фустан

Синиот фустан на Џил Бајден од денот на инаугурацијата изложен во музеј

Првата дама Џил Бајден ги претстави двата фустана што ги носеше на денот на инаугурацијата во Националниот музеј на американската историја „Смитсонијан“, објави Белата куќа, …

Синиот фустан на Џил Бајден од денот на инаугурацијата изложен во музеј Прочитај повеќе »

Шерон Стоун во фустан од тул и црни ракавици, на премиера во Саудсика Арабија

Актерката Шерон Стоун (64) синоќа се појави на гала проекцијата на филмот What’s Love Got To Do With It? на меѓународниот филмски фестивал во Џеда …

Шерон Стоун во фустан од тул и црни ракавици, на премиера во Саудсика Арабија Прочитај повеќе »

Во фустан од 10.300 долари Карлеуша дојде на роденденот на „Хелоу“, ваков ист носеше и Кардашјан

Српската пејачка Јелена Карлеуша во син долг фустан вчеравечер се појави на рденденската забава за магазинот „Хелоу“ во Белград со потпис на луксузниот бренд Баленсијага. …

Во фустан од 10.300 долари Карлеуша дојде на роденденот на „Хелоу“, ваков ист носеше и Кардашјан Прочитај повеќе »

Пејачката Лизо во фустан на Жан Пол Готје прогласена за модна катастрофа на Ем-ти-ви наградите

Модните критичари го оценуваат традиционалното доделување на наградите на МТВ дека оваа вечер поминала во знакот на кичот и гламурот. Посебно внимание на црвениот тепих …

Пејачката Лизо во фустан на Жан Пол Готје прогласена за модна катастрофа на Ем-ти-ви наградите Прочитај повеќе »

Фустанот на Јелена Ѓоковиќ што го носеше на Вимблдон чини 800 евра

За време на финалниот меч во кој Новак го победи Ник Киргиос и го освои 21. Грен слем трофеј, Јелена навиваше облечена во розов мини …

Фустанот на Јелена Ѓоковиќ што го носеше на Вимблдон чини 800 евра Прочитај повеќе »

Во креација на српска дизјанерка, Кејт Мидлтон воодушеви на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ, Кејт Модлтон на женското финале во тенис на Вимблдон се појави во елегантен жолт фстан од српската дизјанерка, Роксана Илинчиќ. Долг фустан …

Во креација на српска дизјанерка, Кејт Мидлтон воодушеви на Вимблдон Прочитај повеќе »

(Фото) Керол Мидлтон на кралски настан го облече истиот фустан што Кејт го носеше лани

Мајката на Кејт Мидлтон, Керол Мидлтон, присуствуваше на кралски настан на кој го облече истиот фустан што војвотката го носеше пред една година. Керол Мидлтон …

(Фото) Керол Мидлтон на кралски настан го облече истиот фустан што Кејт го носеше лани Прочитај повеќе »

Иванка Трамп во елегантен краток фустан и торбичка во форма на книга со принт

Иванка Трамп, ќерката на поранешниот американски претседател и бизнисмен Доналд Трамп, но и негова десна рака, не се појавува често во јавноста. Неодамна е уловена …

Иванка Трамп во елегантен краток фустан и торбичка во форма на книга со принт Прочитај повеќе »

Клои Кардашјан во фустан со срциња и дијадема во форма на сонце на свадбата кај сестра си

Средната сестра од семејството Кардашијан го украде шоуто на нејзината сестра Кортни на свадбената веселба во Италија со нејзиниот фустан. Откако го доведе своето тело до …

Клои Кардашјан во фустан со срциња и дијадема во форма на сонце на свадбата кај сестра си Прочитај повеќе »

Кејт Мидлтон елегантна во лелеав миди зелен фустан

Шик издание на војвотката од Кембриџ, лелеав фустан од текстуриран материјал во смарагднозелена боја со потпис на дизајнерката Еделаин Ли, чија цена е 785 фунти. …

Кејт Мидлтон елегантна во лелеав миди зелен фустан Прочитај повеќе »

Елегантна и префинета – фустан во лимета боја создаден за Никол Кидман

Оскаровката Никол Кидман на црвениот тепих на премиерата на филмот The Northman продефилира во креација што ги привлече сите погледи. Таа на премиерата пристигна во …

Елегантна и префинета – фустан во лимета боја создаден за Никол Кидман Прочитај повеќе »

(Фото) Блејк Лајвли го носеше најубавиот фустан во 2018 година

Бордо-златниот фустан од брендот „Атеље Версаче“ што Блејк Лајвли го носеше на мет галата е прогласен за најубав на модните оскари во Лондон, The Fashion …

(Фото) Блејк Лајвли го носеше најубавиот фустан во 2018 година Прочитај повеќе »

Фустан на Мерилин Монро продаден за 50 илјади долари

Црн фустан на Мерилин Монро е продаден за 50 илјади долари на аукција во Лас Вегас. Фустанот е од приватната колекција на Луис Tапер. Според …

Фустан на Мерилин Монро продаден за 50 илјади долари Прочитај повеќе »

Сека во црвен фустан без долна облека

Фолк-пејачката Сека Алексиќ објави фотографија на социјалните мрежи на која е облечена во црвен фустан. Сека е фотографирана во провокативна поза, а  сите останаа без …

Сека во црвен фустан без долна облека Прочитај повеќе »

Карлеуша на „Ѕвездите на Гранд“ во црна комбинација

Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појавила во црна елегантна комбинација и, се разбира, како и секогаш, се најде во центарот на …

Карлеуша на „Ѕвездите на Гранд“ во црна комбинација Прочитај повеќе »

На доделувањето Ријана во секси капут, без градник

Престижното доделување на наградите „Греми“ свечено беше одржано во неделата вечерта во „Медисон сквер гарден“ во Њујорк! Најголемите светски музички ѕвезди блеснаа на црвениот тепих, …

На доделувањето Ријана во секси капут, без градник Прочитај повеќе »

Девојката од спотот „Деспасито“ се појави во проѕирен фустан на „Греми“ наградите

Во неделата, на 28 јануари, на доделувањето на „Греми“ наградите признанието за најдобра песна го освои хитот на Бруно Маркс – That’s What I Like. …

Девојката од спотот „Деспасито“ се појави во проѕирен фустан на „Греми“ наградите Прочитај повеќе »

Кармен Електра во фустанот на Северина

Кармен Електра, една од најсексапилните актерки во Холивуд, на доделувањето на „Златен глобус“ беше облечена во фустан што го пред две години го носеше Северина …

Кармен Електра во фустанот на Северина Прочитај повеќе »

Scroll to Top