Ѕвездите на Гранд

Пејачот Филип Божиновски стана татко

Македонскиот пејач и поранешен учесник во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Филип Божиновски, стана татко. Неговата сопруга Сања Митровска роди девојче. Божиновски самиот се пофали …

Пејачот Филип Божиновски стана татко Прочитај повеќе »

„Плачев кога прв пат го земав во раце мојот син“ – Гуте од „Гранд“ за татковството и сопругата Елена

Пејачите Александар Гуте Маринковиќ и Елена Миленковска, пред два месеца го добија синот Максим. Ова е прво дете на двојката што се запозна на снимањето …

„Плачев кога прв пат го земав во раце мојот син“ – Гуте од „Гранд“ за татковството и сопругата Елена Прочитај повеќе »

(Видео) Натпреварувач на „Гранд“ како Џејсон Момоа, покажа мускули на сцена

Жарко Маџиќ кој се натпреварува во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, стана миленик на женската публика откако на последниот настап ја соблече јакната на сцена и …

(Видео) Натпреварувач на „Гранд“ како Џејсон Момоа, покажа мускули на сцена Прочитај повеќе »

Босанац ја расплака Вики Миљковиќ: Ги уништуваш пејачите како што си го уништи мажот

Драган Стојковиќ-Босанац ја навреди и расплака Вики Миљковиќ на снимањето на шоуто „Ѕвездите на Гранд“. Откако се скараа, оти не се согласија околу тоа како …

Босанац ја расплака Вики Миљковиќ: Ги уништуваш пејачите како што си го уништи мажот Прочитај повеќе »

(Фото) Карлеуша го покажа задникот во „Ѕвездите на Гранд“

Српската пејачка Јелена Карлеуша во шоуто на „Ѕвездите на Гранд“ се појави во тесен тиркизен фустан, закопчан до грло. Карлеуша која седеше на местото на …

(Фото) Карлеуша го покажа задникот во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

(Видео) Александра Живојиновиќ во „Ѕвездите на гранд“ го претстави новиот хит

Српската пејачка Александра Живојиновиќ синоќа за време на големото финале во 13. сезона во „Ѕвездите на Гранд“ ја претстави својата нова песна „Богата сиротиња“. Во …

(Видео) Александра Живојиновиќ во „Ѕвездите на гранд“ го претстави новиот хит Прочитај повеќе »

(Видео) Џејла Рамовиќ победи во „Ѕвездите на Гранд“

Џејла Рамовиќ е победничка во финалето на „Ѕвездите на Гранд“. Во музичкото шоу кое се одржува 13 години по ред, седумнаесет годишната Рамовиќ чиј ментор …

(Видео) Џејла Рамовиќ победи во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Цела екс-југословенска естрада во „Ѕвездите на Гранд“

Првиот човек на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, Саша Поповиќ откри дека во наредната сезона, покрај постојаните членови на жирито ќе има и големи музички имиња …

Цела екс-југословенска естрада во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

(Видео) Филип Пецовски пак растури на „Ѕвездите на Гранд“, Карлеуша на нозе

Македонскиот пејач Филип Пецовски повторно ја крена на нозе публиката во „Ѕвездите на Гранд“, но и Јелена Карлеуша која е негов ментор. Таа од почетокот …

(Видео) Филип Пецовски пак растури на „Ѕвездите на Гранд“, Карлеуша на нозе Прочитај повеќе »

(Видео) Филип Пецовски ѝ пее на Карлеуша додека прави склекови

Македонскиот натпреварувач во „Ѕвездите на Гранд“, Филип Пецовски, го прифати предизвикот на неговата менторка Јелена Карлеуша да прави склекови и да пее. Тој легна на сцената во …

(Видео) Филип Пецовски ѝ пее на Карлеуша додека прави склекови Прочитај повеќе »

(Видео) Мартинијан препеа песна од Наташа Беквалац

Пејачот Мартинијан Кириловски, кој и оваа година се натпреварува во шоуто „Ѕвездите на гранд“, ја препеа песната „Непријател“ што ја пеат „Магла бенд“ и Наташа Беквалац. Пејачот …

(Видео) Мартинијан препеа песна од Наташа Беквалац Прочитај повеќе »

(Видео) Жирито на „Гранд“ падна на секси галсот на Македонецот Марковски

Македонецот Борислав Марковски ги воодушеви публиката и жирито во „Ѕвездите на Гранд“. Тој настапи со песните Филизо Моме од Наум Петрески и „Не верујем лепим жанама“ …

(Видео) Жирито на „Гранд“ падна на секси галсот на Македонецот Марковски Прочитај повеќе »

(Видео) Карлеуша за Стефан Величковски: Ти си арогантен и безобразен

Македонецот Стефан Величковски го раскара жирито во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Неговото пеење и самодоверба ѝ се допаднаа на Вики Миљковиќ, но не …

(Видео) Карлеуша за Стефан Величковски: Ти си арогантен и безобразен Прочитај повеќе »

(Фото) Милица Павловиќ на почетоците од кариерата

Српската пејачка Милица Павловиќ објави фотографија од почетоците на нејзината музичка кариера. На фотографијата од првите проби со микрофонот на прв поглед не може да …

(Фото) Милица Павловиќ на почетоците од кариерата Прочитај повеќе »

(Видео) Македонец растури на „Ѕвездите на Гранд“, жирито го врати на бис

Македонецот Филип Пецовски ги воодушеви и публиката и жирито во „Ѕвездите на Гранд“, па го вратија да пее на бис. 21-годишниот Филип од Скопје ги …

(Видео) Македонец растури на „Ѕвездите на Гранд“, жирито го врати на бис Прочитај повеќе »

(Видео) Македонец со „Море сокол пие“ е новата ѕвезда на Гранд

Со „Море сокол пие“ и „Дрска жено плава“, 16-годишниот Дамјан Димевски од Скопје го воодушеви жирито во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Додека тој …

(Видео) Македонец со „Море сокол пие“ е новата ѕвезда на Гранд Прочитај повеќе »

(Видео) Карлеуша ги скара Адам Лабунски и татко му

Откако неколкупати се натпреваруваше во музичкото шоу „Пинкови ѕвезди“, пејачот Адам Лабунски годинава пее во новата сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Со Адам на …

(Видео) Карлеуша ги скара Адам Лабунски и татко му Прочитај повеќе »

Мартинијан Кириловски ги собра симпатиите на жирито во „Ѕвездите на Гранд“

Мартинијан Кириловиски, имаше одличен насстап на почетокот во новата сезона во „Ѕвездите на Гранд“. Кумановецот во последната емисија настапи со „Грлица“ од Жељко Самарџиќ и …

Мартинијан Кириловски ги собра симпатиите на жирито во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top