Зоран Заев

Заев и Филипче заедно уживаат на море

На социјалните мрежи се споделува фотографија од поранешниот премиер Зоран Заев и поранешниот министер за здравство Венко Филипче како заедно уживаат на море. На фотографијата …

Заев и Филипче заедно уживаат на море Прочитај повеќе »

Заев со ќерка си на одмор, позираат на зајдисонце

Ќерката на поранешниот премиерот Зоран Заев објави фотографија како позира со нејзиниот татко на зајдисонце. Александра е облечена во зелен фустан, додека поранешниот премиер во …

Заев со ќерка си на одмор, позираат на зајдисонце Прочитај повеќе »

На Нина и дојдоа Заев и Филипче на свадба, бившата министерка меѓу неразделните другари

Бившипот премиер Зоран Заев и министер за здравство Венко Филипче, вечерва беа гости на свадбата на бившата министерка за финансии Нина Ангеловска. Во јавноста познато …

На Нина и дојдоа Заев и Филипче на свадба, бившата министерка меѓу неразделните другари Прочитај повеќе »

(Видео) Филипче со Заеви славеа полуматура

Поранешниот министер за здравство Венко Филипче вчера беше на полуматура, а друштво му правеа Зорица и Александра Заеви. Бившиот министер дојде на полумаура кај внуците …

(Видео) Филипче со Заеви славеа полуматура Прочитај повеќе »

(Видео) Заев и Филипче со мотори ја шетаат Грција: Овде ми велат дека сум добар човек

Поранешниот премиер Зоран Заев заедно со ексминистерот за здравство Венко Филипче се во Грција каде на мотори се возеа во градот Делфи. Со мотоцикли од …

(Видео) Заев и Филипче со мотори ја шетаат Грција: Овде ми велат дека сум добар човек Прочитај повеќе »

(Галерија) Македонските политичари во младоста

Премиерот Зоран Заев бил многу послаб пред дваесетина години, Бранко Црвенковски немал брада, Антонио Милошоски некогаш имал долга коса, а Љубчо Георгиевски на почетокот на …

(Галерија) Македонските политичари во младоста Прочитај повеќе »

(Галерија) Заева и Теута во црвено, Бети и Данела во пастелни бои: стилот на дамите на изборите

Модерни и со стил, сопругите на политичарите и дамите политичарки го привлекоа вниманието со изгледот на вчерашните избори. Повеќето од нив во своите модни комбинации …

(Галерија) Заева и Теута во црвено, Бети и Данела во пастелни бои: стилот на дамите на изборите Прочитај повеќе »

Заеви на трибини во Букурешт на натпреварот Македонија и Австрија

Премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица го гледаа натпреварот меѓу Македонија и Австрија на Европското првенство во Букурешт. „Ви посакуваме среќа, успех и храбра игра“, …

Заеви на трибини во Букурешт на натпреварот Македонија и Австрија Прочитај повеќе »

Заев сака да се види со фудбалерите, макар и во ресторан, Сејдини не дава оти такви биле правилата на УЕФА

Премиерот Зоран Заев сакал да се сретне со фудбелрите пред почетокот на ЕП, ама претседателот на ФФМ, Мухамед Сејдини, му забранил, вели тој.  И покрај …

Заев сака да се види со фудбалерите, макар и во ресторан, Сејдини не дава оти такви биле правилата на УЕФА Прочитај повеќе »

(Фото) Заев ѝ ја украде популарноста на Карлеуша

Премиерот Зоран Заев и пејачката Јелена Карлеуша во ист ден ја примија вакцината против коронавирусот. Заев ја доби кинеската на „Синофарм“, а Карлеуша на „Фајзер“. …

(Фото) Заев ѝ ја украде популарноста на Карлеуша Прочитај повеќе »

Заев се вакцинираше со кинеската вакцина

Премиерот Зоран Заев денес се вакцинираше против коронавирус во пунктот во спортската сала „Борис Трајковски“. Тој се вакцинираше со првата доза на кинеската вакцина на „Синофарм“. …

Заев се вакцинираше со кинеската вакцина Прочитај повеќе »

(Фото) Заев и Филипче со синовите возеа мотори на Беласица

Премиерот Зоран Заев, заедно со минситерот за здравство Венко Филипче и нивните синови Иво и Душко, викендов се дружеа и возеа мотори на Беласица. Венко …

(Фото) Заев и Филипче со синовите возеа мотори на Беласица Прочитај повеќе »

Фудбалерите ќе добијат по 10.000 евра од државата

Фудбалските репрезентативци ќе добијат по 10.000 евра награда од државата за пласман на Европското првенство во 2021. Ова вчера беше одлучено на седницата на Владата, …

Фудбалерите ќе добијат по 10.000 евра од државата Прочитај повеќе »

Владата собира средства за откуп на киднапираниот Груевски

По изјавата на премиерот Зоран Заев дека Никола Груевски можеби бил киднапиран, забавата се префрли на „Твитер“. Редакцијата на „Репортер“ избра дел од најсмешните твитови.   …

Владата собира средства за откуп на киднапираниот Груевски Прочитај повеќе »

(Фото) Чоколадна торта и сребрени балони за роденденот на Заев

Премиерот Зоран Заев вчера славеше роденден. Со чоколадна торта, црни и сребрени балони, премиерот покажа дека наполнил 44 години. И во Владата се частело торта …

(Фото) Чоколадна торта и сребрени балони за роденденот на Заев Прочитај повеќе »

Заев фаворит за Нобеловата награда за мир, тврди шведски новинар

Македонскиот премиер Зоран Заев е фаворит за добивање на Нобеловата награда за мир, изјавил Виктор Нумелин, специјален уредник за Нобеловата награда во шведската новинска агенција …

Заев фаворит за Нобеловата награда за мир, тврди шведски новинар Прочитај повеќе »

Scroll to Top