живот

Мрачниот живот на Лана дел Реј: од тинејџерка се бори со порок, а дечковци бара на интернет

Пејачката Лана дел Реј е позната по нејзините контроверзни текстови и видеа. Но, малкумина знаат дека таа е ќерка на милионерот и инвеститор Роб Грант. …

Мрачниот живот на Лана дел Реј: од тинејџерка се бори со порок, а дечковци бара на интернет Прочитај повеќе »

Снимени последните моменти пред смртта на Американката која водела двоен живот

Жителите на американската држава Алабама и понатаму се во неверување поради смртта на Кетлин Дон Вест (42), мајка и ссопруга, за која е откриено дека …

Снимени последните моменти пред смртта на Американката која водела двоен живот Прочитај повеќе »

(видео) Миле Китиќ со дијамантски накит и аксесоар

Фолк-пејачот Миле Китиќ често е цел на критики поради екстравагантниот начин на живот, кој обично е тематизиран и во неговите спотови и песни, но него …

(видео) Миле Китиќ со дијамантски накит и аксесоар Прочитај повеќе »

Најбогатата двојка на светот живее нормален живот

Кога Џеф Безос, најбогатиот човек на планетата, во 1994 година тргнал на патување во Сиетл не бил сам. Џеф не ја основал сам компанијата „Амазон“, …

Најбогатата двојка на светот живее нормален живот Прочитај повеќе »

Пушел како млад 60 цигари и пиел по една чаша вино на ден

Додека потрагата по изворот за младоста продолжува најстариот човек во Норвешка, Џорџ Мелфорд Нигард, ја споделил својата тајна за долг и исполнет живот. По смртта …

Пушел како млад 60 цигари и пиел по една чаша вино на ден Прочитај повеќе »

Порастот на нивоата на кислород е поврзан со древна експлозија на живот

Кислородот му вдахна свеж воздух на изучувањето на Земјината еволуција пред 400 милиони години. Тим од истражувачи, вклучувајќи и постдокторски соработник кој е дел од …

Порастот на нивоата на кислород е поврзан со древна експлозија на живот Прочитај повеќе »

На Сузана Манчиќ ѝ се потребни 2000 евра за нормален живот

Поранешната водителката Сузана Манчиќ не крие дека сака да го живее животот на висока нога, па шокираше со изјавата дека за нормален живот ѝ се …

На Сузана Манчиќ ѝ се потребни 2000 евра за нормален живот Прочитај повеќе »

Актерката од серијата „Подобар живот“ се обидела да ја убие цимерката во затвор

Актерката Теодора од Србија, внука на познатиот актер од серијата Подобар живот, пред пресудата за убиството на својата мајка и баба, се обидела да си …

Актерката од серијата „Подобар живот“ се обидела да ја убие цимерката во затвор Прочитај повеќе »

„Глумицата“ на Аца Лукас пред него имала бурен живот со лидерот на познат српски клан

„Тоа е точно, но навистина не гледам причина да се пишува за тоа“, потврдува Петровиќ. По раскинувањето со Соња Вуксановиќ, Аца Лукас никако да се …

„Глумицата“ на Аца Лукас пред него имала бурен живот со лидерот на познат српски клан Прочитај повеќе »

Го уништи својот луксузен начин на живот, па сега распродава се што има

Последната вест гласи дека продал четири од пет станови во Лос Анџелес и три во Њујорк. Патот од 650 милиони до минус во банка и …

Го уништи својот луксузен начин на живот, па сега распродава се што има Прочитај повеќе »

Два пит була нападнаа бик, па со живот ја платија својата грешка

Не се вели за џабе дека бикот е најопасното животно на светот кога ќе се налути. Тоа го докажуваат и фотографиите на кои се гледа …

Два пит була нападнаа бик, па со живот ја платија својата грешка Прочитај повеќе »

Го најдов телефонот на човекот од мојот живот – Тогаш почувствав како нешто се излива по моето тело

Ова е исповед на 19 годишната Милица од Белград, која како што и самата напишала во солзи го испратила мејлот до медиумите за да може …

Го најдов телефонот на човекот од мојот живот – Тогаш почувствав како нешто се излива по моето тело Прочитај повеќе »

Дечко и клекна и ја запроси, но само една реченица потоа беше доволна да го исфрли од својот живот

Клои тврди дека дечкото ја терал да јаде што повеќе за да не би била привлечна на другите момци. Постојат многу начини да разговарате со …

Дечко и клекна и ја запроси, но само една реченица потоа беше доволна да го исфрли од својот живот Прочитај повеќе »

Бранислава по раскинувањето со Аца Лукас исчезна од јавниот живот

Бранислава Пашајлија во својата секси фотка напиша: „Црна магична жена“. По кратката и бурна романса со Аца Лукас, Бранислава Пашајлија, ги избриша сите налози на …

Бранислава по раскинувањето со Аца Лукас исчезна од јавниот живот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Цеца распали со својот хит ВО ЖИВО, а Мирослав Илиќ ја следеше на гитара

Популарниот двоец направи журка за паметење на еден свој настап. Цеца Ражнатовиќ и Мирослав Илиќ важат за популарни музички ѕвезди на подрачјето на поранешна Југославија. …

(ВИДЕО) Цеца распали со својот хит ВО ЖИВО, а Мирослав Илиќ ја следеше на гитара Прочитај повеќе »

„Ќе падне крв, ќе завршиш во црна кеса“ – Аца Лукас добива закани по живот!

Откако му заврши врската со Брансилава, Аца Лукас никако да си го среди животот! Сега почнал да добива и смртни закани. -Ќе падне крв- е една …

„Ќе падне крв, ќе завршиш во црна кеса“ – Аца Лукас добива закани по живот! Прочитај повеќе »

Scroll to Top