чешка

(Видео) Чешките полицајци ќе ги бркаат криминалците со „ферари“

Чешката полиција го претстави новиот автомобил „Ферари“ со кој во иднина ќе ги брка криминалците низ улиците во земјата. Автомобилот може да постигне брзина до …

(Видео) Чешките полицајци ќе ги бркаат криминалците со „ферари“ Прочитај повеќе »

Дојавила бомба за да ја спречи свадбата на бившиот дечко

Љубоморна девојка од Чешка за да ја спречи свадбата на бившиот дечко дојавила во полиција дека е подмретната бомба во општинската зграда во Хостина каде …

Дојавила бомба за да ја спречи свадбата на бившиот дечко Прочитај повеќе »

(Видео) Чешки пратеници се степаа додека расправаа за кризната состојба

Тежок инцидент се случи вчера во парламентот во Чешка кога неколку пратеници се степаа додека расправаа за кризната состојба. Проблемите почнаа кога независните пратеници Маријан …

(Видео) Чешки пратеници се степаа додека расправаа за кризната состојба Прочитај повеќе »

Габриела Кукалова позираше за „Плејбој“

Чешката двократна светска шампионка во биатлон Габриела Кукалова, се најде на насловната страна на магазинот „Плејбој“. 31 годишната Кукалова, во 2014 година ѝ го донесе …

Габриела Кукалова позираше за „Плејбој“ Прочитај повеќе »

Чешкиот претседател си ја скршил раката во својата резиденција

Чешкиот претседател Милош Земан си ја скршил раката во својата резиденција, пренесуваат тамошните медиуми. Тој веднаш бил пренесен во болница каде што му била направена …

Чешкиот претседател си ја скршил раката во својата резиденција Прочитај повеќе »

(Фото) Пронашол торба со 30.000 евра, во неа и „ролекс“, веднаш им ја вратил на сопствениците

Лудвиг Цури, претприемач од Мали Лошињ во Хрватска, им ја вратил изгубената торба полна со пари и скапоцени предмети во висина од 80.000 евра на …

(Фото) Пронашол торба со 30.000 евра, во неа и „ролекс“, веднаш им ја вратил на сопствениците Прочитај повеќе »

(Видео) Луксузни засолништа кои ги чуваат милионерите од апокалипса

Глобалните побарувачки за засолниште во случај на Трета светска војна, удар на астероид или пандемија секојдневно растат. Денешните засолништа се направени по највисоките стандарди и …

(Видео) Луксузни засолништа кои ги чуваат милионерите од апокалипса Прочитај повеќе »

Најголемиот бункер на светот се наоѓа во срцето на Европа

На местото каде некогаш се наоѓал воен бункер во срцето на Чешка, денес е изграден најголемото и најлуксузно приватно засолниште на светот, супербункерот Опидум со …

Најголемиот бункер на светот се наоѓа во срцето на Европа Прочитај повеќе »

(Фото) Огромните црвени гаќи кои го симболизираат популизмот на политичарите од Лондон се враќаат во Чешка

Славните огромни црвени гаќи кои во 2015 година, 45 минути се вееле на Прашкиот замок, наместо знамето, до овој момент биле закачени на фасадата на …

(Фото) Огромните црвени гаќи кои го симболизираат популизмот на политичарите од Лондон се враќаат во Чешка Прочитај повеќе »

Прослава во Прага по повод 115 години од основањето на „Харли-Девидсон“

Денеска во Прага, повеќе од десетина илјади моторции се собраа со цел да ја одбележат 115 годишнината од основањето на најпознатиот американски производител на мотори …

Прослава во Прага по повод 115 години од основањето на „Харли-Девидсон“ Прочитај повеќе »

ЕУ ги тужи Германија и уште пет членки од Унијата

Европската комисија ќе ги тужи Германија и уште пет членки на Европската Унија поради кршење на законот за загадување на воздухот. Комисијата во четвртокот одлучила …

ЕУ ги тужи Германија и уште пет членки од Унијата Прочитај повеќе »

Земан наредил истрага за потеклото на супстанцата со која е убиен Скрипаљ

Чешкиот претседател, Милош Земан, им наредил на луѓето во контраизвестувачката служба да утврдат дали постои можност Чешка да биде земјата каде бил произведен нервниот агенс …

Земан наредил истрага за потеклото на супстанцата со која е убиен Скрипаљ Прочитај повеќе »

Scroll to Top