил слухот откако Вил Смит му удри шамар на 93 Оскари во Лос Анџелес, пренесе британски …

Добро е, ми се врати слухот, Крис Рок првпат се пошегува за шлаканицата од Вил Смит Прочитај повеќе »

И Џајда призна дека Вил претерал и дека не требало да го удри Крис

Џејда Пинкет Смит се доверила на своја пријателка и признала дека нејзиниот сопруг Вил Смит претерал на Оскарите и дека не смеел да го удри …

И Џајда призна дека Вил претерал и дека не требало да го удри Крис Прочитај повеќе »

По скандалот на Оскарите, Нетфликс и Сони ја прекинаа соработката со Вил Смит

Дел од претстојните проекти на актерот Вил Смит се прекинати по скандалот на Оскарите, пренесува The Hollywood Reporter. Откако глумецот се повлече од Американската филмска академија …

По скандалот на Оскарите, Нетфликс и Сони ја прекинаа соработката со Вил Смит Прочитај повеќе »

По инцидентот со шамарот Вил Смит се повлече од филмската Академија

Откако му удри шамар на водителот Крис Рок на 94 Оскари, глумецот Вил Смит ја напушти американската Академија за филмски уметности и науки, објави Variety. „Ја …

По инцидентот со шамарот Вил Смит се повлече од филмската Академија Прочитај повеќе »

(Видео) Џејда не му зборува на Вил Смит по шлаканицата на Крис Рок, ново видео од скандалот на „Оскарите“

Фановите се збунети од реакцијата на сопругата на Вил Смит, Џејда Пинкет-Смит, кога тој му удри шамар на водителот Крис Рок. Медиумите го пренесоа новото …

(Видео) Џејда не му зборува на Вил Смит по шлаканицата на Крис Рок, ново видео од скандалот на „Оскарите“ Прочитај повеќе »

Јас би го тужел за 200 милиони долари, рече Џим Кери за шлаканицата на Вил Смит

Холивудскиот глумец Џин Кери кога гостуваше во утринската емисија на CBS зборуваше за инцидентот кој се случи на 94 Оскари кога Вил Смит му удри …

Јас би го тужел за 200 милиони долари, рече Џим Кери за шлаканицата на Вил Смит Прочитај повеќе »

Scroll to Top