Амиџиќ

По 10 години брак, се разведува Огњен Амиџиќ

Водителот Огњен Амиџиќ и топ моделот Данијела Димитровска се обратија до јавноста со објава дека се разведуваат. Иако делуваа како хармоничен пар, без кавги и …

По 10 години брак, се разведува Огњен Амиџиќ Прочитај повеќе »

Амиџиќ ја праша Тања Савиќ кое е најчудното место каде што имала секс

Во синоќешната емисија на Огњен Амиџиќ, „Амиџи шоу“, популарниот водител ја прашал пејачката Тања Савиќ кое е најчудното место каде што имала секс.Таа признала дека …

Амиџиќ ја праша Тања Савиќ кое е најчудното место каде што имала секс Прочитај повеќе »

Војна на „Твитер“ меѓу Владо Георгиев и Огњен Амиџиќ

Пејачот Владо Георгиев одговори на провокациите на водителот Огњен Амиџиќ, со кого со години е во лоши односи.И двајцата ја продолжија војната на „Твитер“. Да …

Војна на „Твитер“ меѓу Владо Георгиев и Огњен Амиџиќ Прочитај повеќе »

Амиџиќ ѝ даде 3.000 динари на Пријовиќ за изведбата во неговата емисија

Првата емисија од новата сезона на „Амиџи шоу“ ветува вистински спектакл на малите екрани. Огнен Амиџиќ вечерва и официјално почнува со новата 10. сезона, а …

Амиџиќ ѝ даде 3.000 динари на Пријовиќ за изведбата во неговата емисија Прочитај повеќе »

Стомачни за десетка – Се соблече сопругата на Амиџиќ

Даниела Димитровска со најновите фотографии од плажа покажа дека изгледа совршено, иако многумина говореа дека била преслаба. Сопругата на водителот Огењен Амиџиќ, Даниела Димитровска, иако …

Стомачни за десетка – Се соблече сопругата на Амиџиќ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Амиџиќ се огласи по скандалот со твитот, кој го објави по пожарите во Хрватска

Српскиот водител за Телеграф, ја прокоментира фрката која настана по неговиот твит, кој се однесуваше на пожарите во Хрватска. Коментарот Огњен Амиџиќ, на сметка на …

(ВИДЕО) Амиџиќ се огласи по скандалот со твитот, кој го објави по пожарите во Хрватска Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Гледачите го прашаа Амиџиќ, колкав му е носот – Џиновиќ се вмеша и ја испровоцира Рада

Иако ова беше еден од смешните моменти во емисијата „Амиџи шоу“, пејачката не очекуваше дека нејзиниот дечко ќе го „зезнат“. Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ …

(ВИДЕО) Гледачите го прашаа Амиџиќ, колкав му е носот – Џиновиќ се вмеша и ја испровоцира Рада Прочитај повеќе »

Хрватка му напиша на Амиџиќ дека е сиротина – Неговиот одговор расплака многумина

Полемиката околу твитот на водителот на сметка на пожарот во Хрватска и понатаму не стивнува. Објавата на Амиџиќ во која ја прокоментира катастрофата во Хрватска …

Хрватка му напиша на Амиџиќ дека е сиротина – Неговиот одговор расплака многумина Прочитај повеќе »

Амиџиќ на шокантен начин ги прокоментира пожарите во Хрватска

По повод катастрофалните пожари кои се случија ширум Хрватска, српскиот водител се огласи на својот Твитер налог. Додека бројни јавни личности изразуваа жалење поради страшниот …

Амиџиќ на шокантен начин ги прокоментира пожарите во Хрватска Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Наташа Беквалац се отвори пред Амиџиќ, за разводот со Дача и новиот дечко

Наташа во првата емисија по разводот ги изнесе деталите и причинте за разводот од Љуба Јовановиќ, а незаобиколна тема беше Данило Икодиновиќ. Наташа Беквалац за …

(ВИДЕО) Наташа Беквалац се отвори пред Амиџиќ, за разводот со Дача и новиот дечко Прочитај повеќе »

Scroll to Top