заев

Заев и Филипче каснаа слатко кај Љупчо во Паланка во брендирана облека од иста марка

Политичката двојка експермиерот Зоран Заев и ексминистерот Венко Филипче го посетија министерот за земјоделство Љупчо Николовски во Крива Паланка. Актуелниот функционер кој ги надмина двајцата …

Заев и Филипче каснаа слатко кај Љупчо во Паланка во брендирана облека од иста марка Прочитај повеќе »

Владата собира средства за откуп на киднапираниот Груевски

По изјавата на премиерот Зоран Заев дека Никола Груевски можеби бил киднапиран, забавата се префрли на „Твитер“. Редакцијата на „Репортер“ избра дел од најсмешните твитови.   …

Владата собира средства за откуп на киднапираниот Груевски Прочитај повеќе »

(Фото) Заев шизеше на музика на „Квин“

Премиерот Зоран Заев вчеравечер се дружеше со градоначалниците на Атина Јоргон Каминис, на Загреб Милан Бандиќ, на Приштина Шпенд Ахмети и со скопскиот градоначалник Петре Шилегов …

(Фото) Заев шизеше на музика на „Квин“ Прочитај повеќе »

Боки 13 им објави војна на иселениците што палеа слика од Заев

Бојан Јовановски, претседател на Меѓународен сојуз Скопје, повторно се јави на Фејсбук. Овој пат со став околу протестите на иселениците во Австралија кои викендов протестираа …

Боки 13 им објави војна на иселениците што палеа слика од Заев Прочитај повеќе »

(Галерија) Политичарите во иста ложа – малку ваши, малку наши!

„Златна бубамара“ и оваа година ги собра политичарите на едно место. Во иста сала и во иста ложа. На приредбата беа премиерот Зоран Заев со …

(Галерија) Политичарите во иста ложа – малку ваши, малку наши! Прочитај повеќе »

Scroll to Top