Филип Живојиновиќ

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ прославија годишнина од брак

Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ прославија две години брак, пренесуваат српските медиуми. Двојката се венчаше во 2018 година во Белград. Лепа Брена јавно преку социјалните …

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ прославија годишнина од брак Прочитај повеќе »

(Видео) Виктор Живојиновиќ славеше роденден

Синот на српската пејачка Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ, синоќа го прослави 22 роденден. Тој роденденот го прослави дома, додека беше во изолација, заедно со Брена …

(Видео) Виктор Живојиновиќ славеше роденден Прочитај повеќе »

Александра и Филип планираат уште едно бебе

Српската пејачка Александра Живоиновиќ и нејзиниот сопруг Филип планираат уште едно бебе, пишуваат српските медиуми. Александра одлично се снашла во улогата на мајка и признала …

Александра и Филип планираат уште едно бебе Прочитај повеќе »

(Фото) Ацо Пејовиќ ги забавуваше Александра и Филип на брод

Српската пејачка Александра Пирјовиќ заедно со нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ синоќа се појавија на забава на отворањето на еден сплав во Белград, каде настапуваше нивниот …

(Фото) Ацо Пејовиќ ги забавуваше Александра и Филип на брод Прочитај повеќе »

(Фото) На Боба Живојиновиќ му навираат спомени од младоста со Филип

Сопругот на српската пејачка Лепа Брена, Боба Живојиновиќ се потсети на деновите од младоста и на Инстаграм објави фотографија стара повеќе од две децении заедно …

(Фото) На Боба Живојиновиќ му навираат спомени од младоста со Филип Прочитај повеќе »

Александра и Филип за новиот дом потрошиле половина милион евра

Српската пејачка Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ живеат во населба Бежанијска коса во Белград во која престојуваат речиси сите нивни колеги од естрадата. Покрај тоа …

Александра и Филип за новиот дом потрошиле половина милион евра Прочитај повеќе »

(Фото) Александра Пријовиќ стигна во новиот дом со бебето

Српската пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ денеска околу 13 часот со синот Александар стигнаа во новата куќа. Пејачката по 4 дена по …

(Фото) Александра Пријовиќ стигна во новиот дом со бебето Прочитај повеќе »

(Фото) Брена наздрави во чест на раѓањето на внукот Александар

Семејството Живојиновиќ синоќа го прославија породувањето на српската пејачка Александра Пријовиќ. На забавата најрасположена беше Лепа Брена, која во чест на раѓањето на внукот Александар …

(Фото) Брена наздрави во чест на раѓањето на внукот Александар Прочитај повеќе »

(Фото) Семејството Живојиновиќ го прослави пристигнувањето на бебето

Семејството Живојиновиќ веднаш почнаа со славењето по повод раѓањето на бебето на пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиноиќ. Српската пејачка се породи вчера …

(Фото) Семејството Живојиновиќ го прослави пристигнувањето на бебето Прочитај повеќе »

Александра и Филип од гостите добија 500.000 евра

Фолк-пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ добија околу пола милион евра од гостите на свадбата. Според српските медиуми, повеќето гости носеле пари, а некои пејачи …

Александра и Филип од гостите добија 500.000 евра Прочитај повеќе »

(Видео) Боба заплака на свадбата на синот

Поранешниот српски тенисер Боба Живојиновиќ не ги криеше емоциите на свадбата на неговиот најстар син Филип. Таткото на младожнецот најпрво заплака во црквата „Св. Василиј …

(Видео) Боба заплака на свадбата на синот Прочитај повеќе »

Три бенда ќе пеат на свадбата на Александра и Филип

Свадбата на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ предизвикува големо внимание во Србија, па медиумите открија дека гостите ќе ги забавуваат три различни бендови. Според извор …

Три бенда ќе пеат на свадбата на Александра и Филип Прочитај повеќе »

Лепа Брена имаше спектакуларен концерт во Софија

Фолк ѕвездата Лепа Брена минатата недела одржала спектакуларен концерт во Бугарија на „Армец Арената“, а како и во 1990 година, кога со хеликоптер стигнала на …

Лепа Брена имаше спектакуларен концерт во Софија Прочитај повеќе »

Кој ќе пее на свадбата на Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ?

За венчавката на Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ се пишува и зборува на големо во јавноста, а нема сомнение дека тоа ќе биде свадба на …

Кој ќе пее на свадбата на Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ? Прочитај повеќе »

Алкесандра Пријовиќ за свадбата ја сака венчаницата на Лепа Брена

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ ќе се венчаат на 21 јуни во Белград, а поканите за свадба се подготвуваат на големо. Сите подготовки околу венчавката …

Алкесандра Пријовиќ за свадбата ја сака венчаницата на Лепа Брена Прочитај повеќе »

Scroll to Top