СПОРТ

Романска тенисерка ќе се мажи за милијардер од Македонија

Романската тенисерка Симона Халеп ќе се венча со нејзиното момче Тони Јурук, по потекло е од Македонија и е Влав. Јурук е сопственик на неколку …

Романска тенисерка ќе се мажи за милијардер од Македонија Прочитај повеќе »

Новак Ѓоковиќ и Филип Крајиновиќ елиминирани во првото коло на турнирот во Токио

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ заедно со Филип Крајиновиќ беа елиминирани во првото коло на турнирот во Токио, во мечевите во двојки. Двајцата беа поразени …

Новак Ѓоковиќ и Филип Крајиновиќ елиминирани во првото коло на турнирот во Токио Прочитај повеќе »

Фудбалерот Фалкао е десет пати помлад од годините што ги има

Лекарите на турскиот клуб Галатасарај, по направените лекарски прегледи и анализа на организмот на новото засилување Радамел Фалкао, соопштиле дека фудбалерот има тело десет години …

Фудбалерот Фалкао е десет пати помлад од годините што ги има Прочитај повеќе »

(Видео) Парагвајски фудбалер потпишал за Манчестер јунајтед па го застрелале

Поранешниот фудбалер на Парагвај, Славадор Кабањас, само што потпишал договор во 2010 година со англискиот премиерлигашки клуб Манчестер јунајтед бил застрелан во глава. Кабањас бил …

(Видео) Парагвајски фудбалер потпишал за Манчестер јунајтед па го застрелале Прочитај повеќе »

Атлетичар ја побара девојка си за сопруга на охридскиот маратон

Возбудувањата на 33. издание на Меѓународниот охридски атлетски маратон ги засили и предлогот за брак. Атлетичарот Никола Ивановски по влегувањето во целта ја побара за …

Атлетичар ја побара девојка си за сопруга на охридскиот маратон Прочитај повеќе »

(Видео) Надал плаче како мало дете по освоената титула на „УС Опен“

Шпанецот Рафаел Надал со солзи радосници ја прослави победата против Данил Медведев во епското финале на „УС Опен“ со 3:2. Надал стигна до 19 Грен …

(Видео) Надал плаче како мало дете по освоената титула на „УС Опен“ Прочитај повеќе »

(Видео) Французите им пуштија погрешна химна на Албанците на мечот во Париз

Погрешна химна беше пуштена за време на натпреварот меѓу Франција и Албанија во Париз пред почетокот на мечот за квалификациите за Европското првенство. Фудбалерите на …

(Видео) Французите им пуштија погрешна химна на Албанците на мечот во Париз Прочитај повеќе »

Андреј Стојаноски го освои петтото место на Светското првенство во пливање за глувонеми

Андреј Стојаноски го освои петтото место на 200 метри мешано на Светското првенство во пливање за глувонеми, што се одржува во Сао Пауло. Стојаноски (24) …

Андреј Стојаноски го освои петтото место на Светското првенство во пливање за глувонеми Прочитај повеќе »

Почина ќерката на поранешниот селектор на Барса Луис Енрике

Поранешниот стратег на фудбалскиот клуб Барселона и шпански селектор Луис Енрике ја загуби својата ќерка Чана. Деветгодишното девојче ја загуби битката со тешката болест. Чана …

Почина ќерката на поранешниот селектор на Барса Луис Енрике Прочитај повеќе »

Михајловиќ плачел и ги молел лекарите да го пуштат да гледа фудбал

Поранешниот југословенски фудбалер, а подоцна и тренер Синиша Михајловиќ ги молел лекарите во болницата каде што престојувал да го пуштат да го проследи натпреварот на …

Михајловиќ плачел и ги молел лекарите да го пуштат да гледа фудбал Прочитај повеќе »

(Видео) Поранешниот играч на Реал Мадрид, Дренте се проба како рапер

Поранешниот холандски репрезентативец Ројстон Дренте е само еден од оние фудбалери, кои во раните почетоци им се предвидувала голема кариера. Но, момчето кое воодушеви во …

(Видео) Поранешниот играч на Реал Мадрид, Дренте се проба како рапер Прочитај повеќе »

(Видео) Амерканската лизгачка откри дека нејзин колега сакал да ја силува

Американската лизгачка Ешли Вагнер неодамна ја заврши професионалната кариера, а година дена подоцна, открива дека била сексуално нападната од нејзин колега. Ешли открива дека за …

(Видео) Амерканската лизгачка откри дека нејзин колега сакал да ја силува Прочитај повеќе »

Македонец најдобар на меѓународен натпревар во куглање

Македонецот Бојан Влаќевски од кугларскиот клуб „Вардар“ го освои првото место на Меѓународниот натпревар во куглање по повод Денот на независноста, кој се одржа викендов …

Македонец најдобар на меѓународен натпревар во куглање Прочитај повеќе »

Јане Петков со нов Гинисов рекорд во пливање во вреќа

Бугарскиот пливач Јане Петков денеска во Охридското Езеро постави Гинисов рекорд откако преплива 3.380 метри во вреќа и врзан со синџири. 64-годишниот Петков почна да плива утрово …

Јане Петков со нов Гинисов рекорд во пливање во вреќа Прочитај повеќе »

„Вардар“ поразен, нема да ја брани титулата во Лигата на шампионите

Со резултат 28:27 ракометарите на „Вардар“ изгубија од „Монпелје“ во полуфиналето од Лигата на шампионите. Ракометарите на Раул Гонзалес нема да можат да ја одбранат …

„Вардар“ поразен, нема да ја брани титулата во Лигата на шампионите Прочитај повеќе »

(Видео) Рок-химна за ракометарите на „Вардар“

Дуото „Коктел“ испеа рок-навивачка химна за ракометарите на „Вардар“. „Песна за Вардар“ тие ја промовираа еден ден пред почетокот на фајнал фор турнитот во Келн, …

(Видео) Рок-химна за ракометарите на „Вардар“ Прочитај повеќе »