Фотографија

Пејзаж од езеро Козјак на Александар Боцески се најде во изборот за најдобра фотографија на Фуџи Филм

Фотографија од езеро Козјак, направена од Александар Боцески се најде во изборот за најдобра фотографија на Фуџи Филм и беше поставена како насловна фотографија една …

Пејзаж од езеро Козјак на Александар Боцески се најде во изборот за најдобра фотографија на Фуџи Филм Прочитај повеќе »

Турски фотограф ја раскажа тажната приказна за фотографијата на таткото што ја држи мртвата ќерка за рака

Месут Ханчер е човекот што седеше на ладното време во урнатините во Турција, кои некогаш биле негов дом, и ја држеше раката на својата почината …

Турски фотограф ја раскажа тажната приказна за фотографијата на таткото што ја држи мртвата ќерка за рака Прочитај повеќе »

Анастасија и Немања заедно за Велигден

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ објавија иста фотографија на социјалната мрежа Инстаграм, на која се гледаат нивните патки.   Анастасија Велигденските празници ги …

Анастасија и Немања заедно за Велигден Прочитај повеќе »

(Фото) Додека го чекал пијалокот, успеал да направи урнебесна фотографија

Додека чекаше келнерот да му го донесе пијалокот, успеа да направи фотографија, која откако ја постирал на социјалните мрежи, предизвика големо внимание. На фотографијата може …

(Фото) Додека го чекал пијалокот, успеал да направи урнебесна фотографија Прочитај повеќе »

Наташа Беквалац објави фотографија по породувањето

Српската пејачка Наташа Беквалац се породи вчера, а денеска веќе објави прва фотографија од болница. Таа им се заблагодари на сите за убавите желби. „Тешко …

Наташа Беквалац објави фотографија по породувањето Прочитај повеќе »

Милена Антовска изгубена пред камерите

Водителката Милена Антовска објави фотографија направена во 2009 година, кога за првпат застанала перд камера и се појавила на телевизија како водител. Облечена во розов …

Милена Антовска изгубена пред камерите Прочитај повеќе »

По 15 години бегство, шефот на мафијата „Јакузи“ уапсен поради фотографија на „Фејсбук“

Фотографијата на старец со истетовиран грб, кој на улица во Тајланд игра социјални игри, стана популарна на „Фејсбук“. Станува збор за Јапонецот Шигехар Ширај (74), …

По 15 години бегство, шефот на мафијата „Јакузи“ уапсен поради фотографија на „Фејсбук“ Прочитај повеќе »

Фотографија од првата свадба на Весна Змијанац со Мирољуб Аранѓеловиќ

Популарната српска пејачка Весна Змијанац во осумдесеттите беше во брак со хармоникашот Мирољуб Аранѓеловиќ – Кемиш, а фотографија од нивната венчавка дури сега излезе во …

Фотографија од првата свадба на Весна Змијанац со Мирољуб Аранѓеловиќ Прочитај повеќе »

Едита објави фотографија со брат ѝ, кој починал на 21 година

Најболната тема во животот на младата пејачка е поврзана за нејзиниот брат, кој боледувал од Даунов синдром. Едита Арадиновиќ денеска е една од најпознатите пејачки …

Едита објави фотографија со брат ѝ, кој починал на 21 година Прочитај повеќе »

Се препознал на фотографија на својата свршеница, судбината ги споила во Црна Гора

Верона Колики и нејзиниот свршеник Миранд Бузаку, разгледувајќи стари фотографии од периодот кога таа била мала, забележале дека Миранд се наоѓа на едната од нив, …

Се препознал на фотографија на својата свршеница, судбината ги споила во Црна Гора Прочитај повеќе »

(Фото) Семејна фотографија на Лепа Брена со поранешната сопруга на Боба

На социјалните мрежи кружи фотографија од поранешната сопруга на Боба Живоиновиќ, сегашниот сопруг на пејачката Лепа Брена.   Зорица и Брена многупати досега покажале дека …

(Фото) Семејна фотографија на Лепа Брена со поранешната сопруга на Боба Прочитај повеќе »

Фотографија од младоста на Тина Ивановиќ стана хит на социјалните мрежи

Во последно време на естрадната сцена хит фотографии се дефинитивно оние од младоста на естрадните ѕвезди. Така, на интернет се појавија фотографии од младите денови …

Фотографија од младоста на Тина Ивановиќ стана хит на социјалните мрежи Прочитај повеќе »

Scroll to Top