албум

(Видео) Целиот српски џет сет и дојде на спектакуларната промоција на Карлеуша среде Белград

Јелена Карлеуша вечерва организираше прослава во еден белградски трговски центар, а повод беа нејзините два нови албуми „Алфа“ и „Омега“. Покрај необичната декорација, како и …

(Видео) Целиот српски џет сет и дојде на спектакуларната промоција на Карлеуша среде Белград Прочитај повеќе »

(Видео) Северина седи на копир машина, го скенира задникот и покажува карта на Југославија во новиот спот

Хрватската пејачка Северина објави две нови песни на својот Јутјуб канал, кои се на А страната на нејзиниот нов албум „Сори“. Насловната песна „Сори“ и …

(Видео) Северина седи на копир машина, го скенира задникот и покажува карта на Југославија во новиот спот Прочитај повеќе »

Мијата најави концертна промоција на новиот албум во Куршумли-Ан

Пејачката Мијата ќе одржи концерт во Куршумли-Ан со што ќе го промовира вториот албум насловен „Вида“. Концертот на Мијата ќе биде в среда на 28. …

Мијата најави концертна промоција на новиот албум во Куршумли-Ан Прочитај повеќе »

Георги Шарески и Марко Јовановиќ го објавија новиот албум

Музичарите Героги Шарески и Марко Јовановиќ го изадоа нивниот нов албум „Биг лав“. Албумот е достапен и може да се симне од сите светски дигитални …

Георги Шарески и Марко Јовановиќ го објавија новиот албум Прочитај повеќе »

По пауза од 18 години, „Ролинг стоунс“ ќе објави нов албум

Ролинг Стоунс наскоро треба да го издадат својот прв албум со нова музика по 18 години и албумот Live Kicks пишуваат британските медиуми. Тоа би …

По пауза од 18 години, „Ролинг стоунс“ ќе објави нов албум Прочитај повеќе »

Пополнувањето на албумот „Панини“ во Австрија чини илјада евра

Собирањето сликички од фудбалери на репрезентациите кои учествуваат на Светското првенство во Катар и нивно лепење во албумот „Панини“ може да биде скапо хоби. Во …

Пополнувањето на албумот „Панини“ во Австрија чини илјада евра Прочитај повеќе »

По пауза од шест години, Бијонсе го објави новиот албум

Американската пејачка Бијонсе по шест години пауза го објави нејзиниот седми студиски албум „Ренесанса“. Нејзиниот последен студиски албум го објави во 2016 година. Пејачката официјално …

По пауза од шест години, Бијонсе го објави новиот албум Прочитај повеќе »

Историски рекорд на „Квин“, продаде седум милиони копии од еден албум

Рок-групата Квин влезе во историјата на британската топ-листа со тоа што стана првата група која продаде седум милиони копии од еден албум. Нивната прва колекција, …

Историски рекорд на „Квин“, продаде седум милиони копии од еден албум Прочитај повеќе »

Концертна промоција на новиот албум на „Некст тајм“

Стефан и Мартин од групата „Некст тајм“ ќе го промовираат нивниот нов музички албум насловен „Мајка“. Промоцијата ќе се случи на 7 јуни. Албумот има …

Концертна промоција на новиот албум на „Некст тајм“ Прочитај повеќе »

(Видео) Летен звук и најава за албум – БДМ имаат нова песна

Новата, петта по ред песна на македонското продуцентско трио БДМ, зад кое се кријат Бранко и Дуле Вељановски и Мартин Делимитов, е насловена Sunlight. Ова …

(Видео) Летен звук и најава за албум – БДМ имаат нова песна Прочитај повеќе »

Новиот албум на Четкар ќе има светска промоција во Јапонија

Македонскиот џез-музичар Владимир Четкар на 23 јануари ќе одржи џез, соул и фанк концерт во „Станица 26“. Првпат пред нашата публика тој ќе се претстави со …

Новиот албум на Четкар ќе има светска промоција во Јапонија Прочитај повеќе »

(Фото) Теа во секси фустан без градник го промовира новиот албум

Облечена во фустан без градник со длабок шлиц, поп-пејачката Теа Трајковска вчеравечер го промовираше својот прв албум „Тоа сум јас“. Албумот има десет песни, неколку …

(Фото) Теа во секси фустан без градник го промовира новиот албум Прочитај повеќе »

Мадона ја одложи промоцијата на новиот албум

Поп-ѕвездата Мадона го одложи објавувањето на својот 14. студиски албум за догодина. Иако претходно изјави дека албумот ќе го промовира до крајот на оваа година, …

Мадона ја одложи промоцијата на новиот албум Прочитај повеќе »

Во октомври концерт и албум со нови песни од Тоше

Албумот со необјавени песни од Тоше Проески, Secret place, ќе се промовира на 13 октомври, соопшти Фондацијата „Тоше Проески“. Албумот е изработен во студиото на англискиот …

Во октомври концерт и албум со нови песни од Тоше Прочитај повеќе »

„Кабадајас“ промовираше нов албум

Македонскиот музички бенд „Кабадајас“ вчера го промовираше новиот албум „Од понеделник“. Албумот го издаде концертната агенција и продукција „3 гонга“. Концертната промоција на албумот е …

„Кабадајас“ промовираше нов албум Прочитај повеќе »

Scroll to Top