Барселона

(Видео) Тепачки и расправии меѓу фудбалери и тренери на синоќешните дерби натпревари во Италија и Шпанија

Синоќа во Шпанија и Италија се одиграа два дерби натпревари меѓу Барселона и Реал Мадрид и Лацио и Рома. И на двата беше тензично, а …

(Видео) Тепачки и расправии меѓу фудбалери и тренери на синоќешните дерби натпревари во Италија и Шпанија Прочитај повеќе »

„Јовано Јованке“ ечеше во Шпанија пред натпреварот меѓу Барселона и Реал Мадрид

Навивачите од Македонија на неколку минути пред почетокот на натпреварот меѓу Барселона и Реал Мадрид во Шпанија пееја македонски традиционални песни. Низ улиците на каталонскиот …

„Јовано Јованке“ ечеше во Шпанија пред натпреварот меѓу Барселона и Реал Мадрид Прочитај повеќе »

Хулигани на Манчестер јунајтед фрлаа шишиња со мочка кон навивачите на Барселона

Хулиганите на Манчестер Јунајтед на синоќешниот натпревар со Барселона на Камп Ноу фрлаа шишиња со мочка кон противничките навивачи. Фудбалерите играа убав меч во осминафиналето …

Хулигани на Манчестер јунајтед фрлаа шишиња со мочка кон навивачите на Барселона Прочитај повеќе »

(Видео) Роналдињо на „Камп ноу“ прегрна бивши тренер на Барселона во инвалидска количка

Еден од најдобрите бразилски и светски фудбалери, Роналдињо синоќа на Камп Ноу го гледаше натпреварoт меѓу Барселона и Манчестер Јунајтед. На трибините го виде поранешниот …

(Видео) Роналдињо на „Камп ноу“ прегрна бивши тренер на Барселона во инвалидска количка Прочитај повеќе »

(Видео) Ибрахимовиќ се расплака во емисија за близок пријател кој боледува од леукемија

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ се вклучи во емисија која се снимаше за неговиот пријател, холандскиот новинар и портпарол на ПСВ Ајндховен, Тас Слегерс кој боледува …

(Видео) Ибрахимовиќ се расплака во емисија за близок пријател кој боледува од леукемија Прочитај повеќе »

Почина легендарниот фудбалер на Барселона, Маркос Алонсо

Легендарниот фудбалер на Барселона Маркос Алонсо почина на 63 години. Шпанските медиуми пренесоа дека починал по долго боледување. Важеше за еден од најважните шпански фудблаери, …

Почина легендарниот фудбалер на Барселона, Маркос Алонсо Прочитај повеќе »

(Видео) Клара и Пике се шетаат низ Барселона и не ја симнуваат насмевката од лице

Бившиот фудбалер Џерард Пике е виден со новата девојка Клара Чија Марти. Папараците ги снимија додека се шетаа низ Барселона и рекоа дека цело време …

(Видео) Клара и Пике се шетаат низ Барселона и не ја симнуваат насмевката од лице Прочитај повеќе »

Фудбалерот Дани Алвеш уапсен за напад на жена во ноќен клуб во Барселона

Бразилскиот фудбалер Дани Алвеш е уапсен во Барселона, а полицијата го испрашувала откако бил обвинет дека нападнал и вознемирувал жена во ноќен клуб. Фудбалерот заврши …

Фудбалерот Дани Алвеш уапсен за напад на жена во ноќен клуб во Барселона Прочитај повеќе »

Бивши фудбалер на Барселона дојде на забава кај Шакира да ја поддржи по разаделбата од Пике

Бившиот фудбалер на Барселона, Патрик Клајверт, дојде на забавата на Шакира која ја организираше откако му раскина на Пике. Многумина во соседството каде живее Колумбијката …

Бивши фудбалер на Барселона дојде на забава кај Шакира да ја поддржи по разаделбата од Пике Прочитај повеќе »

Синот на Роналдињо пред потпис во Барселона

Синот на легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо, 17-годишниот Жоао Мендеш де Асис Мореира е пред потпис со Барселона. Жоао го раскина договорот со бразилскиот клуб Крузеиро …

Синот на Роналдињо пред потпис во Барселона Прочитај повеќе »

Раперот Дрејк се обложи на Барселона и изгуби 833.000 долари

Светскиот рапер Дрејк изгуби 833.000 долари, откако се обложи дека Барселона ќе победи во Шпанија против Реал Мадрид. Каталонците изгубија со 3:1, а Дрејкл погоди …

Раперот Дрејк се обложи на Барселона и изгуби 833.000 долари Прочитај повеќе »

(Фото) Стефан Лазаров на Камп Ноу во Барселона ја побара Марта за жена

Се сврши познатиот македонски јутјубер и водител Стефан Лазаров. Девојка му Марта ја запроси си на стадионот Камп Ноу во Барселона за време на натпреварот …

(Фото) Стефан Лазаров на Камп Ноу во Барселона ја побара Марта за жена Прочитај повеќе »

(Фото) Легендарниот голман на Реал Мадрид, Икер Касиљас е во врска со бивша фудбалерка на Барса

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас има нова девојка, пренесоа тамошните медиуми. Славниот голман на Реал Мадрид откако раскина со новинарката Сара Карбонеро, сега е во …

(Фото) Легендарниот голман на Реал Мадрид, Икер Касиљас е во врска со бивша фудбалерка на Барса Прочитај повеќе »

Фудбалер на Барселона претепан и ограбен во својот дом

Фудбалерот на Барселона, Пјер Емерик Обамејанг бил претепан и ограбен во неговиот дом во Кастелдефелс. Инцидентот се случил по натпреварот со Реал Ваљадолид, кој заврши …

Фудбалер на Барселона претепан и ограбен во својот дом Прочитај повеќе »

Шпанските обвинители побараа осум години затвор за Шакира за даночно затајување

Осум години затвор и парична казна од над 23 милиони евра за колумбиската пејачка Шакира, побара обвинителството на Барселона. Пејачката се товари за даночна измама …

Шпанските обвинители побараа осум години затвор за Шакира за даночно затајување Прочитај повеќе »

Некогаш најдобриот фудбалер во светот денес игра за второлигаш

Сеск Фабрегас еден од најдобрите таленти кој излезе од школата на Барселона, „Ла Масија“, а кој беше и добитник на наградата за најдобар млад играч, …

Некогаш најдобриот фудбалер во светот денес игра за второлигаш Прочитај повеќе »

Не ми е грижа и ако умрат, фудбалерот Самуел Ето не сакал да плати алиментација за ќерките

Поранешниот камерунски фудбалер Самуел Ето со години не сакал да плаќа алиментација на неговите поранешни сопруги и ќерки. Иако има раскошен живот, Ето не сака …

Не ми е грижа и ако умрат, фудбалерот Самуел Ето не сакал да плати алиментација за ќерките Прочитај повеќе »

Фетел со електричен скутер ги бркал крадците што му го украле ранецот

Возачот на Формула 1, Себастијан Фетел, по трката за Големата награда на Шпанија со електричен скутер ги бркал крадците кои му го украле ранецот. Тој се …

Фетел со електричен скутер ги бркал крадците што му го украле ранецот Прочитај повеќе »