автомобил

Бришачите за на шофершајбна се изум на жена: Мери Елизабет Андерсон остави белег во автомобилската индустрија

Американката Мери Елизабет Андерсон, покрај тоа што го помина својот живот како градежник, сточар и лозар, таа го воодушеви светот на 10 ноември 1903 година, …

Бришачите за на шофершајбна се изум на жена: Мери Елизабет Андерсон остави белег во автомобилската индустрија Прочитај повеќе »

Бали Бег на Неџла и подари автомобил по раѓањето на вториот син

Брачниот пар Бурак Озвџит и Фахрије Евџан, познати во јавноста како Бали Бег и Неџла забележани се од турските папараци на шопинг во трговскиот центар …

Бали Бег на Неџла и подари автомобил по раѓањето на вториот син Прочитај повеќе »

Поранешниот словенечки претседател собра 60.000 евра од продажбата на олдтајмерот „рено 4“ за деца болни од рак

Поранешниот претседател на Словенија, Борут Пахор, собра 60.000 евра од продажбата на неговиот олдтајмер „Рено 4“ од 1991 година. Парите ќе бидат донирани за добротворни …

Поранешниот словенечки претседател собра 60.000 евра од продажбата на олдтајмерот „рено 4“ за деца болни од рак Прочитај повеќе »

Мажите со мали пениси компензираат со скап автомобил, покажа истражување во Лондон

Истражувачите од Универзитетскиот колеџ во Лондон воспоставија врска помеѓу перцепцијата за сексуалната моќ на поединецот и желбата за моќен автомобил. Сега е научно докажано дека …

Мажите со мали пениси компензираат со скап автомобил, покажа истражување во Лондон Прочитај повеќе »

Се продава автомобилот на Фреди Меркјури, парите ќе бидат за помош на Украина

Се продава автомобилот на пејачот Фреди Меркјури од групата „Квин“ од марката „ролс ројс силвер“ од 1974 година, во првобитна состојба со сребрена надворешност и …

Се продава автомобилот на Фреди Меркјури, парите ќе бидат за помош на Украина Прочитај повеќе »

(Видео) Летечки автомобил го изведе првиот јавен лет во Дубаи

Летечкиот автомобил Х2 изграден од кинескиот производител на електрични возила Xpeng, го изведе својот прв јавен лет во Дубаи како дел од програмата на компанијата …

(Видео) Летечки автомобил го изведе првиот јавен лет во Дубаи Прочитај повеќе »

(Фото) Адријан Гаџа и купи џип од 20 илјади евра на мајака си: заслужуваш многу повеќе од ова

Поп пејачот Адријан Гаџа и неговиот брат Дритон Гаџа на нивната мајка и подарија џип. Адријан објави фотографија на социјалните мрежи и откри дека тој …

(Фото) Адријан Гаџа и купи џип од 20 илјади евра на мајака си: заслужуваш многу повеќе од ова Прочитај повеќе »

(Видео) Автомобил од 15 милиони евра направи сообраќајка во Загреб

Автомобил Пагани Зонда ХП Барчета вреден 15 милиони евра се судри со Форд Фиеста во Хрватска. Корисниците на социјалните мрежи коментираат дека ова е најспата …

(Видео) Автомобил од 15 милиони евра направи сообраќајка во Загреб Прочитај повеќе »

Црниот форд ескорт на принцезата Дајана продаден за 760.000 евра

Автомобилот на принцезата Дајана кој го користела е продаден на аукција за 650.000 фунти или околу 760.000 евра. Таа возеше црн форд ескорт РС турбо …

Црниот форд ескорт на принцезата Дајана продаден за 760.000 евра Прочитај повеќе »

(Видео) Марија Шерифовиќ среде ноќ пцуе и вика на улица во Белград, додека непозната девојка пробува да ја смири

Српската пејачка Марија Шерифовиќ на улица среде Белград направила скандал. На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа дека пејачката вреска на улица …

(Видео) Марија Шерифовиќ среде ноќ пцуе и вика на улица во Белград, додека непозната девојка пробува да ја смири Прочитај повеќе »

Со „застава 101“ стара 30 години, момче од Босна замина на одмор во Хрватска

Момче од Босна кој е љубител на старите автомобили со својата „застава 101“ пристигнал на хрватското крајбрежје. Чобо во Босна е сопственик на единствениот сервис …

Со „застава 101“ стара 30 години, момче од Босна замина на одмор во Хрватска Прочитај повеќе »

Бен Афлек му даде „ламборгини“ на 10-годишниот син, а тој го удри во „бмв“

Десетгодишниот син на актерот Бен Афлек, Семјуел, предизвика сообраќајна незгода кога со „ламборгини“ удри во друг спортски автомобил. Несреќата се случила кога зад воланот на …

Бен Афлек му даде „ламборгини“ на 10-годишниот син, а тој го удри во „бмв“ Прочитај повеќе »

Епл Кар Плеј најави нови функции покрај навигациските

Епл одговори на неодамнешната објава на Гугл за подобрувања на Андроид Ауто. Инфозабавниот систем на технолошката компанија за во автомобил ќе биде подобар за да …

Епл Кар Плеј најави нови функции покрај навигациските Прочитај повеќе »

(Фото) Саша Ковачевиќ купи автомобил од 150.000 евра

Саша Ковачевиќ има нов автомобил „порше панамера“, што го платил 150 илјади евра, пишуваат српските медиуми. Тие го сликале печајот со новиот автомобил пред неговиот …

(Фото) Саша Ковачевиќ купи автомобил од 150.000 евра Прочитај повеќе »

Се појави видео од сообраќајката на Клуни

Безбедносните камери поставени на локалниот пат во Сардинија, Италија, ја снимиле сообраќајната несреќа на холивудскиот глумец Џорџ Клуни. На видеото се гледа како Клуни со …

Се појави видео од сообраќајката на Клуни Прочитај повеќе »

Мајката виновна за смртта на двегодишното девојче од Велс

За смртта на 2-годишната Кјара Мур од Велс е виновна нејзината мајка. Телото на девојчето било пронајдено во  автомобил потонат во студената река Тејфи. По …

Мајката виновна за смртта на двегодишното девојче од Велс Прочитај повеќе »

(Видео) Автомобил „тесла“ орбитира во вселената

Најмоќната ракета во историјата на човештвото вчера беше лансирана во вселената. Станува збор супер-моќната ракета „фалкон хеви“ на компанијата „Спејс икс“ на Илон Маск. Со …

(Видео) Автомобил „тесла“ орбитира во вселената Прочитај повеќе »

(видео) Удри во комбе, автомобил, мотор, автобус, па падна во бездна

Не е во прашање шега, ниту е во прашање скриена камера. Видеото снимено од градските камери во Пекинг на прв поглед изгледа урнебесно смешно, но …

(видео) Удри во комбе, автомобил, мотор, автобус, па падна во бездна Прочитај повеќе »

Scroll to Top