години

Со „Диџеј Скопје“ Мирко Попов ќе прослави 30 години кариера

Со настанот насловен „Диџеј Скопје“ почнувајќи од петок 15 јули, диск џокејот Мирко Попов ќе прослави 30 години музичка кариера. Настанот ќе се одржи во …

Со „Диџеј Скопје“ Мирко Попов ќе прослави 30 години кариера Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Пронашле велигденско јајце старо 9 години

Едно американско семејство зад едно од парчињата мебел, пронашле украсено јајце кое таму стоело уште од 2008 година, пренесува Дејли Мејл. Одлучиле да го скршат …

(ВИДЕО) Пронашле велигденско јајце старо 9 години Прочитај повеќе »

Кинези откриле јајца од диносаурус стари 130 милиони години

Работници во градилиште во кинескиот град Гуанжи откриле сочувано гнездо на 30 фосилизирани јајца од диносаурус стари 13 милиони години. Овој град е познат и …

Кинези откриле јајца од диносаурус стари 130 милиони години Прочитај повеќе »

Ако не се збогатите за 10 години, самите сте си виновни, тврди тинејџер

Ерик Финмен има 19 години и своите милиони ги заработил на крипто-валути откако баба му му дала 1245 долари за да инвестира во неа. Во …

Ако не се збогатите за 10 години, самите сте си виновни, тврди тинејџер Прочитај повеќе »

Милена Антовска изгубена пред камерите

Водителката Милена Антовска објави фотографија направена во 2009 година, кога за првпат застанала перд камера и се појавила на телевизија како водител. Облечена во розов …

Милена Антовска изгубена пред камерите Прочитај повеќе »

Најџел Фараж смета дека ЕУ нема да постои за десет години

Европскиот пратеник од Велика Британија, евроскептикот кој е наречен и автор на брегзит, Најџел Фараж, оценил дека ЕУ за десет години нема да постои ваква …

Најџел Фараж смета дека ЕУ нема да постои за десет години Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ открива кој за две години ќе ја преземе „Гранд продукција“

Саша Поповиќ можеби е во врвот меѓу оние што имаат влијание на естрадата и кои шоу-бизнисот го разбираат до толку што е незамисливо некогаш да …

Саша Поповиќ открива кој за две години ќе ја преземе „Гранд продукција“ Прочитај повеќе »

Во Грција пронајдена тинејџерка која живеела пред 9000 години

Научници успеале да го реконструираат лицето на тинејџерка, која ја нарекле Авги (грчко име за зора), која живеела пред 9000 години. Научниците се обиделе да …

Во Грција пронајдена тинејџерка која живеела пред 9000 години Прочитај повеќе »

Јуан Мекгрегор се разведува по 22 години брак

Холивудскиот актер Јуан Мекгрегор (49) и неговата сопруга Ева Мавракис (51) се разведуваат по 22 години брак. Барањето за развод го поднесе Мекгрегор, наведувајќи дека …

Јуан Мекгрегор се разведува по 22 години брак Прочитај повеќе »

„Википедија“ слави 17 години постоење

„Википедија“, слободна содржина отворена за читање и менување, слави седумнаесетгодишнина од своето формирање. Семрежната енциклопедија со слободна содржина отворена за читање и менување, „Википедија“ има …

„Википедија“ слави 17 години постоење Прочитај повеќе »

Камионџија 30 години собирал ковани пари во Германија

Возач на камион од северот на Германија собирал ковани пари 30 години, а повеќето ги пакувал во пластични кеси. Во тоа време германската валута сѐ …

Камионџија 30 години собирал ковани пари во Германија Прочитај повеќе »

По 35 години, повторно се отвораат кина во Саудиска Арабија

Саудиска Арабија ќе дозволи отворање јавни кина, а првото, најверојатно, ќе биде отворено во март во 2018 година, соопштија од Министерството за култура и информации …

По 35 години, повторно се отвораат кина во Саудиска Арабија Прочитај повеќе »

Египетски археолози откриле мумија во гробница стара 3500 години

Египетските археолози пронајдоа досега неистражена гробница во древниот град Луксор. Откриле скулптури на древни маски и живописни слики на ѕидовите, па дури и мумија за …

Египетски археолози откриле мумија во гробница стара 3500 години Прочитај повеќе »

Скопјанка му раскинала по три години: “Ќе ти ги објавам голите фотки на Фејсбук”

Четириесет и едногодишна скопјанка пријавила во полиција дека нејзиниот поранешен 32-годишен љубовник физички ја нападнал и се заканувал дека ќе објави фотографии со експлицитна содржина. …

Скопјанка му раскинала по три години: “Ќе ти ги објавам голите фотки на Фејсбук” Прочитај повеќе »

Бијонсе седум години криела дека има полусестра

Девојчето Клои сега има 7 години, а од анализита на ДНК-тестот утврдено е дека Метју Ноулс е нејзин татко. Најпозната пејачка на светот, Бијонсе Ноулс, …

Бијонсе седум години криела дека има полусестра Прочитај повеќе »

Откриен предбрачен договор стар повеќе од 4000 години

Турски археолози од провинцијата Кајсери открија глинена плоча на која е напишан предбрачен договор на клинесто писмо на староасирски јазик. Со овој договор се обиделе …

Откриен предбрачен договор стар повеќе од 4000 години Прочитај повеќе »

По осум години, Винко конечно се ослободил од минусот на тековната сметка

Хрватот Винко Матиќ (28) пред еден месец конечно се ослободил од минусот на тековната сметка, кој го влечел уште од 2008 година. Тогаш поставувал клими …

По осум години, Винко конечно се ослободил од минусот на тековната сметка Прочитај повеќе »

Scroll to Top