Гранд

(Фото) Ѕвездата на „Гранд“ Стефан Ликиќ го менува полот

Ѕвездата на „Гранд“ Стефан Лукиќ го менува полот, пренесоа српските медиуми. Лукиќ во 2013 година за првпат настапи во шоуто и многумина му предвидоа успешна …

(Фото) Ѕвездата на „Гранд“ Стефан Ликиќ го менува полот Прочитај повеќе »

(Фото) Новиот директор на „Гранд“ купи вила и јахта од милион и пол евра во Турција

Новиот директор на „Гранд“, Александар Милиќ Мили, купил нова вила и јахта во Турција за 1.500.000 евра. Тој и е прв комшија на пејачката Емина …

(Фото) Новиот директор на „Гранд“ купи вила и јахта од милион и пол евра во Турција Прочитај повеќе »

Пејачите не заработуваат ништо од продажбата на цедиња, тајните договори на ѕвездите на „Гранд“

Од 2004 година, откако е емитувана првата сезона од најпопуларното музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, во јавноста се шпекулира за договорите кои ги потпишуваат финалистите …

Пејачите не заработуваат ништо од продажбата на цедиња, тајните договори на ѕвездите на „Гранд“ Прочитај повеќе »

„Ако возев помал автомобил немаше да преживеам“ – Дарко Филиповиќ по сообраќајката

Српскиот пејач Дарко Филиповиќ, кој пред три дена имаше сообраќајна несреќа во Белград, вели дека преживеал само затоа што возел голем и стабилен автомобил. Автомобилот …

„Ако возев помал автомобил немаше да преживеам“ – Дарко Филиповиќ по сообраќајката Прочитај повеќе »

Дарко Филиповиќ од „Гранд“ повреден во сообраќајка

Фолк-пејачот Дарко Филиповиќ од „Ѕвездите на Гранд“ имал сообраќајна несреќа во Белград, во населбата Медаковиќ. Според српските медиуми, тој не е виновен за несреќата, туку …

Дарко Филиповиќ од „Гранд“ повреден во сообраќајка Прочитај повеќе »

„Плачев кога прв пат го земав во раце мојот син“ – Гуте од „Гранд“ за татковството и сопругата Елена

Пејачите Александар Гуте Маринковиќ и Елена Миленковска, пред два месеца го добија синот Максим. Ова е прво дете на двојката што се запозна на снимањето …

„Плачев кога прв пат го земав во раце мојот син“ – Гуте од „Гранд“ за татковството и сопругата Елена Прочитај повеќе »

Почина пејачот Срѓан Гајиќ од „Ѕвездите на Гранд“

Пејачот Срѓан Гајиќ, кој се натпреваруваше во „Ѕвездите на Гранд“, почина денеска. Српските медиуми пишуваат дека причината за смртта на 28-годишниот пејач е најверојатно корона, …

Почина пејачот Срѓан Гајиќ од „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

(Видео) Натпреварувач на „Гранд“ како Џејсон Момоа, покажа мускули на сцена

Жарко Маџиќ кој се натпреварува во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, стана миленик на женската публика откако на последниот настап ја соблече јакната на сцена и …

(Видео) Натпреварувач на „Гранд“ како Џејсон Момоа, покажа мускули на сцена Прочитај повеќе »

Босанац ја расплака Вики Миљковиќ: Ги уништуваш пејачите како што си го уништи мажот

Драган Стојковиќ-Босанац ја навреди и расплака Вики Миљковиќ на снимањето на шоуто „Ѕвездите на Гранд“. Откако се скараа, оти не се согласија околу тоа како …

Босанац ја расплака Вики Миљковиќ: Ги уништуваш пејачите како што си го уништи мажот Прочитај повеќе »

(Видео) Ѓорѓе Давид од „Гранд“ ја скрши ногата

Српскиот пејач Ѓорѓе Давид познат како член на жирито во „Гранд“ ја скрши ногата, пренесуваат српските медиуми. Тој преку социјалните мрежи извести дека повторно завршил …

(Видео) Ѓорѓе Давид од „Гранд“ ја скрши ногата Прочитај повеќе »

(Видео) Пукна срамот во „Гранд“, водителите не знаеја кој е главен град на Црна Гора

Во квизот во рамки на емисијата „Гранд Специјал“, кој го водат Сања Кужет и Војо Недељковиќ, се случи невиден блам на водителите. На една од …

(Видео) Пукна срамот во „Гранд“, водителите не знаеја кој е главен град на Црна Гора Прочитај повеќе »

Стефан Величковски ќе ја отвори четвртата сезона на „Ѕвездите на Гранд“

Македонскиот пејач Стефан Величковски ќе ја отвори четвртата сезона од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Стефан во првата емисија сезонава, која ќе се емитува на …

Стефан Величковски ќе ја отвори четвртата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Стефан Величковски во четвртиот круг на „Гранд“

Македонскиот пејач Стефан Величковски имаше одличен настап во музичкото шоу „Гранд“ со кој обезбеди пласман во четвртиот круг. Величковски настапи со „Једина“ од Владо Георгиев и …

Стефан Величковски во четвртиот круг на „Гранд“ Прочитај повеќе »

Сузана од Саша Поповиќ ќе добие естетска хирургија за 50. роденден

Директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ, кој се труди да ѝ ја исполни секоја желба на својата сопруга Сузана Јовановиќ, овој пат за нејзиниот 50. Роденден, …

Сузана од Саша Поповиќ ќе добие естетска хирургија за 50. роденден Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Анета Молика ѝ одржа лекција по пеење на Гоца Тржан  

Фолк-пејачката Анета Молика, која важи за еден од најдобрите вокали кај нас, беше во студиото на „Гранд“  каде што отпеа песна од Селин Дион. Анета …

(ВИДЕО) Анета Молика ѝ одржа лекција по пеење на Гоца Тржан   Прочитај повеќе »

Од „Гранд“ потврдија дека е украден сефот на Саша Поповиќ

Прес-службата на „Гранд продукција“ се огласи по повод грабежот на куќата на Саша Поповиќ, кој се случи во текот на претходниот ден. Од семејниот дом …

Од „Гранд“ потврдија дека е украден сефот на Саша Поповиќ Прочитај повеќе »

Македонец пак освојува на „Ѕвездите на Гранд“

Македонскиот преставник Мартинијан Кириловски својот настап го почна со пијано верзија на хитот „Не даш ми мира“ од Жељко Јоксимовиќ, а потоа продолжи на македонски …

Македонец пак освојува на „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top